Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nos jehova tanúi ilyen esetekb...

Nos jehova tanúi ilyen esetekben mi a teendő?

Figyelt kérdés

A facebookon találtam ezt az SOS-t;


Sürgősen szükségünk van egy negatív vért b3 - újszülött lánya, anya elhunyt múlt héten (haver brd pénzügy)-kérem küldje el az üzenetet, amíg nem találnak valakit, aki tud és akar megmenteni ezt a babát. Telefonszám van itt 0741 864 495 0765 262 424. köszönöm....... még tovább..... a legkevesebb kérem a szívem legmélyéről.

román nyelvről fordítva.

augusztus 23., 20:50 · Dedulesti, Brăila megye, Románia · Nyilvános

Tovább

9

Megosztás


Sajnos nem tudok románul!

Á rám rendszer forditotta le de így is meg lehet érteni,hogy miről van szó.


Ha ez az űjszülött baba egy tanú házaspáré lenne lenne esélye egyáltalán az élethez (így se sok van)..?

Temessük el az anyukával együtt vagy pedig segítsünk donort találni neki.


Mi legyen?



2016. szept. 27. 12:12
 1/10 A kérdező kommentje:

[link]


itt a link

2016. szept. 27. 12:16
 2/10 anonim ***** válasza:

Az ilyen esetekre kitaláltak megfelelő szakmai szervezeteket. Az említett szervezet nem az, tehát mindenképpen rosszabb a hatékonysága. Ez pedig a gyerek számára káros.

Rossz helyre fordultál. Nálunk a Vöröskeresztet javasolnám. A románoknál is.

2016. szept. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#2 Félre értettél! :)


Én nem segítségért fordultam ide,hanem csak azért,hogy meg kérdezzem a JEHOVA TANÚITÓL ,hogy ilyenkor mi a teendő.

Ugyanis tudtommal ők nem adnak és nem fogadnak el vért.

De itt mégiscsak egy újszülöttről van szó...


Az SOS Augusztus 23 volt feladva, azóta ki tudja mi történt a babával!


De ilyen esetek bármikor megtörténhetnek sajnos,és még akár jehova tanúi házaspároknál is.


Engem a hozzáállás érdekel...

2016. szept. 27. 13:00
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
A hivatalos válasz, hogy ilyenkor sem sabad elfogadni a vért, a baba makd feltámad Armageddonkor. A gyakorlatban ma már nem jár automatikus kiközösítés a vér elfogadásáért, ha utána kellő megbánást tanúsítanak a szülők, de mint "szellemileg gyengék" meg lesznek bélyegezve.
2016. szept. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Hála istennek, életmentő beavatkozás esetén nem a szülő dönt, hanem az orvos. Így tök mindegy a tanúk ebben az esetben mit gondolnak.
2016. szept. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
gyakorlatban többnyire hagyják a gyereket meghalni sok ex-jehova tanúja van aki így került ki, elfogadott, vagy a gyereke számára elfogadott életmenő vérátömlesztést, később nem volt hajlandó belátni hogy csak ezért gonosztevő, és ezért kirakták
2016. szept. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Még egyszer:életmentő beavatkozásról nem dönthet.
2016. szept. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Nincsen Istennek külön törvénye a Jehova tanúira a Bibliában az ilyen esetekre.

Az a törvény amely a Bibliában van adva, kedves kérdező, éppen úgy vonatkozik rád, mint rám is: még egyszer: nincsen Istennek kettős mércéje!!

Az, hogy ki mennyire tartsa be az isteni nézetet, véleményt, az egyéni ddöntés minden egyes ember számára.

Azt, hogy betartod e a vérre vonatkozó törvényt, TE döntöd el. Ez így volt végig az emberiség történelme alatt, az alatt az időszak alatt, hogy az ember vérrel került kapcsolatba, Istennek komoly elvárásai voltak:

1Móz 9:3, 4: „Minden állat, amely él és mozog, legyen nektek eledelül. Mint a zöld növényt, azokat is mind nektek adom. Csak a húst a lelkével — a vérével — együtt meg ne egyétek.”


