Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova az égben lakik és...

Jehova az égben lakik és nincs ott mindenütt?

Figyelt kérdés
2016. szept. 10. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az, hogy az "égben", az nem egészen szó szerint értendő, nem úgy gondolom, hogy valahol a felhők között, vagy az űrben "kering".És épp ott van, ahol dolga akad.

szerintem az "ég" valójában más létsíkot, dimenziót, valami "éteri" szférát jelenthet.És mivel a Teremtő egész más képességekkel bír, mint egy földi halandó, miért is ne lehetne ott egyszerre mindenhol?Valamilyen formában, amit mi képtelenek vagyunk felfogni, de attól még létezhet.Ahogy a Biblia is írja, "egy karnyújtásnyira van".

2016. szept. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
Nincs olyan, hogy jehova. Ez csak kitalált szó. Ha Istenre gondolsz, aki sosem nevezte magát így, akkor ő ott van mindenütt.
2016. szept. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 KZitus ***** válasza:
31%

Szia


Igen, a Biblia szerint a lakhelye az egekben van, de sokkal magasabban, mint az egeket mi emberek általában gondoljuk.

Mindenütt ott van, ahol akar lenni. pl.

Zsoltárok 11:4

Jehova az ő szent templomában van.

Jehova — az egekben van trónja.

Szemei látják, ragyogó szemei megvizsgálják az emberek fiait.


„Jehova szemei bejárják az egész földet, hogy megmutassa erejét azokért, akiknek teljes a szívük iránta” 2Krón 16:9.


„Jehova szeme minden helyen ott van: figyelemmel kíséri a rosszakat és a jókat” Példabeszédek 15:3


„Az egek Jehova egei, de a földet az emberek fiainak adta” Zsoltárok 115:16.

2016. szept. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%

Igen, a jehovisták nagyon erőltetik ezt a pár száz éve kitalált nevet.


Ezt írja a Biblia:

Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge.

14. És az Íge testté lett és lakozék mi közöttünk (és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét), a ki teljes vala kegyelemmel és igazsággal.


Persze sokan nem fogadják el őt mai napig, hanem ragaszkodnak egy kitalált névhez.

2016. szept. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

Jehova nincs, nem létezik,nem is létezett soha és nem is fog létezni!

Egy név létezik amit egyesek bálványoznak.

Ennyi..

2016. szept. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%
Nem tudom ,hogy egy név mióta tud az Egekbe élni...
2016. szept. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
2-es 4-es: bolondságokat hordtok össze.
2016. szept. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 KZitus ***** válasza:

1Királyok 22:19

Ő pedig így folytatta: „Halld hát Jehova szavát: Látom, amint Jehova a trónján ül, és az egek egész serege ott áll mellette jobbján és balján.


Máté 18:10

10 Vigyázzatok, nehogy megvessetek egyet e kicsinyek közül; mert mondom nektek, hogy angyalaik az égben mindig látják az én égi Atyám arcát.


Jelenések 5:11

És láttam, és sok angyal hangját hallottam a trón körül és az élő teremtmények körül és a vének körül, s a számuk tízezerszer tízezer+ és ezerszer ezer volt,

2016. szept. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 KZitus ***** válasza:

bocsi, ez lemaradt:


számos bizzonyíték van a Bibliában, hogy Isten az egekben lakozik, és nincsen szüksége arra(mint az embernek), hogy ott legyen, mert ő mindenről tud, bármi történjen, bárhol.

Azt is írja róla a Biblia, Ő a szívek vizsgálója. De ez nem jelenti azt, hogy ott kell lennie az ember mellett, hogy megvizsgálja a szívét...

2016. szept. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!