Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez most akkor ellentmondás lenne?

Ez most akkor ellentmondás lenne?

Figyelt kérdés

Nem vagyok vallásos, és nem is hiszek ezekben, ellenben nem kötözködni vagyok itt. Kíváncsi vagyok a hívők véleményére a lenti témával kapcsolatban.


Nem olyan régen olvastam, hogy régen szüléskor a nők fájdalmát tilos volt csillapítani (sőt volt, akit ki is végeztek ilyen-olyan fájdalomcsillapítás miatt), mert "a Bibliában is benne van, hogy ez a nők egyik büntetése az édenkerti események miatt".


Na most egyrészt ha a szülés fájdalma büntetés, akkor a születendő/megszületett gyerek hogy lehet Isten ajándéka? Ez a kettő elég ellentmondásos dolog.


Leegyszerűsítve: bűnhődnöm kéne azért, mert ajándékot kapok Istentől?


Másrészt: ha bűnhődnünk kell azért, amit az édenkertben elkövettünk, akkor miért fohászkodnak az emberek Isten bocsánatáért, és miért 'bocsát' meg dolgokat, ha közben az a célja, hogy bűnhődjünk?


Harmadrészt (bár ez már mellékes): miért lehetett bármikor is ilyet elkövetni, hogy kivégeztek valakit jelen esetben azért, amiért nem viselte a 'büntetése' fájdalmait?



2016. szept. 5. 12:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg:

Egyrészt a gyerek ajándék, és ha nem bünöztek volna, akkor nem is lenne fájdalmas a szülés - azaz a kettö közt nincs ok-okozati összefüggés, két különbözö dologról van szó.


Másrészt mivel a "törvény" az, hogy "fájdalommal szüljenek" a nök, ezért aki a fájdalmat csillapítja, az megszegi az egyik legalapvetöbb törvényt és ezért büntetés jár, kb ugyanúgy, mintha megölne valakit a törvény ellenére.


Mielött valaki beleköt, nem értek egyet ezzel, de ez az akkori logika szerinti magyarázat.

2016. szept. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
66%

Szervusz


Bár Én nem értek egyet a fájdalom mentes szüléssel, de nem hiszem hogy Isten megbüntetné azt aki ilyet alkalmaz.


Jézus idejében is alkalmaztak "kábító-2 dolgokat, fájdalom enyhítésére, jó lehet Jézus pl. nem fogadta el.

Mert teljes kipróbálással szerette volna Hűségét bizonyítani Istennek.


Én sem kértem, annak idején amikor a lányomat szültem.

2016. szept. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Volt, aki azzal érvelt, hogy a fájdalomcsillapítás megfosztja szenteket a közbenjáró ima lehetőségétől. Mintha a szenteknek szükségük lenne arra, hogy a szülő nő fájdalmának csillapításáért kelljen imádkozniuk.
2016. szept. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ez csak egy késői durva belemagyarázás volt, kb mint jehova tanúinál ,hogy tilos a vérátömlesztés, nem is csoda, hogy ez a törvény nem volt elterjedt
2016. szept. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Te, opendoor, melyik Bibliaversben van az, hogy Jézusnak fájdalomcsillapítót ajánlanak? Mert én ilyet nem olvastam sehol, másold már be!
2016. szept. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#1: oké, világos, de képzeld el ezt egy másik szituációban.

Van egy ismerősöd, aki elkövetett ellened valamit a múltban, aztán teltek az idők, és valami alkalomra vittél neki ajándékot. Akkor azt az ajándékot úgy fogod átadni, hogy közben még kettőt bele is rúgsz az illetőbe?


Lehet nem kell keresni összefüggést, de van, mégpedig az - a teljes sztorit leegyszerűsítve -, hogy Isten ajándékáért bűnhődni kell. Isten ajándékot ad, és egyben büntet.


opendoor: na igen, a Bibliádban azért valami valóban sántít

2016. szept. 6. 11:14
 7/16 anonim ***** válasza:

Az 1. vagyok.

Írtam, hoyg nem feltétlen értek egyet ezzel, de ez a magyarázat!

2016. szept. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Eleve az sem igaz,hogy volt édenkerti bűnhődés...ezúttal nincs miről beszélni.
2016. szept. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
#8 a kérdést vallási szemmel tettem fel, mivel aki szerint volt édenkert és édenkerti bűnhődés, annak tudnia kéne magyarázatot adni rá, miért kellett ez, amit írtam.
2016. szept. 10. 21:38
 10/16 anonim ***** válasza:

Mikor és kik tiltották a fájdalomcsillapítást?

Ez számomra teljesen új infó (pedig eü-dolgozóként tanultam eü-történetet bőven eleget).

2016. szept. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!