Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten mindenható és mindent...

Ha Isten mindenható és mindentudó, akkor hogyan lehet, hogy Ő csak jó, és nincs meg benne a gonosz? A teljességhez nem tartozik a rossz is? A mindenben a rossz is benne van, a rossz nem áll felül a mindenen.

Figyelt kérdés
Hívő vagyok, és ismerem (?) a Bibliát, ez olyan elméleti kérdés.
2016. szept. 19. 21:08
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:

Nem hasonlítottam magamat Hozzá, csak nem érted a p árhuzamot. Ha nem Isten cselekszi a rosszat, hanem alkot hozzá olyat, aki megteszi helyette, az ugyan az.


Nem vagyok porszem sem a szemében, sem amúgy. Ha ismernéd Jézus beszédét, nem mondanál ilyen hazugságot:

Mt 6,26

Tekintsetek az égi madarakra, hogy nem vetnek, nem aratnak, sem csűrbe nem takarnak; és a ti mennyei Atyátok eltartja azokat. Nem sokkal különbek vagytok-é azoknál?


Jn 3,16

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.


Nem küldi el a fiát egy porszemért.


Csak a kérdésemre nem válasz az, hogy Isten megteheti, mert ő Isten és nekem kuss van. Ugyanis pontosan ezt mondtad.

2016. szept. 20. 20:20
 22/37 anonim ***** válasza:

Isten jónévenveszi a kérdéseket,ha nem magunk adjuk meg az Ő kötelező válaszát!


A kérdésedre kimerítő választ, Jób könyve figyelmes átolvasása adhat.Igen fontos,hogy a könyv elején még Jób sem érti,hogy a sok bajt nem Isten,hanem a Sátán hozta rá,és nem egyezik Isten akaratával meg,a szenvedés.

2016. szept. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:

Pedig Jób esetében pont Isten mondja meg a sátánnak,hogy mit csináljon. Sátán csak azt csinálta, amit Isten mondott. Nehogy már a sátánt okoljuk Jób csapásaiért...


"Az Úr pedig monda a Sátánnak: Ímé, mindazt, a mije van, kezedbe adom; csak ő magára ne nyujtsd ki kezedet."

2016. szept. 21. 06:49
 24/37 anonim ***** válasza:

"#16!

Nem ismétlem meg a 15-ös válaszomat, de ha gondolod idézek még részeket a Bibliából."


És az nem tűnik fel,hogy ez ellentmondásos?

Nem lehet Jézus egyszerre hatalmas szívvel szerető és bosszúállóan ítélkező,mert valamelyik akkor nem igaz.Vagy mindkettő igaz,akkor viszont köpönyegforgató.

Mit gondolsz,mi az igazság?

2016. szept. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
Hatalmas szívvel szerető? Ő a bosszúról és ítéletről beszélt, a szerető utolsó napról nem.
2016. szept. 21. 07:38
 26/37 anonim ***** válasza:
Jó,akkor legyen neked a te hited szerint.
2016. szept. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
Nem hitről beszélgetünk hanem teológiáról, bibliaértelmezésről. Amit állítottam, a Bibliából kikereshető, és jórészt idéztem is. Amit ti állítotok, csak kitaláció, következtetés, és még ellent is mond Jézus szavának több esetben is. Lehet megsértődni, ha bibliai érvelés nincs.
2016. szept. 21. 11:30
 28/37 Lebannen ***** válasza:
Az ilyen kettősségek, mint a jó és a rossz a mi anyagi világunkra jellemzőek. Isten ezek fölött áll. Mi emberek az alapján döntjük el, hogy valaki jó vagy rossz, hogy a cselekedetei jó vagy rossz eredményt hoznak. Isten cselekedeteire azonban nincsenek hatással ezek. Amit Isten tesz az mindig az aminek történnie kell. Nem azért teremtette a gonoszt, mert ő gonosz, hanem mert szükséges volt. Ez az anyagi világunk egy része, ahogy a jó is, annak ellentéte. Ez a kettősség szükséges, erre a kettősségekre épülő univerzumban.
2016. szept. 22. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

"Nem hitről beszélgetünk hanem teológiáról, bibliaértelmezésről. Amit állítottam, a Bibliából kikereshető, és jórészt idéztem is. Amit ti állítotok, csak kitaláció, következtetés, és még ellent is mond Jézus szavának több esetben is. Lehet megsértődni, ha bibliai érvelés nincs."


Van Bibliai érvelés,hiszen írtam.Ha nem érted,hogy mit akarok mondani,arról nem tehetek.De ugyanazt tudom mondani,azt hiszel el,amit akarsz.Én nem hiszek el mindent a Bibliából,ezt vagy elfogadod,vagy nem.

2016. szept. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:

Lebannen!


Gondolom ilyenekre gondolsz világ kettősségéről: hideg-meleg, nyomás-vákuum, fény-sötétség. Na, ezek sem ellentétek! A fény energia, fotonok áramlása. Ha nincs fényenergia, akkor sötétség van, tehát a sötétség nem a fény ellentetje, hanem annak hiánya! A nyomás dettó energia. Ha nincs nyomás, vákuum van. Tehát a vákuum nem a nyomás ellentetje, hanem annak hiánya. A meleg szintén hőenergia. Annak hiánya folytán hideg lesz. Tehát ha így nézed, a gonoszság sem a jóság ellentetje, hanem annak hiánya.

2016. szept. 22. 11:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!