Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek is kamu dolog a...

Handsomeboy kérdése:

Szerintetek is kamu dolog a pokol? Jehova Tanúi ezt állítják és van rá utalás a Bibliában is. Vélemény?

Figyelt kérdés
pokol

2016. szept. 1. 21:54
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
53%

Ez igen!

Te tudod hányszor idézett Jézus az ó- szövetségböl? Te magyarázod szánt szándékkal félre a biblia verseit, hogy akétámazd a vallásodat ami egyensen szembemegy a bibliával! Ismersz egy pár verset amit saját kivánságodra félremagyarázol és a sátáni dogmát hirdeted. Jézus az első halálrol ugy beszél mint alvás, álom, ez csak azok részére van akik Ő benne haltak meg.

(Keskeny Út)

A széles uton járók is meghalnak és ők is feltámadnak az utolsó ítéletkor a kárhozatra.

Boldog akinek része van az első feltámadásban.

A második feltámadásban is boldogok, mikor állani fognak Isten előtt az ítéletre várva?

Áruld el légyszives, te olvasod a teljes írást ami Isten Szent Lelkétöl ihletett vagy csak idézgetsz a bibliábol foszlányokat, töredékeket mint Lucifer?

2016. szept. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:

Máté 10:28 véletlenül se a lélek halhatatlanságárol beszél, hanem Istenröl beszél, olvasd át mégegyszer,

Isten az aki megsemmisiti a bünöst és nem az ember!

2016. szept. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:

Jézus nem neked mondta sem nekem ne forgasd ki Jézus szavait, Jézus a haldoklónak mondta a kereszten. Nem csak a jehova tanui mondják hanem mind azok akik vágynak az igazságra Jézus hitének a megértésére.

Jézus nem ment fel a menybe és nem volt aznap ott a latorral, ezt Jézus későbbi beszédeiböl tudjuk.

2016. szept. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:

Zsid 13:8 Jézus Krisztus tegnap és ma és örökké ugyanaz.


Ján 8:38 Én azt beszélem, amit az én Atyámnál láttam; ti is azt cselekszitek azért, amit a ti atyátoknál láttatok.


Jak 1:17 Minden jó adomány és minden tökéletes ajándék felülről való, és a világosságok Atyjától száll alá, akinél nincs változás, vagy változásnak árnyéka.


Jak 1:17 Minden jó adomány és minden tökéletes ajándék felülről való, és a világosságok Atyjától száll alá, akinél nincs változás, vagy változásnak árnyéka.


Istennek melyik szava változott meg az Új- szövetségben?

2016. szept. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:

Minden embernek lesz jutalma


Ján 5:29 És kijőnek; akik a jót cselekedték, az élet feltámadására; akik pedig a gonoszt művelték, a kárhozat feltámadására.

Érted már István?

2016. szept. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:

Kedves István barátom

Ne gondold hogy én egy szent ember vagyok, egy nagyon bünös ember vagyok, olyan vagyok mint a tékozló fiu, elpazaroltam azt amivel Isten megáldott, elfordultam tőlle hátat forditottam neki!

Aztán meghallottam-: Szeretsz te engemet?

"Meg van irva" lett a jelszavam.

Nincs szándékomban hogy senkit elitéljek vagy kárhoztassak azért amit hisz- bocsáss meg ha ezt megtettem feléd István.


A Szent Lélek tanitson meg benünket minden igazságra akik keressük az Urat.

2016. szept. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
Kedves Attila, nincs értelme veled tovább vitáznom. Szerintem elég korrekt cáfolatot adtam az érveidre. A Biblia pedig amúgy sem kéne, hogy vita tárgyát képezze, mivel sohasem volt egyéni értelmezés kérdése. Fogadd el annak hagyományos értelmezését és kész. Nehogy azt gondold már, hogy közel 2000 évig rosszul értelmezték, és csak te tudod jól! Nevetséges...
2016. szept. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:

A bibliát nem a hagyomány értelmezi hanem Isten:

Ján 16:13 De mikor eljő amaz, az igazságnak Lelke, elvezérel majd titeket minden igazságra. Mert nem ő magától szól, hanem azokat szólja, amiket hall, és a bekövetkezendőket megjelenti nektek.

2016. szept. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:

2Pét 3:7 A mostani egek pedig és a föld, ugyanazon szó által megkíméltettek, tűznek tartatván fenn, az ítéletnek és az istentelen emberek romlásának napjára.


2Pét 3:13 De új eget és új földet várunk az ő ígérete szerint, amelyekben igazság lakozik.


Jel 21:1 Ezután láték új eget és új földet; mert az első ég és az első föld elmúlt vala; és a tenger többé nem vala.

2016. szept. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:

Én is adtam korekt cáfolatot!!


Isten szavát!!

2016. szept. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!