Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek a kereszt és a...

Szerintetek a kereszt és a jin jang megfér egymás mellett?

Figyelt kérdés
Keresztény vagyok és Jézusban hiszek, de amiket eddig olvastam a taoizmusról azzal is egyetértek. Szerintetek Jézus milyen szemmel néz erre?

2016. szept. 15. 17:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
ne aggódj, megfér! És Jézusnak se lesznek álmatlan éjszakái miattad!
2016. szept. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Ha jól figyelsz itt-ott még a szimbólumával is találkozhatsz templomokon.

2016. szept. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

# Pietrosol


Ez érdekelne. Például hol?

2016. szept. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Pietrosol ***** válasza:
100%

#3!


Nagyvázsonyban a 84-es út melletti templomon. A falu felőli oldalán az egyik ablak csúcsán. Le is fotóztam, annyira meglepett. Ha megvan még a kép elküldöm. ( ha érdekel) Bár, ha a kép nincs is meg a templom megvan.

2016. szept. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
28%
Nos, a Biblia szerint, NEM fér meg a kettő egymás mellett. :) Jézust nem hinned kell, hanem elfogadnod, hogy Ő meghalt érted a kereszten. Minden, amit tanított a Bibliában, teljesen helyes és igaz. Ha mindezt elfogadtad, és azt is hogy bűnös vagy, akkor Isten véráldozata nem volt hiába való számodra sem! :) Mond el ezt az imát, ha még nem születtél újjá, és meg akarod vallani Istennek a hibáid, amiért a biztos halál vár. A Biblia azt írja: "A bűn zsoldja a halál." (Római levél 6:23) Mivel mindannyian bűnösök vagyunk, mindannyian halált érdemlünk Isten szemében. De Isten meghalt érted, és azt akarja, hogy élj vele örökké, a mennyben, ahol elvan készítve a helyed. Mivel, bűnös vagy meg kell, hogy valljad Istennek, a bűneidet, és Ő leveszi a válladról, mert azokat a terheket, TE nem vagy képes elhordozni, hisz tönkre tesznek téged a SAJÁT bűneid. :) Szóval, ha még nem tértél meg, és meg akarod mindezt vallani Krisztusnak, akkor mond el ezt az imát, teljes szívedből és Őszintén: Istenem, előtted állok, és megvallom, hogy vétkeztem ellened, akár gondolattal, akár cselekedettel. Vedd el tőlem ezt a tehert, amit nem tudok viselni, mert gyenge vagyok hozzá. Krisztusom, kérlek vedd el, és viseld te gondomat, mert szükségem van a szeretetedre és vígasztalásodra, amivel élhetek és könyörületedet megkapom. Ne engedd, hogy a Sátán megkísértsen! Add, hogy ellen tudjak állni neki. Mind azonálltal legyen meg a te akaratod, mint a mennyben, úgy itt a földön is. Mindörökké Ámen!" Ha ezt elmondtad, és őszintén megis vallottad mind ezt, akkor örökéleted van a mennyben Krisztussal, az Atyával és a Szent Szellemmel. Békesség neked! :)
2016. szept. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
9%
Ha tényleg ismernéd Jézust, akkor semmi más tanítás nem érdekelne.
2016. szept. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is keresztény vagyok, de sok dolog szimpatikus a buddhizmusból. Ezek nem mondanak ellent egymásnak. A jin-yang sem a taoizmusból. Egyik sem tagadja Istent, csak nem beszél róla. Sokak szerint nem is vallások ezek, hanem keleti filozófia. A jin-yang egyaltalán nem hülyeség. Gyógyászatban is használják és engem is egy keleti orvos gyógyított meg. Nyugatiból még elit fizetős sem tudott. A meditáció is hasznomra vált már.
2016. szept. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
A jin-jang nem vallási jelkép, és a harmóniát jelenti. Nem tudom, ez miért ne férne meg a kereszténység mellett. Legalább szélesedik a látóköröd, és tanulsz némi vallási toleranciát.
2016. szept. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Elfogadni és érdeklődni nem egyenlő a hittel. Minden vallás és tanítás megfér a fejedben, ha a szívedben csak egy lakik.
2016. szept. 16. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Andizsuzsi ***** válasza:
2016. szept. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!