Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a barátomnak volt már...

Ha a barátomnak volt már egyházi esküvője (római katolikus), de már elvált, utána lehet még (evangélikus) egyházi esküvőnk?

Figyelt kérdés

2016. szept. 14. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Római katolikus is lehet, ha sikerül jó okkal érvénytelennek nyílváníttatni. Az egyházi bíróság dönti el.
2016. szept. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én úgy hallottam,hogy kérvényt kell benyújtani a vatikánnak,az érvénytelenítés végett.


Viszont igazán az érdekel,hogy a római katolikus szertartás után csak katolikus esküvő nem lehet,vagy semmilyen egyházi?!?

2016. szept. 14. 20:00
 3/9 A kérdező kommentje:
Én evangélikus vagyok ő meg nem olyan vallásos. Így evangélikus lenne,ha lehetne.
2016. szept. 14. 20:04
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Sose értettem az ilyent. A barátod nem olyan vallásos, de azért mégiscsak egyházi esküvője volt, meg nem olyan vallásos, de azért még egy egyházi esküvőt akartok. Minek? Szépen muzsikál az orgonista, vagy minek?


Aki nem olyan vallásos, az ne akarjon a templomban semmit, se katolikusban, se evangélikusban.

2016. szept. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 mantis religiosa ***** válasza:
52%
Igen, lehet. Én görög katolikus vallású vagyok, az első esküvőm is görög katolikus szertartás szerint volt. A mostani feleségem is evangélikus, azt mondta a lelkész, a protestáns felekezeteknél nincs ebből probléma, akkor sem, ha az előzőt nem érvénytelenítette a Görög Katolikus Egyház.
2016. szept. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A tilalom csak a római katolikus szertartásra vonatkozik. Ők komolyan veszik, visszaút nincs, az érvénytelenítéssel is csak akkor foglalkozik az egyházi bíróság, ha arra nagyon komoly ok forog fenn, akkor is az esetek 90 %-ában elutasítják.

A ti esetetekben az evangélikus lelkész egy római katolikust ad össze egy evangélikus nővel. Semmi akadálya, kivéve a jó ízlést (mármint a vőlegény részéről).

2016. szept. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Én úgy hallottam,hogy kérvényt kell benyújtani a vatikánnak,az érvénytelenítés végett."

Nem a Vatikánnak, meg is bolondulnának, ha az összessel nekik kéne foglalkozniuk az egész világon... Az illetékes püspökségnél kell kezdeményezni és az egyházjogi bíróság folyttaja le az annullálási eljárást.


"Viszont igazán az érdekel,hogy a római katolikus szertartás után csak katolikus esküvő nem lehet,vagy semmilyen egyházi?!?"

Úgy tudom, hogy ennek evangélikus szempontból akadálya nincs. Polgárilag ne legyen mással házas, illetve a pár egyik tagja legyen evangélikus.

2016. szept. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én meg azt nem értettem sose,hogy minek kell mindenen a csomót keresni??

Ha nem tetszik,nem kell kommentelni,át lehet ugrani a kérdésen!

De,hogy válaszoljak a feltett kérdésedre...

Az esküvőhöz 2, azaz kettő fő kell! Attól,hogy az egyik fél nem vallásos,attól a másik még lehet. És azt majd MI ketten eldöntjük,hogy MI mit akarunk.



A többi célratörő választ köszönöm!! (Y)

2016. szept. 14. 21:32
 9/9 anonim ***** válasza:
70%

Ha valakinek már volt egy egyházi esküvője, és még él a párja, akkor NEM lehet neki másik.

Persze ezzel lehet csalni - de mi értelme? Hazudni akarsz az istenednek?

Nem fog menni.

2016. szept. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!