Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kérdés sorozat 1: Kedves...

Kérdés sorozat 1: Kedves Jehova tanúi, mért mondjátok azt (többek közületek, ha nem is mindenki, de a vallásotok ki mondja), hogy NEM szabad másokért imádkozni, vagy CSAK magatokért imádkozzatok?

Figyelt kérdés
Több JEhova Tanújától hallottam már, hogy CSAK magukért SZABAD imádkozniuk, holott a Biblia több helyen is írja, hogy pl.: Csak másokért való imádsággal tudnak kiűzni démonokat. Szóval arra volnék kíváncsi, hogy mért mondják azt, hogy a Biblia szerint tanítanak, mikor láthatólag TELJESEN MÁST tanítanak, mint a Biblia? Komoly kérdés, szeretném, ha így is kezelnétek. :)

2016. okt. 2. 13:12
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen az egész hit rendszerűk értelmetlen.
2016. okt. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
Nem olyan rég azt írták, hogy szoktak másokért.
2016. okt. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Valóban kedves -Alias- nevű Válaszoló, csak ugyan akkor azt is írják, hogy a MAGUK érdekében imádkoznak másokért, ami megint csak helytelen a Biblia elmondása szerint. Ugyanis a Biblia, azt írja, hogy nem magukért, hanem Jézus/Isten Dicsőségére imádkozzanak. Ő legyen az alap, de a Jehova Tanúinál az adott Jehova Tanúja az alap. :)
2016. okt. 2. 13:36
 4/39 A kérdező kommentje:
De hasznos volt a válaszotok, szóval köszönöm, remélem marad is ez a felállás! :)
2016. okt. 2. 13:38
 5/39 anonim ***** válasza:
87%

De miért kell ennyi kérdésnek Jehova tanúiról szólnia? Mi értelme ennek az egésznek?


Még nem tűnik fel, hogy ezekkel a kérdésekkel csak azt a tévtanítást erősítitek meg bennük, hogy őket üldözik?


Sok vita lezajlott már velük, amivel kimutattuk nem csak a hamis teológiájukat, de azt is, hogy némelyek annyira elkötelezték magukat a szervezetük mellett, hogy a nyilvánvaló tévedéseket sem akarják belátni.


Sokkal értelmesebb kérdéseket is fel lehetne tenni, mondjuk az egyháztörténelemről, vallástörténelemről, bibliai exegézisről..


Dante

2016. okt. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Kedves Dante, a Kérdés sorozatomban nem csak hozzájuk fogok fordúlni, de egyenlőre én ezt akarom megtudni, ha lesz másik kérdésem, abban lehet mástól fogok feltenni kérdéseket. :) Egyenlőre ez van, őszintén szólva nem nagyon érdekel, hogy sokak mit gondolnak erről, én feltettem egy kérdést nekik címezve. :) Valóigaz, jó magam is sok velük folytatott vitában részt vettem már, de úgy gondoltam, hogy az első őket illeti meg, és nem pedig más felekezetet. :) légy türelemmel, lesz még kérdésem. :)
2016. okt. 2. 13:42
 7/39 A kérdező kommentje:
Ha ilyen kérdésekre vagy kíváncsi és ilyen türelmetlen vagy amien, akkor tedd fel TE ezeket a kérdéseket. :)
2016. okt. 2. 13:45
 8/39 anonim ***** válasza:
45%

"Csak magukért szabad imádkozni"


Ha egy Jehova tanúja ilyet mond,akkor szégyellje el magát.


Mindenkiért kell imádkozni!

Azokért is akik üldöznek. Jézus is imádkozott, az ellenségeiért,sőt azt mondta:

(Lukács 23:34) 34 [[Jézus pedig ezt mondta: „Atyám, bocsáss meg nekik, mert nem tudják, mit tesznek.”]]. . .


(Cselekedetek 7:60) 60 (István)Aztán térdre ereszkedett, és erős hangon felkiáltott: „Jehova, ne ródd fel nekik ezt a bűnt!” És ezt mondva, halálalvásba merült.

(Máté 5:43, 44) . . .« 44 Én azonban azt mondom nektek, hogy szeressétek ellenségeiteket, és imádkozzatok azokért, akik üldöznek titeket,

2016. okt. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:

Kedves Balinhun, természetesen jogod és lehetőséged van azt kérdezni, amire személy szerint kíváncsi vagy. Az is igaz, hogy nem te szoktad a JT-s kérdésekkel terhelni a fórumot.


Ennek ellenére azonban mégis Dantéval értek egyet. Ha ezer kérdés a Jt-ről szól, fölösleges föltenni az ezeregyedik kérdést is a JT-nek. Főleg úgy, hogy az ezerből kilencszáz kérdés sok másik felekezetnek is szólhatna, de valahogy mindig a JT-re hegyezik ki a témát.


Amit te kérdezel a másokért való imádságról, azt szintúgy teljesen jogos lenne megkérdezni adventistáktól, baptistáktól, hitgyülisektől, mormonoktól (konkrét személyes ismerőseimről beszélek) meg még ki tudja kiktől, de te is pont a JT-re fekteted a hangsúlyt. Minek???


(andrás)

2016. okt. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
Az Apcsel 7.60 nem is így szól eredetileg, mivel István nem ismertette még akkor a jehova szót. És az eredeti szövegben Bubcabolyab, hogy halálalvás. Sosem fogom megérteni, hogy miért kell a Bibliát átírni.
2016. okt. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!