Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti miért gondoljátok azt hogy...

Ti miért gondoljátok azt hogy a vallásotok amiben hisztek az úgy van és igaz is?

Figyelt kérdés

2016. szept. 4. 15:29
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
És most ne olyanokkal gyertek hogy a biblia meg hogy a bibliában le van írva... mert az nem bizonyít semmit...csak hogy sok ember a múltban beleírt valamit...
2016. szept. 4. 15:30
 2/27 anonim ***** válasza:

Szervusz.


Mert egyetlen ember sem tudná befolyásolni azt, hogy megtörténjenek azok amiket leíratott, és úgy ahogyan leíratta, pontosan úgy történik minden.

2016. szept. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
pléda?
2016. szept. 4. 15:41
 4/27 anonim ***** válasza:
93%

az hogy mi fog történni azt kellő ismeretekkel meglehet jósolni évekre előre, bár ehez rengeteg kutatás kell, gondolok itt politikára vagy válságra stb.

a túlvilágos bibliás dolog csak az amit megakarnak adni az embernek aki fél pl. a haláltól, lásd:

az európai ember fél a haláltól, ezért a keresztények megadják neki a menyországot és az örök élet igéretét a mennyben.

indiában viszont a kasztrendszer és az ott elfogadott reinkarnálódás miatt a halált akarnák, nekik megadták a nirvánát azaz a teljes megsemmisülést, a halált.

az hogy mi lesz miután meghalsz, arra minden vallás megadná a választ, de nehogymár néhány csuhás idióta 2000 évvel ezelőttről megmondja nekem, vagy bárkinek hogy mi lesz.

szerintem semmi, az agyam még működni fog 3-4 percig majd elpusztulok.

2016. szept. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Ez egy jó kérdés.
2016. szept. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
0%

Nem, ez egy hülye kérdés. A hit épp azért hit, mert nem írható le racionális tényekkel. V.ö. "Boldogok, akik nem láttak, de hittek!" Butaság tehát ilyet számonkérni.

Ezenkívül a hit magánügy. A nemléte is. Ezeket illik tiszteletben tartani.

2016. szept. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
33%
A hit ott kezdődik, ahol a realitás véget ér. Nagyon sok zseniális tudós ezen a ponton jutott hitre.
2016. szept. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Mert megismertem Istent. Azért. Nincs okom kételkedni benne. Előbb találkoztam vele, mint a Bibliával és még agymosáson sem estem át. Hanem ő volt az, aki szólt hozzám, én pedig igent mondtam. Ennyi.

De nem vagyok ezzel egyedül.

2016. szept. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

# 9

És mikor és hogy szólt hozzád?

2016. szept. 4. 16:26
 10/27 anonim ***** válasza:
0%
#8-as, igen, ez egy szép meghatározás.:-) Az ősrobbanás elmélete jutott eszembe, amit mindmáig nem bizonyítottak teljeskörűen (azaz per definitionem hitnek tekinthető:-)). Ennek ellenére vélhetően az ide írogató, felvilágosultságára büszke ateisták túlnyomó többsége tudományos ténynek tekinti. Érdekességképpen: az elmélet alapjait egy Georges Lemaitre nevű katolikus pap dolgozta ki.:-) (Természetesen ennek -egyelőre - semmi köze Isten létének egzakt bizonyításához.)
2016. szept. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!