3Móz 17:11, 12: „a test lelke a vérben van, én pedig az oltárra helyeztem azt értetek, hogy engesztelést szerezzen a lelketekért, mert a vér szerez engesztelést a benne levő lélek által. Ezért mondom Izrael fiainak: »Egyetlen lélek se egyen közületek vért, és a köztetek lakó jövevények közül se egyen senki sem vért!«”

A Mózesi Törvény alatt bemutatott összes állatáldozat Jézus Krisztus egyetlen áldozatának előképe volt.


Cselekedetek 15:19, 20

19 Ezért nekem az a döntésem, hogy ne háborgassuk a nemzetekből valókat, akik az Istenhez térnek,+ 20 hanem írjuk meg nekik, hogy tartózkodjanak a bálványok által szennyezett dolgoktól, a paráznaságtól, a megfojtott állattól és a vértől.


Ef 1:7: „Őáltala (Jézus Krisztus) van a mi váltság általi szabadításunk a vére révén, igen, vétségeink megbocsátása az ő ki nem érdemelt kedvességének gazdagsága szerint.”


A Biblia szerint ez az egyetlen módja a vérnek, mint "életmentő"!


Ha egy kórházban a beteg nem tud szájon át táplálkozni, akkor intravénásan táplálják. Vajon az az ember, aki sohasem enné meg a vért, de megengedné a vérátömlesztést, valóban engedelmeskedne a parancsnak, hogy ’tartózkodjunk a vértől’? Csel 15:29. Összehasonlításképpen gondoljunk egy olyan emberre, akinek az orvos azt mondja, hogy tartózkodnia kell az alkoholtól. Engedelmeskedne akkor, ha nem inna több szeszes italt, de közvetlenül a vénájába beadatná?


Vajon ha megszegem Isten törvényét, tényleg támogatom az élet szentségét?

Ha valaki nem hisz Krisztus váltságában, Királyságában, abban, hogy feltámasztja a halottakat, akkor miértelme a hitnek?

Ha azért kell meghalnom, mert megtartom Isten, és krisztus törvényét, csak az történik velem, ami számtalan követőjével már megtörtént az elmult századokban.


Valaki följebb azt írta nagy hangsúllyal: de egy csecsemőről van szó!

Vajon Istennek nem éppen olyan fontos az 1,20,50, vagy akárhány éves ember? Vajon Krisztus nem éppen úgy adta az életét a csecsemőért mint a bármennyi éves emberért? Mindannyian fontosak vagyunk neki, és felbecsülhetetlen szeretete indította arra, hogy meghaljon értünk is.

Azt mondta: Mert aki meg akarja menteni a lelkét, elveszíti azt, aki azonban elveszíti a lelkét énértem és a jó hírért, megmenti azt” Márk 8: 35

"Mert az Emberfiának el kell jönnie Atyjának dicsőségében az angyalaival, és akkor megfizet mindenkinek a magaviselete szerint" Máté 16:27

2016. szept. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tamás321 ***** válasza:

KZitus!


Mi lenne, ha levennének tőled jó sok vért, annyit, amennyi már súlyos vérveszteségnek számítana? Persze még életben maradnál egy ideig, de minél előbb visszapótolnák a lecsapolt vért, annál inkább felerősödnél. Most csak a saját véredről van szó. Ezt a vért levehetik, majd vissza is adhatják, hiszen a sajátod. Ettől a vértől élsz, mert a testnek élete a vérben van. De csak akkor élsz tőle, ha az érrendszerbe kerül vissza. Mi lenne, ha nem akarnád, hogy visszakerüljön az érrendszerbe, hanem megennéd? A sajátodat csak megehetnéd, nem? Legalábbis az érrendszeredbe visszatöltetheted. De ha megennéd is, nem adhatna életet, mert a gyomrodba kerül, és ott nem tölti be az életadó szerepét. Csak akkor éltet, ha a maga helyére jut vissza, az érrendszerbe. Tehát ebből is látszik, hogy más az, ha valaki a gyomrába juttatja a vért, és más az, ha valaki a vénájába. Mert megvan a vérnek a maga szerepe, ahogy az a testet élteti. A Biblia ezt írja: „És az egész emberi nemzetséget egy vérből teremtette, hogy lakozzanak a földnek egész színén, meghatározván eleve rendelt idejöket és lakásuknak határait…” Tehát az emberiséget egy vérből teremtette Isten. Így én azt gondolom, hogy ember embernek adhat vért, mert csaknem olyan, mintha a magad vérét töltenék beléd. És ráadásul a vért nem is ennéd meg, hanem a vénádba kapnád, hogy betöltse az életadó szerepét. A Biblia nem embernek véréről írja, hogy az oltárra adtam azt néktek, hanem a tiszta állatokról, melyek külső ismertetőjegyeik alapján meg is lettek határozva, hogy tiszták. Nem is emberhúst kellett megennie az embernek, mikor véres áldozatot áldozott az oltáron Istennek, hanem a feláldozott tiszta állatnak húsát.

