Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istennek miért van minden...

Istennek miért van minden telpülésen minimum egy háza?

Figyelt kérdés

2016. szept. 6. 22:24
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
Hogy legyen honnan kitiltani a hajléktalanokat amikor télen be szeretnének menni melegedni !
2016. szept. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

különös ez az első hozzászólás, én még nem láttam hogy valahonnan kitiltottak volna egy hajléktalant, a hírs hírhedt 444 cikk miszerint kiraktak volna egy katolikus templomból egy hajléktalant pedig valójában úgy történt (és ezt a 444 helyesbítette utólag!) hogy az úriember reggel óta ott melegedett, mikor zárták volna a kapukat(mert ugye néha minden zár, még a jogvédő irodák is!) az illetőt meg akarták győzni, hogy menjen át egy közeli szociális otthonba, biztosították róla hogy jó lessz ott neki, sok ott dolgozó szoc.munkás is jár ebbe a templomba biztos felismerik majd, az illetőt nem lehetett meggyőzni ezért az otthonból hívták át az éppen dolgozó ismerőseiket, akik szintén nem tudták meggyőzni a fickót, ezért hívták a rendőrséget, akiktől az úriember immáron megilyedt és átment a szállóra...


de hogy válaszoljak a kérdésre is: azért mert minden településen vannak emberek akik szeretnének összejönni egy ilyen szertartásos helyen és ott együtt megélni a hitüket és a közösséget, korábban pedig ez részben a kultúra része volt, még a nem túl vallásos embereknek is megvolt az igénye, hogy templom és iskola legyen a környéken, hozzá tartozott az értékrendhez

2016. szept. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

# 1


"Hogy legyen honnan kitiltani a hajléktalanokat amikor télen be szeretnének menni melegedni !"


Ezek szerint te életeben még nem voltál még templomban. Mutass nekem egy templomot, amelyikben melegedni lehet.


A hajléktalant meg te is meghívhatod magadhoz melegedni. Ne mástól várd el, hogy megtegye helyetted.

2016. szept. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Azért mert meg engedheti magának..

De ha be akarsz térni Isten házába nem várja el tőled,hogy előbb félmillió forintokat tégy le az asztalra mint pl azok akik luxus villákkal kereskednek.

Isten szívesen lát a házába és nem azért,hogy meggazdagodjon hanem azért,hogy te gazdagodj meg és legyen kincsed a mennyekben.

2016. szept. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
3-as, télen egy templom jóval melegebb mint egy utca, és szélvédett is, stb stb, hatalmas különbség, és sok templom van ahova bejárnak a hajléktalanok
2016. szept. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mert az emberek igénylik. És az igényt ki szokás elégíteni.
2016. szept. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Előttem lévőknek ! Egy templomot nem láttam még,ami a hajléktalanoknak nyitva áll éjjelre...Lehet hogy van 1-2,de ne mondjátok nekem,hogy mind ez ? és mellesleg,mi joga van ott lenni a hajléktalannak ? Mi joga van ott lenni a jóságos mindenkinek segítő Isten saját házában ? A szerencsétlen szenvedő nem várhatja el hogy Isten egy éjszakára befogadja a házába ? Ne legyetek álszentek !
2016. szept. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mert amikor az emberek valahol nagyobb számban leteleülnek, akkor mindig eszükbe jut, hogy a lakóházakon kívül jó lenne egy olyan hely is, ahol Istennel és egymással találkozhatnak, ahol összegyűlhetnek dicsőíteni Őt, ahol majd a keresztelőket meg esküvőket tarthatják, stb.


(Miért van minden településen minimum egy kocsma? ;-) Mert úgy érzik az emberek, hogy arra is szükség lesz.)

2016. szept. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Isten kézzel készitett házakban nem lakik.
2016. szept. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!