Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A modernkori személyiségfejles...

A modernkori személyiségfejlesztés nem hasonlít kicsit a szcientológiára? Nincs köze hozzá?

Figyelt kérdés

A Brian Tracy és hasonló "hogyan változtassuk át a személyiségünketre" gondolok...


Az ilyen módszerekkel élő emberek mintha más világban élnének, nincsenek saját gondolataik, azt csinálják, amit a könyvekben leírtak.


Ha valamelyiküket kritika ér, és a másik érvelni szeretne miért mondta, nem engedik, mert azonnal "leirigyezik" az illetőt.


A bálványimádat is megy ezerrel (pl. Oravecz vagy Péter Szabó)...



#Oravecz Nóra #Péter Szabó
2016. szept. 21. 12:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
78%

#9 Tetszik a történet. :D Pont ezt akartam mondani én is.

Amúgy ezek a dolgok mind úgy vannak szerintem, hogy


"Az okos a butától is tanul, a buta az okostól sem."


De ezek a showbiznisz szerű dolgok nekem is bulshitnek tűnnek valamiért, noha tény,h hogy sok hasznos mondatot koppintanak le. Az önfejlesztést én is fontos dolognak tartom, de az belül indul, és nyúl segítségért, nem pedig külső sóder hatására indul el. Úgy mondanám, hogy ezek az emberek a gondolatok viszonteladói.

2016. dec. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 jatekos12 ***** válasza:
59%

A szcn. egy önálló személyiségfejlesztési módszer, amelyben sok igazság található az emberről, a világról stb., de legfőképpen arról, hogyan fejlesszük az ember képességeit.

Vannak más olyan módszerek is, amelyekben sok igazság található a fenti dolgokról.

Ennélfogva mindenképpen fogsz találni hasonlóságokat benne más iskolákhoz, de különbségeket is találunk, ha megvizsgáljuk a dolgot.

Attól hogy találunk benne bizonyos hasonlóságokat, távolról sem jelenti azt, hogy a két dolog ugyanaz lenne.

Én régóta foglalkozom szcn-val, és nem találtam más olyan módszert amellyel a szcn-át helyettesíteni lehetne, főként nem hosszútávon, ill. teljes mélységében.

2016. dec. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
0%

"Egyébként láttam egy német filmet is, amelyben egy férfi végül elvesztette a családját a szcientológia miatt."


Igen, az egy játékfilm, nem dokumentumfilm.

2017. jan. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Megtörtént esetek alapján... Amúgy meg számtalan eset van a hétköznapokban is, ezt hivatott feldolgozni a film is.
2017. máj. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
A hamis módszert oktatók eleinte alap igaz dolgokkal működő bizonyítható érdekességekkel újdonságokkal csalnak lépre . Aztán egyre nagyobb hazugsággal vezetik félre az embereket és adósságba tanfolyam függésbe viszik . Az ember csoportba kellemes légkörbe valami különlegesbe tartósba vágyik . Ezt veszik célba és az öröm ami függővé tesz . A felfokozott ingerek a nagy szavak lelkesítenek de ha nincs eredmény akkor zéró amit érhet . Sok olvasás csoportos őszinte beszélgetések minimálisat lendítenek rajtunk mert a gondok bennünk rejlenek . Ez a tudatalatti blokkok félelmek beidegződések , ezt gyökeresen nem oltja ki egyik híres arc sem . Az egó kaphat erősítést és vannak pozitív negatív fix tulajdonságaink , ezeket lehet élesíteni edzeni kordába tartani . Ezek mély terültek és az említett fazonok nem értenek semmi képesítésük nincs . Az ismétlés a tudás atyja , lehet jól tréningelni magunkat az kiold bizonyos hátráltató reflexet és akkor lépünk előre kicsit majd újra . A csapások nem terítenek le sem a sikerek nem szárnyaltatnak hónapokra és tévképzetekbe hanem tartalmasabb élményt adnak és spontánok jelenben lévők leszünk .
2017. nov. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!