Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mik a buddhizmus tanai,...

Mik a buddhizmus tanai, törvényei, szimbólumai?

Figyelt kérdés

A családom reformátusként van megkeresztelve, de nem nagyon gyakaroljuk a vallást. Én nem vagyok megkeresztelve, és nem is hiszek Istenben. (Jézus lehet létezett, és nagy hatással volt az emberekre, de vizen járás? Na ne már!) A buddhizmusról olvasgattam, és ez áll hozzám a legközelebb, de szeretnék minden tudni róla. Légyszi ne másoljatok oldalakról, hanem írjátok le a saját szavaitokkal! :) Szimbólumokon, tanakon és tövényeken kívül érdekelne még, hogy van-e valami karkötő vagy egyéb más dolog, amit a buddhisták hordanak! És nem, nem divatból csinálom, mert senki nem csinálja a környezetemben, és sztárt sem tudok mondani, aki buddhista lenne. Senkinek nem is beszéltem erről. Ez érdekel, ebben találtam meg önmagam! :)

Elnézést kérek ha megsértettem a keresztényeket!

És lenne még egy kérdésem: mi a különbség a zsidók és a keresztények közt?

17/L


2010. ápr. 24. 11:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%

A Google a barátod.

[link]


L

2010. ápr. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

zsidók keresztények közötti különbség: a zsidók nem fogadták el Jézust megváltóként a keresztények igen. És természetesen minden vallási ünnepük szinte teljesen más de Jézuson kívül mindenbe egyetértenek.


Ha hiszed ha nem a Buddhizmus eggyik legfontosabb jele a horogkereszt... kérem ne pontozzanak le a tudatlanok járjatok utánna :)


[link]


Én az Új Spiritualitás-ban hiszek mert az szinte mindenre ad választ és a "vége Happy And"

[link]

Első két oldal után érteni fogod... remélem segítettem :)

2010. ápr. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy a horogkereszt.

Közvetve ugyan, de Hitler is onnan vette.

Sőt! A II. világháború előtt az 1000 rubelesen is ez volt.

Eredetileg a boldogság és a jólét jelképe.


L

2010. ápr. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
*egyik
2010. ápr. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Tisztelt első válaszoló: igen, jóba vagyunk a google-val, nem véletelnül írtam, hogy saját szavakkal! :P Na nem baj:) Azért köszi!

Kedves második válaszoló: Köszönöm, majd elolvasgatom. Igen, tudtam, hogy a horogkereszt nem Hitler szüleménye, hanem ezt használta fel a sikereiért...Anyával beszélgettem erről. Amikor a suliban a sok primitív horogkeresztet firkál a padra, mindig azzal nyugtatom a tanárokat, hogy biztos az indiai jelképre gondolt! :D

2010. ápr. 24. 11:36
 6/12 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy amikor meglátom ezt a jelképet, egyből szörnyáségek jutnak az eszembe...Szinte kiráz a hideg, és sajnálom a buddhistákat, hogy Hitler miatt a jelképük rengeteg ember eszébe nem a vallásuk jut az eszükbe, hanem a holokauszt és Hitler kegyetlensége!:(

1000 rubelen is ez volt? Húú...tudnál nekem képet bemásolni, mert nem találok!:S

2010. ápr. 24. 11:40
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Buddhizmus Buddha Tanain alapul. Saját szavakkal nehéz leírni, mert rengeteg eleme van. Vannak szabályok (afféle tízparancsolat), amikből vannak kötelező elemek, amik mindenkire vonatkoznak és vannak választhatóak (ez elmehet egészen az egész nap nem moccanó és soha nem fürdő követőkig, mert ha mozdulnak agyonnyomhatnak valami lényt valamint a vízben is vannak lények, amik fürdéssel elpusztulnának)

Buddha egyébként valós személy volt, egy herceg, aki elhagyta apja palotáját. De egyébként Jézushoz hasonlóan ő is szeplőtlen fogantatással jött világra, egy fehér elefánt érintette meg anyja hasát. (úgyhogy ha Jézus történetének vannak elemei, amik számodra nem hihetők, akkor itt is lesznek, ezért kár áttérned)

Hisznek az ujjászületésben, egy egészen egyszerű elv kapcsán, hogy az ember szeret élni és ez az életszeretet készteti az ujjászületésre. Kivéve Buddhát aki eljut arra a szintre hogy nem akar élni (ezt az életörömök megtagadásával teszi)és ő nem születik ujjá. (azt hiszem talán 8 embernek sikerült elérni ezt a szintet és a nem moccanó, nem fürdő stb emberek pedig közelítik ezt a szintet)

De egyébként minden hiresztelés ellenére nem teljesen békések, mert a Dalai Láma volt a legfőbb támogatója és nagyon örült mikor India előállította saját atombombáját.

2010. ápr. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az 1000 rubelest én csak élőben láttam.

Beregszászon van egy múzeum a kommunista időkről. Kitüntetések, tankmodellek, hasonlók és pénzek is.

A '20-as években volt forgalomban ez a papírpénz, amikor még nem volt nácizmus. Akkor még mindenki számára a jólét jele volt a horogkereszt és az 1000 rubel akkoriban olyan sokat ért, hogy akinek már volt ilyen, az tényleg jól élt. Mintha ma lenne 1.000.000 forintos és arra nyomnák rá.

Amúgy fakózöld bankó volt és a közepén volt kissé homályosan a horogkereszt. Pont olyan formában, mint a náci zászlókon.

Én is keresek róla képet.

Aztán a náci hatalomátvétel után gyorsan új 1000 rubelest csináltak és a régit igyekeztek az utolsó szálig megsemmisíteni. :D


L

2010. ápr. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Megint csak azt tudom mondani, hogy a Google a barátod. :)

Beírtam, hogy 1000 rubel horogkereszt és az első képtalálat:

[link]

Igaz ez nem 1000 rubeles és én sem ezt láttam, de ezen is rajta van. Igaz nem annyira jól kivehetően.


L

2010. ápr. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nézdd ezt meg:

[link]

2010. ápr. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!