Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a teendő a következő...

Mi a teendő a következő esetekben- avagy, hogyan illik viselkedni az asztalnál?

Figyelt kérdés

Nagybátyámról van szó, aki már több, mint 60. Kiállhatatlan természete van. Felháborító a következő:


1., étkezés közben sokszor a következő szavakat használja: f_szom, b_szom, sz_rom és egyéb káromkodások. Valamint volt rá példa, hogy jó zabálást kívánt az ebédhez és megjegyezte, hogy szarnak valót eszek.

2., undorító módon eszik, szörcsög, röfög, böfög amitől már inkább nem folytatom az evést.

Már próbáltam szólni neki, a fent leírtakkal kapcsolatban, amire a válasz reakció: MIÉRT????????? és nem vette a lapot.


Mit tegyek, hogyan cselekedjek, ha már a szavaim nem érnek semmit? Kíváncsian várom véleményeteket!


2012. márc. 17. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne egyél vele együtt!

Ő már változni nem fog.

2012. márc. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor válaszold azt a kérdésére, hogy mert te egy kulturált ember vagy, és utálod, ha így beszélnek, esznek előtted.
2012. márc. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vesd latba minden fantáziádat, hogy elkerüld az egy légtérben való tartózkodást.

Tehetsz szellemes megjegyzéseket. Mondhatod például, hogy éppen ebédelni készülsz, a zabálást meghagyod az arra érdemeseknek. A káromkodásoknál visszakérdezhetsz, hogy tapasztalatból mondja-e? Például ő vacsora közben szokta? Mert te jobban szereted ágyban... Hasonlók.

De nagyon illemtudóan és őszinte ábrázattal, hogy komolynak tűnjék.

2012. márc. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy idősebb ismerősöm, aki előszeretettel trágárkodik, ha odaillő, ha nem. Én a hiúságánál fogtam meg. Mondtam neki, hogy egy ilyen értelmes, olvasott ember, mint ő (egyébként nem az), miért beszél úgy, mintha nem lenne normális szókincse? Azóta ügyel a szavaira, hogy megfeleljen az "értelmes" ember kategóriájának.

Olyan érzésem volt, hogy azt hitte, akkor fiatalosabbnak tűnik, ha úgy beszél, mint a kamaszok a buszon, főleg "kötőszavakkal."

2012. márc. 29. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!