Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » 17 évesen nem késő már elsőáld...

17 évesen nem késő már elsőáldozónak lenni?

Figyelt kérdés

Régebben, amikor még 10-11 éves voltam, jártam hittanra, de a tanárnőm nem volt túl kedves és sokszor nem bánt jól velem/velünk. Ezért abbahagytam a hittanórákat és mégse elsőáldoztam. Sőt Istentől is teljesen elfordultam és nem jártam templomba. De most újra járni szeretnék és elsőáldozó is szeretnék lenni, de attól tartok már késő. Azt olvastam, hogy 3 évnyi hiánytalan óraszámú hittan és az összes vasárnapi mise kell hozzá. De ha ez így van, akkor legkorábban 20 évesen tudok majd.

Mit tegyek? Hogy megy ez?



2016. szept. 30. 22:51
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Most már úgyis pokolra kerülsz, inkább élvezd ki az életet.
2016. szept. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%

Első válaszoló milyen példát mutat erkölcsből?


Ez a generáció nagy része azért ilyen,mert az Ősei se mutattak példát.

2016. szept. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%
És kedvenc jehovistánk is megérkezett. Szervusz! Nem is zavarlak tovább, kezdj neki a térítésnek.
2016. szept. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem vagyok szakértő, mintha ez nem lenne korfüggő... Van, akit felnőttként keresztelnek meg, de bizonyára 100 évessel is megteszik, ha akarja.


A 17 évesek olyan furák. Nem késő-e elkezdeni táncolni, testépíteni, elsőáldozónak lenni... Gyermek vagy még és ez csupa olyan dolog, amit idősebben is lehet. Ha akkor jön a kedv, hívás, akármi, akkor akkor jön.

Amíg nem mondják neked a megfelelő helyen, hogy de, elő van írva, hogy 14 évnél nem lehetsz idősebb, mert akkor buktad, addig miért ne, ha ezt akarod? Nem értelek.

2016. szept. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#2 Teljesen logikus, hogy elkezdesz okoskodni, miközben az első válaszoló nyilván csak viccelt, mindig örömmel olvasom a Jehova Tanúi hozzászólásokat, hiszen nálunk a városban ők az egyetlenek, akik semmiféle módon nem tesznek hozzá a város rendbe rakásába, fejlődésébe, semmilyen jótékonysági rendezvényen nem vesznek részt, és az egyetlen egy halál eset, ami a sajátos Biblia értelmezésüknek köszönhető is az ő számlájukra írható. Szóval el kellene kezdeni egy kicsit a saját házatok táján söprögetni.
2016. szept. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

így van élvezd ki az életet, milyen szerencse, hogy katolikusként is kiélvezheted, ehetsz ihatsz csak ne legyél alkoholista, kefélhetsz mint egy nyúlt csak nem össze vissza aztán sírsz h miért ver az Isten AIDS-el, hanem a feleségeddel, hallgathatsz black metalt ,hisz az csak zene, sőt van katolikus "black metal" is


stb stb


na de a lényeg:

sosem késő, vannak sokan akik pl nem is foglalkoztak ilyesmivel eleve mondjuk ha már a te példádnál maradunk 17 évesen keresztelik meg őket, vagy 27 vagy 37 stb esetleg már keresztények voltak de nem katolikusok


hogy "mi kell hozzá" azt meg majd megmondják ott ahova járni fogsz, "nagyobb korban" már gyakran kb fél év "felkészülési idő" is bőven elég mondjuk most ősszel kezdesz akkor húsvétkor elsőáldozol pünkösdkor bérmálnak


kutya nem kéri számon h jártál e minden vasárnap pláne 17 éves valakitől


persze 1-2 gáz arc meg közösség mindenhol van sajnos, katolikusoknál is, szóval ha pl nem jön be ahova először mész kereshetsz egy másik templomot is

2016. okt. 1. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Sosem késő. Keress meg egy számodra szimpatikus papot, beszéld meg vele. Felkészítésre és misére járnod kell, de nem kell 3 évet várnod.
2016. okt. 1. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2016. okt. 1. 08:03
 9/9 szp72 ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem késő, hiszen sokan vannak, akik csak felnőttként térnek meg s még megkeresztelve sincsenek.


A 17 éves kor már a bérmálkozás kora. Biztosan vannak bérmálkozásra felkészítő csoportok. Hogy az hány év az plébániánként változó, tudtommal a legtöbb helyen csak egy. Aki nem volt elsőáldozó vagy nem volt megkeresztelve azt a bérmálkozással együtt természetesen megkeresztelik s bérmálkozási misén egyben elsőáldozó lesz.

2016. okt. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!