2016. szept. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 KZitus ***** válasza:

Tamás321


Sokan érvelnek hozzád hasonlóan, és emberi szempontból, nézőpontból igazad van!

De Isten törvénye egyértelmű ebben a kérdésben!

Csakhogy amikor Isten a vérre vonatkozó törvényét adta, akkor nem te, én, állat véréről van szó, hanem a VÉRRŐL. A VÉR használatáról szól Isten törvénye, éppen azért, mert az élet hordozója!


" Ettől a vértől élsz, mert a testnek élete a vérben van." - írod, és ez igaz. A vér és az életfolyamatok kapcsolata oly szoros, hogy a Biblia kijelenti: "Mert a test lelke a vérben van, én pedig az oltárra helyeztem azt értetek, hogy engesztelést szerezzen a lelketekért, mert a vér szerez engesztelést a benne levő lélek által. 3Móz 17:11.

Mint látod, nem fizikai felhasználásra ajánlja, használja Isten a vért, hanem engesztelésre ADTA.


Azért kellett a sok sok állat vérét áldozatként felajánlani, mert ez állandóan arra figyelmeztette a zsidó népet, hogy bűneiket nem képes véglegesen eltörölni, az életüket nem tudják megváltani az állat vérével, szükség van egy sokkal értékesebb VÉRRE, amely végleg eltörölheti az emberiség bűnét - és ez a Krisztus vére. Az összes állatáldozat vére Krisztusra mutatott előre.

Ha nem úgy használom a vért, ahogyan azt Isten helyesnek tartja, az olyan, mintha megtaposnám Krisztus vérének értékét, vagyis nem értékelném áldozatát értem.

Ma már eléggé okafogyott lett a vér-felhasználás témája, mert az orvostudomány ott tart, hogy csak a makacsul hagyományos kezeléshez szokott orvosok ragaszkodnak a véradáshoz, a kicsit is fejlettebb országokban már nem használják a számos alternatíva miatt. Szervátültetést, szívműtétet, és más súlyos vérveszteséggel járó műtéteket is elvégeznek vér transzfúzió nélkül. Számos vért helyettesítő, hemoglobint növelő gyógyszer áll az orvosok rendelkezésére...

Ott van a jw.org-on három film is, olyan orvosok mondják el véleményüket akik nem tanúk, miért műtenek más betegeket vér adása nélkül is. Meg lehet nézni.

Másrészt, ha például aszpirin érzzékeny vagy, akkor az orvos keres más alternatívát a gyógytásra. Ugyan ez érvényes a vérre is! Ha van más mód, akkor miért kell erőlterni? Mert ma már az nem igaz, hogy ettől függ az életed!! Inkább dongolkodj azon, miért ez a vád velünk szemben? Ki áll mögötte? Mert csak Isten, vagy Sátán állhat Krisztus tanítása szerint. Sátánról meg az van írva, hogy megvakítja a nem hivők elméjét. A kérdés inkább az minden ember számára: engem kinek a gondolkodása befolyásol? Mert az erre kapott választól függ az életünk....

2016. szept. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!