Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miert neztek ram olyan csunyan...

Miert neztek ram olyan csunyan a Tanuk, amikor kipaban nyitottam nekik ajtot?

Figyelt kérdés

2016. szept. 4. 11:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerinted? Sokan hosszú teológiai vitákban hosszasan elemzik ezt a dolgot pedig röviden ennyi: Vannak a tanúk és vannak akik nem tanúk, azokra akik nem azok tévelygőkre tekintenek, akik ha Isten is szolgálják, a tanúk szerint pusztán csak keresgélők, akik szeretnék Istent megismerni, de addig amíg az "egyetlen és igaz" Jehovához nem térnek meg, legfeljebb Isten keresők lehetnek.
2016. szept. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%

szervusz


Én megkérdeztem volna tőlük, hogy miért néznek rám csúnyán, ajtó nyitáskor.

Mert akár kipában, akár más hagyományt őrző dologban nyit valaki ajtót, azért sem nézünk csúnyán, mert nem a mi dolgunk, ki mit hord, hanem hogy elmondjuk a jövetelünk célját, és ezek alapján lépünk tovább.


S ha elutasít, sem haragszunk, mert nem minket utasít el, hanem azt aki küldött minket.

2016. szept. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mármint az őrtornyot?

Mert ti még azokról is ezt hiszitek (ezt hívják ítélkezésnek), akik ismerik Jézust, de az őrtorony tanításait elutasítják.

2016. szept. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

Vizsgálja meg mindenki a Jehova Tanújának Opendoornak a válaszát, észre veszitek a kis csavart a mondandójában? Ugye szelíd és békességre törekvő embereknek próbálják eladni magukat, akik soha senkinek nem ártanának, mindannyian ismerjük a szavaikat, de mit is veszünk észre opendoor írásában? Először is leír egy olyan mondatot ami ugye teljesen elfogadható, vannak ők akik valamiben hisznek elmennek az emberekhez, és azt cselekszik amit ők úgy gondolnak, hogy helyes, ha itt lezárta volna a mondandóját semmi baj nem lenne, úgy ahogyan más írásában, tanúk írásában sem, van valami amit képvisel, az ő dolga, de mi is történt pontosan a mondandója végén?


A pszichológia és az alap emberismeret választ ad a kérdésünkre, és arra is, a tanúk pontosan milyen lelkületben szolgálják, akárki is legyen, mit is írt?


"Nem minket utasít el, hanem azt ki minket küldött"


Ez az a mondat, amit azért írt le, mert primátusba helyezi az ideológiát amit képvisel, úgy beszél, mint aki mindenek felett álló, és teljes felhatalmazást kapott, egységes és minden felül bíráló igazságot szolgálna, ami azt mondja, itt vagyunk mi a Tanúk, minket elküldött Isten, nincs más rajtunk kívül akik Őt szolgálnák.


A tanú ez esetben Opendoor nem bírta ki, hogy ezt a teljesen egyértelműen provokáló mondatot ne írja oda a mondani valójában, figyeljétek meg a többi válaszát is amit ő és tanú társai máshova válaszolnak, van egy rész ami teljesen normális és emberséges, majd a szövegek végére mindig oda biggyesztenek egy olyan írást, ami teli van provokációval. Idézem Opendoor "szelíd" tanú írását egy másik kérdés alól.


"Ezzel csak a haragját váltottad ki azokból, akiknek egy Istenből 3-at csináltak és ebben nőttek fel, vagy így magyarázták nekik.

Valóban felesleges szó csata, mert már a Tanúk is Biblia idézetekkel és Biblia kutatással foglalkozó szaktekintéllyel rendelkező, emberek magyarázatával próbálták, még sem fogadták el, akkor a Tiédet sem, Főleg hogy világ szerint, nincs Teológiai végzettséged, nem tudsz Héberül, Görögül, stb. "


Itt el is hagyta az általános burkolt kedvességet, és rögtön rátért a primátus, mindent felülíró és teljesen önön maguknak érzett isteni tudást, amivel azonnal oda szólt az embereknek. Rögtön kitért arra, hogy mások állítólag egy Istenből hármat csináltak, majd leírja, hogy a tanúk bibliai idézetekkel, és mindent átfogó szaktekintélyekkel bebizonyították a hitehagyott embereknek, hogy tévednek, és a tanúk akik mindenben teljesen bizonyított információk birtokában vannak, megint bántva vannak, és feléjük van szándékos haragkeltés generálva.


Akinek egy minimális hozzáértése van a pszichológiában láthatja, hogy a tanúknak egyáltalán nem azt számít, hogy az emberke milyenek, kik akarnak lenni, jóságosak e vagy sem, úgy ahogy az sem, hogy egy Katolikus pap a teljes életét mondjuk szegénységben és mások felé való odaadással szolgálja Istent, a tanúknak egy a fontos, mindenki ami mást gondol az vagy tévelygő és még nem találta meg az egyetlen igaz gyülekezetet, ami persze ők, vagy hitehagyott mert más gondol.

2016. szept. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es. Nagyon lenyeglato komment.
2016. szept. 4. 16:16
 6/9 anonim ***** válasza:

Bigony bizony nagyon helyes a #4-es meglátása! :)


Én ezért is írtam már,hogy mikor ide regisztráltam ês olvasgattam a válaszokat úgy éreztem magam mintha egy "Óz" féle világba csöppentem volna ahol teljesen más Jézust és más Evangélimot hírdetnek.


A másik dolog amire felfigyeltem azok a "nick" nevek!


"opendoor" ez mit akar jelenteni,mit sugal?

Netán azt,hogy "nyiss ajtót mert ÉN a tuti igazságot osztom meg veled,és senki más csakis ÉN."


Vagy ott van pl. "KZITUS"...

KRISZTUS anagrammája szinte!

Ez vajon véletlen?


Én eddig csak Ők kettejüket "ismerem",de vajon hányan vannak még a Jehova Tanúi közül akiknek már csak a nick neve is sokat elárulhat,hogy milyen egyházat képviselnek.

2016. szept. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A 4-es válaszoló valóban nagyon jól leírta az igazságot, nagyon hasznos komment!


Dante

2016. szept. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
4-esnél a pont!
2016. szept. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Irigységből. A helyedben méltóságteljesen összefontam volna a kezeimet, oldalra hajtva a fejem, nyugodt, bölcs mosollyal - mint egy rabbi - megkérdeztem volna tőlük: Mit akartok tudni?
2016. szept. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!