Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet az alábbi igét úgy...

Hogy lehet az alábbi igét úgy kimagyarázni mintha az már megtörtént volna?

Figyelt kérdés

2Pét 3:10

Az Úr napja pedig úgy jő majd el, mint éjjeli tolvaj, amikor az egek ropogva elmúlnak, az elemek pedig megégve felbomlanak, és a föld és a rajta lévő dolgok is megégnek.


A Jehova tanúi szerínt ez már megtörtént mivel Jézus már visszatért 1918-ban ha jól tudom.

De hol vannak azok a jelek amiről az ige beszél?

Ez nekem valahogy nem jön össze.



2016. szept. 20. 07:59
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Neeeeem, szerintük Jézus visszajövetele történt meg, ez az Armageddon.

Hogy Jézusnak szerintük láthatatlan visszajövetele volt, de a Biblia szerint nagyon is látható lesz minden szem láttára, vagy hogy szerintük (pár kérdéssel lejjebb) ez nem azt jelenti, hogy minden elpusztul, ahogy írja a Biblia, az számukra lényegtelen. Őrtorony tanítás, tehát el kell fogadni. Kritizálod az őrtornyot? Akkor te máris személyeskedsz és te is hitehagyott részeges, drogos, cigiző, családját elhanyagoló leszel, mint én. :)))))

2016. szept. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bocs :) akkor talán én értettem valamit rosszul...
2016. szept. 20. 08:31
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

De amúgy itt egy jehovista válasz:

"Az idézett "elemek felbomlanak, a föld meg az ég is, nem a Fizikai égre, vagy Földre vonatkozik.

Az Ég Isten és az angyalai lakhelye, ugyan miért bomlana fel, vagy semmisülne meg?

A Földet pedig az fizikai teremtményeinek készítette, nem fogja megsemmisíteni, és azt sem engedi meg, hogy a rajta élők, semmisítsék meg. Inkább Ő fogja megsemmisíteni azokat, akik a Földet rongálják.

Nem a Föld vétkezett, ha nem a rajta élők. "


Nincs semmi ige, amivel ezt a fantagórizmát alá tudják támasztani, ez egy elmélet, de tényként állítják be. Mert ők így gondolják.

2016. szept. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát nekem pontosan ez az ami kérdőjeles. :)

Mivel lehet alátámasztani,hogy az pontosan úgy is lesz?

A Noé hasonlat elég gyenge..

2016. szept. 20. 09:37
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Kedves -eddig- egyetlen válaszoló,én meg inkvizíciós gyilkos vagyok,üdv a klubban,látom gyarapodunk :D
2016. szept. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, olvastam az említett rágalmat rólad :) Amikor a másikat kell gyalázni, ahhoz van fantáziájuk. :)


kérdező: pedig a Biblia világos, minden el lesz pusztítva és új ég és új Föld lesz. Hogy ők ezt miért nem fogadják el, az már az ő magánügyük. Nem éri meg velük vitatkozni, mert vagy bemásolnak hosszú oldalakon keresztül egy rakás őrtorony tanítást, aminek bibliai alapja nincs, csak annyi, hogy az őrtorony szubjektív véleményét tényként írja le és hiába válaszolsz nekik, nem is olvassák el, vagy személyeskedni kezdenek, ha bántod az imádott őrtornyot vagy pedig azonnal hősi halált halnak, hogy őket üldözik. Nincs más verzió.

2016. szept. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 KZitus ***** válasza:

2Pét 3:10


"A Jehova tanúi szerínt ez már megtörtént mivel Jézus már visszatért 1918-ban ha jól tudom." - nem jól tudod, ilyet nem tanítanak, nem tanítottak a tanúk, mert ez a prófécia ezután fog teljesedni.

Péter szavai azért különösen fontosak ma, mert a 9, és a 11 versek megadják a választ :-)

2016. szept. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 KZitus ***** válasza:
Ja igen, hogy hogyan lehet "úgy kimagyarázni mintha az már megtörtént volna?" - hát látod erre én is kíváncsi lennék, mert én sem tudom.
2016. szept. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!