Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A teremtő Isten megjelenthet...

A teremtő Isten megjelenthet emberi formábam? Azt mondják, Jézusban ez megtörtént, ez valóság? Mi ért tenne ilyet?

Figyelt kérdés
2016. jan. 16. 15:56
 1/8 anonim ***** válasza:
És miért kell, hogy az anyjának ne legyenek szeplői?
2016. jan. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 KZitus ***** válasza:

Szia


Luci a "szeplőtelen" ebben az esetben(Mária) erkölcsi tisztaságot jelent.


A kérdésre: Nem, mert a Biblia azt írja, Istent senki nem látta, és nem is láthatja úgy, hogy életben maradjon. Amikor "elvonult" Mózes előtt, el kellet rejtőznie egy barlangba.


"...ki megközelíthetetlen világosságban lakik, akit az emberek közül senki nem látott, és nem is láthat." Efézus 6:16


Jézust sok száz ember látta még feltámadása után is.

2016. jan. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Zitus !

A kérdésre: Nem, mert a Biblia azt írja, Istent senki nem látta, és nem is láthatja úgy, hogy életben maradjon.


Ezt értem ,de akkor hogy van ez amit a Bírák könyvében olvastam:

Egész biztosan meg kell halnunk - mondta Mánoah feleségének -, mert Istent láttuk."

Bír 13.23

Felesége így válaszolt neki: "Ha az Úrnak az volna a szándéka, hogy megöljön minket, akkor nem fogadott volna el kezünkből égő- és ételáldozatot, és nem adta volna most nekünk ezeket az utasításokat."


Vagy egy másik fordítás:

Meg fogunk halni,+ mert az Istent láttuk!”+ 23 Ám a felesége ezt mondta neki: „Ha Jehova meg akart volna ölni minket, akkor nem fogadott volna el a kezünkből égő felajánlást és gabonafelajánlást,+ nem mutatta volna nekünk mindezeket, és nem hallatott volna velünk ilyesmit, mint amit most hallatott.”+


Látták Jehovát ,vagyis Istent mégsem haltak meg.

Lehet ,hogy később meg engette Jehova ,hogy megláthassák?

2016. jan. 16. 17:01
 4/8 anonim ***** válasza:

Elfelejtettem, hogy szerintetek ha a test sértült, a lélek dzsuvás. Bocsánat!

A szemet gyönyörködtető emberek pedig Jehova népe.

2016. jan. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Nem jelenhet meg, mert nem létezik.
2016. jan. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"A teremtő Isten megjelenthet emberi formában?"


Meg, hiszen az ember is a teremtett világ része, a teremtett világ meg a teremtő része, tehát mindenben ott a teremtő/teremtés, vagyis Isten. Egyébként nem lehetne ebben a világban mindent tudó Isten, ha nem állna állandó kapcsolatban mindennel :)

2016. jan. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 KZitus ***** válasza:

Ha a Bírák könyvében a 13:20–23 elolvasod, ott le van írva, kit látott Manoah.


Hogy mit jelent ez a mondat:„Meg fogunk halni, mert az Istent láttuk!”, az aalábbi idézetek megmagyarázzák:


1Mózes 16:7

Jehova angyala később rátalált egy forrásnál a pusztában, annál a forrásnál, amely a Súrba+ vezető út mentén van.

1Mózes 16:13

13 Hágár ekkor segítségül hívta Jehova nevét, aki beszélt vele: „Te vagy a látó Isten.” Mert ezt mondta: „Vajon itt nem őrá néztem, aki lát engem?”

1Mózes 32:24

24 Jákob végül egyedül maradt. Ekkor egy férfi tusakodni kezdett vele hajnalhasadtáig.

1Mózes 32:30

30 Jákob ezért Penielnek nevezte el azt a helyet, mert ahogy ő mondta: „Láttam Istent szemtől szemben, mégis megszabadult az én lelkem.”

2Mózes 33:20

20 És még hozzátette: „Nem láthatod arcomat, mert nem láthat engem ember úgy, hogy életben maradjon.”

János 1:18

18 Istent e g y ember sem látta soha; az egyszülött isten+, aki az Atya keblénél van, az szolgált felőle magyarázattal.


Senki sem látta Istent, csak azt az angyalt, aki Istent képviselte.

Például amikor Jehova elküldte Mózest a faraóhoz, azt mondta Isten Mózesnek: Istenévé teszlek. Persze Mózes tudta, hogy ő sohaa nem lesz Isten, inkább Isten szavát közvetítette a faraó felé, vagyis a faraónak mindegy volt, hogy Jehova közvetlenül, vagy Mózesen keresztül adja, küldi el az üzenetet. Egyforma súlya volt az üzenetnek.

2016. jan. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 pelgrim ***** válasza:

«A teremtő Isten megjelenthet emberi formábam?»


Igen, minden újszülött, nem csak Jézus, Isten egy újabb megjelenése.


«Mi ért tenne ilyet?»


Talán azért mert a megjelenés, a közlés, a kifejezés, a kinyilatkozás, a teremtés jellemző rá.

2016. jan. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!