Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az apostolok kinek voltak a...

Az apostolok kinek voltak a tanúi?

Figyelt kérdés

Apcs 1:8

Hanem vesztek erőt, minekutána a Szent Lélek eljő reátok: és lesztek nekem tanúim úgy Jeruzsálemben, mint az egész Júdeában és Samariában és a földnek mind végső határáig.


Ezeket a fenti szavakat ki mondta?



2016. szept. 16. 09:52
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

#4-es!

Ezt írja a Biblia;


Ézs 44:6

Így szól az Úr, Izraelnek királya és megváltója, a seregeknek Ura: Én vagyok az első, én az utolsó, és rajtam kívül nincsen Isten.


És ezt írod te;


"Jézus ezeket a szavakat, azért mondta, hogy az apostolai, és a Követői, tanúskodjanak arról, hogy Jézus Krisztus, az újszövetség követe, és az emberiség megváltója.

Tehát arról tanúskodjanak, hogy Jézus a megváltó,"


Nos akkor mégegyszer megkérdem.


Kinek a tanúi voltak az apostokok?

2016. szept. 16. 13:57
 12/20 A kérdező kommentje:

A #6 válaszolónak igaza van mert én is olvastam amikor azt igérted,hogy le lépsz innen.

De úgy látom eszed ágában sincs ezt megtenni.. :)

Nem így van?

2016. szept. 16. 14:01
 13/20 A kérdező kommentje:

piccione bianco :)


Te ha opendoorral értesz egyet akkor elég nagy bajban vagy... :)

2016. szept. 16. 14:04
 14/20 anonim ***** válasza:
#Opendoor, hiába ontod magadból az áldozat szerepét, én is merlek téged, és az egész szervezetet ami mögötted áll, ha meg nem vagy képes megérteni, hogy nem vagy valahol szívesen látott ember, akkor az a te tanú bizonyságod, engem ha megkérnek, hogy álljak odébb, mert nem kedvelnek, akkor megteszem.
2016. szept. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Nincs jogotok elküldeni. Sőt, én tartom magam ahhoz a véleményemhez, hogy legyen csak itt, hátha valamelyik hozzászólás elindítja benne a megtérést.


Azt pedig kifejezetten hasznosnak tartom, ha bemásolja az aktuális őrtorony világosságot, mert azonnal lehet cáfolni és ki tudja kinek segítetek ezzel.

2016. szept. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

6 Túl régóta lakik együtt lelkem

A béke gyűlölőivel.

7 Én a béke mellett vagyok,+ de ha beszélek,

Ők harcra készek.

2016. szept. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nagyon kedves vagy kedves 15-ös válaszoló.

De nem azért szeretnék távozni, mert félek, vagy mert gyáva vagyok, sőt....


Egy Biblia vers jutott eszembe a 64%-os válaszoló megnyilvánulásáról.


(Jakab 1:19, 20) . . .; 20 mert ember haragja nem munkálja Isten igazságosságát.

(Filippi 4:7) 7 és az Isten békéje, amely felette áll minden gondolkodásnak, meg fogja őrizni szíveteket és gondolkodóképességeteket Krisztus Jézus által.


az az ember, aki Isten békéjét hordozza, az nem érez lázadást, bosszút, mások ellen.Még ha oka is lenne.

Mint ahogy a fent említett hozzászóló kifejtette, hogy némelyeket, állítólag a válaszaim, haragra, lázadásra, késztetnek.

2016. szept. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Opendoor :) én megértem,hogy nagyon beleéled magad az igazadhoz de elfelejtettél válaszolni a #11 kommentemre.. :)
2016. szept. 16. 15:17
 19/20 anonim ***** válasza:

Megváltó királyunk pedig, arra utalt a testvéreinek, hogy Tanúi annak, hogy Ő a megváltó, Isten szövetségének követe, és ezt mindenkinek mondják el.

Hiszen Tanúi voltak, a Messiás megjelenésének, és annak, hogy Ő teljesítette be azokat a próféciákat, amiket írtak róla, másik messiás, sem előtte sem utána nem volt és nem lesz.

Így a föld legtávolabbi részéig, fel kell hívni mindenki figyelmét arra, hogy legyen Jézus követője, mert Ő az aki az áldozata révén, helyre állítja a földön azt Amit az Atyja annak idején, létre hozott.

Egy igazságos egészséges emberi társadalmat, akik örökké élnek a földön, békében szeretetben Isten vezetése alatt.


Ebből megérthető, hogy miért csak egy igazság van, miért csak egy helyes "vallás" van,

Hogy Isten egységbe gyűjtse az embereket egy imádat alá.

S így az Angyalok és a földön élők, egységes imádatot mutatnak be az egyetlen Istennek,

s nem megosztott vallásköziség szerint. Jézus és az Atyja ezért hozták létre és támogatják ezt a begyűjtő munkát, az utolsó napokra vonatkozóan. Hogy már most egység és béke legyen azon emberek között, akik ezért imádkoznak:

Mint az égben úgy a Földön is.

Az angyalok sem vallásköziségekre osztva imádják, és szolgálják Istent egyéni akaratuk szerint.


S ha ez valakit bánt, hogy ezzel értek egyet, és ezt lázító szavaknak, meg haragra gerjesztőnek tartják, hát... Más események vagy dolgok, nem haragítják?

2016. szept. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

A Biblia szerint pedig Isten a nevéről neveztet népet magának az utolsó napokban, akik nem csak arról tanúskodnak, hogy a fia az egyedüli megváltó, a megmentés eszköze, hanem arról is hogy Ő Jézusnak az Atyja az egész teremtés teremtője az élet forrása.


Régen az Izraeliták voltak Jehovának a népe, semmilyen más embereket nem fogadott el a vallásukról nem is beszélve. Ők voltak a Tanúi annak az Istennek, aki egyedüli és igaz Isten a "többivel" szemben, és ezt be is bizonyította.


S amikor eljött az általa meghatározott idő, akkor a teremtésének kezdetét, a fiát, a földre küldte, hogy egyrészt állítsa helyre az imádatot, igazolja Isten nevét, amit Sátán bemocskolt, és végül, Ádám helyébe lépjen az utódok érdekében.


Jézus az imájában fontossági sorrendben elmondta ezeket,

1. szenteltessék meg a Te neved,...

2. legyen meg az akaratod a Földön is....

2016. szept. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!