Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most mit higyek?

Most mit higyek?

Figyelt kérdés

Több háromság hivő azt írta,ezen az oldalon,hogy az Újszövetségi Úr vagy Isten az Jézus.

Ez,hogy egyeztethető össze a János.14:1-gyel.Ne nyugtalankodjék a ti szivetek:higyjetek Istenben,és higyjetek én bennem.

Itt már Isten és Jézus két személyében van megemlítve.



#Higyek #most.
2016. szept. 18. 17:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
snidling
2016. szept. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Emberként mondta, nem? Tehát hinni kell abban, hogy sikerül a megváltás. De látom megint vége a vasárnapi agymosásnak és jöttök ismét kötözködni. Sok sikert.
2016. szept. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 szp72 ***** válasza:
A Szentháromság tana szerint az Atya és a Fia (Jézus) két különböző személy, mindkettő egyaránt Isten és egyaránt Úr, de mégsem két különböző Isten, s nem két különböző Úr, hanem ugyanaz az Isten és ugyanaz az Úr. A Biblia az Isten szó alatt általában csak az Atyát érti, az Úr alatt pedig többnyire a Fiút.
2016. szept. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
nyelvtankönyvet első sorban !
2016. szept. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ahogy elnèze neked is szüksèged van rá,majd küldök egy románt.
2016. szept. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
4. a (!) jel elé nem kell szóköz..
2016. szept. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 KZitus ***** válasza:

Szia


Inkább az a kérdés Kinek higgyél?

Szerintem Jézusnak, de ahogy gondolod :-)

2016. szept. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
6. a mondatot nagybetűvel kezdjük!
2016. szept. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az jobb kérdés szerintem, hogy mi támasztja alá a Jehova Tanúinak azt az állítását, hogy Jézus=Mihály vagy Abaddon=Jézus. :) Mert azt, hogy Jézus=Isten a Biblia kis millió helyen alá támasztja, a Jehova tanúi állításának ellentétében. :) Pl.: Az Atya is az Isten: 1Péter 1:2; A Fiú is az Isten: János evangéliuma 1:1 és 14; Római levél 9:5; 1János 5:20; Római levél 14:11-12; János evangéliuma 10:30; Zsidókhoz írt levél 2:1-4; 5-8; 3:1-6; valamint a Biblia óvva int minket hogy tagadjuk a Fiú, hisz ha tagadjuk a Fiú tagadjuk az Atyát is: 1János 2:22-25; Aztán a Szent Szellem is az Isten: 1Korintus 3:16; Apostolok cselekedetei 2:1-4; Római levél 8:9; Itt hadd ragadjam meg a szót, és tovább vigyem a Szent Szellemi tant. A Jehova tanúk azt írják/hiszik, hogy Isten Szent Szelleme NEM egy TEVÉKENY ERŐ, hanem maga ISTEN. :) Erre való bizonyítékok a Bibliából megint csak rengeteg van: A Szent Szellemet megtudom szomorítani: Efézus 4:30; a Szent Szellem tud gondolkozni: 1Korintus 2:10; Ő közben jár értem: Római levél 8:26-27; Saját akaratából döntéseket képes hozni: 1Korintus 12:7-11; És végül Ő a Vígasztaló, akit Jézus megígért: János evangéliuma 14:16 és 26; 15:26 versekben tesz a Biblia említést erről. :) Szóval, arról van tömérdek bizonyíték és tan, hogy Isten 3 személy, de EGY 1!!! Azt hidd amit a Biblia ír, a Biblia pedig ezt írja, amit ide leírtam most neked. :) Békesség neked!
2016. szept. 19. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Lebannen ***** válasza:

8. Bagoly mondja...


Ez jobb mint a válaszok. Tíz perce röhögök. Van még?

2016. szept. 19. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!