Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves tanúk, ti szoktatok,...

Kedves tanúk, ti szoktatok, hazudni, lopni, és paráználkodni?

Figyelt kérdés
Mivel VAN eredendő bűn, gondoltam fel teszem a kérdést számotokra. Sok helyen olvasom mostanában (én és a feleségem), hogy például a tolvaj aki Jézushoz forldúlva megdorgálta "bűntársát", hogy félje az Istent, és hogy Jézus emlékezzen rá mikor vissza jön. Rá azt mondjátok, hogy nem fog feltámadni. Kérdem akkor, mi, vagy esetleg ti akik ugyan úgy bűnt követtek el, Isten szemében, vele szemben TI vagy MI feltámadunk vagy sem? Azt mondja az Úr Jézus, hogy mindenki paráznak akárcsak vággyal néz egy nőre. Vagy aki gondolkodik valaki meggyílkolásán az már bűnt követett el az Ő szemében. Mi vagy Ti feltámadunk vagy sem? Szerintem Isten pont ezek miatt halltak meg, különben a farizeusnak mért mondta volna, hogy nem az egészségesekért jött, hanem a betegekért? A kérdésem KOMOLY úgy kezeljétek!

2016. szept. 9. 21:14
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Elnézést, a helyesírási hibákért betegeskedem, és nem tudtam úgy figyelni, ahogyan kellett volna. :)
2016. szept. 9. 21:17
 2/34 anonim ***** válasza:
26%

Jézus ígéretet tett a férfinak, hogy fel fogja támasztani

ennél fogva nem mondunk ilyet, hogy nem fog feltámadni.


Hogy ki támad fel ki nem, azt Istennek van joga meghatározni, mivel mi nem ismerünk minden részletet egy ember életében.


Ő az egész embert látja, az életével együtt, mi pedig csak azt ami a szemünk előtt van, vagy amit elpletykáltak nekünk.


Nem az Isten halt meg. Isten halhatatlan,


A fia aki ezt vállalta, és a Teremtő vissza is adta az életét neki.


attól függ hogy milyen bűnt követett el. ugyan is a szavában leíratta, hogy van halálos bűn és van nem halálos bűn. S attól is hogy megbánta és igyekezett e rendezni az életét vagy sem.


A bűn attól lesz az amikor végre hajtják. ám ehhez Jézus azt mondta, hogy szem látja ami gondolatokat gyárt, és a folyamatos nézés, és az azon való gondolkodás viszik rá az embert.

ezért ha valaki ilyet tesz, az imával kísérve hesegesse el ezeket a gondolatokat, fordítsa el a tekintetét. és ne hagyja tovább az elméjében.

Ehhez hatalmas erőfeszítés kell. de Isten és Jézus elismerő mosolyával találkozunk, ha látja, hogy küzdünk a rossz dolgok ellen.


Személy szerint nem lopok, nem hazudok, és nem is paráználkodok, házasságot sem török.

Nincs okom lopni, annak ellenére, hogy szerényen élünk, nincs miért hazudni, mert az igazság kifizetődőbb, és ha lehet választani, inkább az igazság fájjon, mint a hazugságtól legyek boldog, ideig óráig.

Mindazon által mindig elmémben tartom, hogy a hazugságnak Sátán a feltalálója, és nem szeretném támogatni a találmányát.


Ne paráználkodom, mert nem tartottam soha az élet legfőbb boldogságának a nemi életet, Jézus sem említette soha a 9. boldogságban, hogy az egyik ez lehet.

Más részt szeretem a férjemet, és hűségesek voltunk Istenhez és így egymáshoz is. Nem volt kapcsolatunk házasság kötés előtt.


S nem is szándékozom megcsalni, nem csak azért mert szeretem, hanem azért, mert Istenemet jobban szeretem, és nem szeretném megbántani.

2016. szept. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
25%

Talán annyit, hogy aki keresztelt Tanúként ilyet tesz, vagy folyamatosan így él, azt a gyülekezetből kiközösítik.


Nem kötelező keresztény életet élni, de ha valaki szeretne, akkor nyilván azért van itt, mert egyetért vele és szeretné betartani

2016. szept. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 lilla64 ***** válasza:
32%
Egy átlagos tanút kiközösitenek,kivétel,ha jóban van valamelyik vénnel,akik mindenhatónak érzik magukat.
2016. szept. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

"Személy szerint nem lopok, nem hazudok, és nem is paráználkodok, házasságot sem török.

Nincs okom lopni, annak ellenére, hogy szerényen élünk, nincs miért hazudni, mert az igazság kifizetődőbb, és ha lehet választani, inkább az igazság fájjon, mint a hazugságtól legyek boldog, ideig óráig.

Mindazon által mindig elmémben tartom, hogy a hazugságnak Sátán a feltalálója, és nem szeretném támogatni a találmányát."



Fura ilyet hallani, kedves Kérdező, egy embertől. :) Ugyanis, Jézus azt mondja Márk evangéliuma 7:20-23, hogy minden gonosz gondolat a szívből származik, mért mondta volna, ha az EREDENDŐ bűn miatt nem lennénk erre hajlamosak? :) Jézus ezért halt meg, mi értelme lenne a halálának, mit fizetett volna ki, ha nem ezeket a bűnöket? :)



"Ne paráználkodom, mert nem tartottam soha az élet legfőbb boldogságának a nemi életet, Jézus sem említette soha a 9. boldogságban, hogy az egyik ez lehet.

Más részt szeretem a férjemet, és hűségesek voltunk Istenhez és így egymáshoz is. Nem volt kapcsolatunk házasság kötés előtt."


Ez megint egy furcsa kijelentés tőlünk mint emberektől. Jézus ugyanis azt mondta, Máté evagéliuma 5:27-28 versekig, hogy mindenki aki csak vággyal is néz egy nőre már paráználkodott az ő szívében. :) Tehát, kedves Válaszoló, mindenki bűnös kezdettől fogva, akár milyen szégyen is ez neked vagy nekem, még TE is hazudsz, lopsz csalsz, és paráználkodsz. A Hazugságra, most adtál éppen bizonyságot, hogy nem hazudsz. A legkissebb füllentés is Hazugság Isten szemében! :)

2016. szept. 10. 09:23
 6/34 A kérdező kommentje:

Elnézést nem te vagy a kérdező, hanem én, ahelyett bocsánat, tévedés volt Válaszolót akartam írni. :)

A Másik meg, ha jól tudom, te Opendoor vagy, (a 24%-od alapján sejtem, ha nem te vagy a következő rész nem rád tartozik): Akár férfira is nézhetsz vággyal, NEM csak NŐ-re! :)

2016. szept. 10. 09:27
 7/34 A kérdező kommentje:
#4 köszönöm, a válaszodat, valószínüleg valóban így lehet. Még a saját törvényeiket is megszegik, ha nem úgy gondolja az egyik tag ahogy ők de jóban vannak egymással (pl.: az apja) akkor figyelmen kívül hadják a tag hibáját. :)
2016. szept. 10. 09:30
 8/34 lilla64 ***** válasza:
De még mennyire hogy igy van.Tanú családban nőttem fel,pár éve különültem el,láttam néhány dolgot
2016. szept. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Kedves legutóbbi Válaszoló, szerétnék többet tudni a volt tanúkról, esetleg privátban beszélgethetnénk erről? Kérdezhetnék pár dolgot? Persze, csak akkor, ha van kedved. :)
2016. szept. 10. 10:13
 10/34 lilla64 ***** válasza:
állok rendelkezésedre
2016. szept. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!