Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy fér össze a királyi...

Hogy fér össze a királyi pompa a Katolikus és Ortodox egyházakban Jézus tanításával?

Figyelt kérdés
Sziasztok, elég sok templom rendkívül díszes, a papok, püspökök, hihetetlen díszes ruhákban, és környezetben prédikálnak, Jézus ezzel szemben egyszerű gúnyákban ment a nép elé. Jézus követőinek, és a gyülekezetek pásztorainak, nem hasonló fizikai szegénységet árasztó megjelenéssel kellene prédikálniuk?
2016. okt. 2. 15:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
63%

Első sorban nem ez a fő probléma,


Mert Jézus idejében is voltak,jó anyagi helyzetben levők, még szolgákat is tartottak, meg saját nagy házzal is rendelkeztek.

S azt is mondjuk meg őszintén, hogy bár Jézusnak egy ruhája volt, de az sem volt szegényes, hiszen a minősége annyira jó volt, hogy nem tépték szét, hanem sorsot vetettek rá. Varrás nélküli felső ruhája volt ami minőségnek számított.

2016. okt. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%
Johanna igen tehetős volt, mivel a férje Heródes házának ügyeit igazgatta. Valószínűleg egy ilyen jómódú asszonytól kapta Jézus a drága, varrás nélküli ruháját is. Egy írónő megjegyzi, hogy egy halász feleségének aligha telt volna ilyen ruhadarabra
2016. okt. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
70%

Miért tartották értékesnek a római katonák Jézus alsóruháját


Teljesen varrás nélküli ruhát, amilyet Jézus is viselt, csak Palesztinában készítettek. Ezt a fajtát függőleges szövőszéken szőtték. Az ilyen szövőszéken a függőlegesen kifeszített fonalak (láncfonalak) két síkban helyezkedtek el: az egyik fonalsor a keresztfa előtt, a másik pedig a keresztfa mögött. A szövő a keresztfonalat (vetülékfonalat) átfűzte az első sorban lévő láncfonalak között, majd a hátsó sorban lévők között is. „Így a szövet henger alakú lett” – írja egy forrásmű. A varrás nélküli tunika minden bizonnyal ritka vagyontárgy volt, ezért szerette volna mindegyik katona megszerezni magának.


. Az ilyen köntöst gyapjúból vagy gyolcsból készítették; egy darabban szőtték és fehér vagy különféle színű lehetett. Gyakran ujjatlan volt, közvetlenül a bőrük felett viselték és térdig, sőt bokáig ért. Jézus természetesen nem volt anyagias, de jó minőségű ruházatot viselt, mint ezt a varrás nélküli tunikát is.

2016. okt. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

Jézus Krisztus, a megtestesült Ige, az Istenember, a legfőbb pap, a legfőbb király és a legfőbb próféta. Krisztus Egyházának pedig ki kell fejeznie a legfőbb papsággal, legfőbb királysággal, legfőbb prófétasággal járó, és az Isteni Ige megtestesüléséből fakadó természetfeletti méltóságot.


Krisztus földi ruházatáról pedig az égvilágon semmi konkrétat nem tudunk, csak azt az egyet, hogy a Tábor-hegyen az öltözetét is színében átváltoztatta Krisztus isteni dicsőségének a fénye. A liturgikus öltözet színe ezt a mennyei pompát hivatott megjeleníteni, földi körülmények között.


Azért gondolj bele, elég ciki dolog lenne, hogy még egy inci-finci gyorstalpalós pótvizsgára is kiöltöznek az emberek, de Krisztus szolgájától az Isteni Szent Liturgián megtagadnánk az alkalomhoz méltó viseletet.


A pap, amikor a szertartáson szolgál, ő nem X. Y. pap, hanem egy élő ikon. Ő személyesen Jézus Krisztus ikonja, amikor a nép felé fordulva imádkozik, illetve az egész gyülekezet ikonja, amikor a gyülekezet élén állva, Krisztus oltára felé fordulva imádkozik.


A pap öltözete Jézus Krisztus Tábor-hegyen felragyogott dicsőségét szimbolizálja, illetve megtiszteli a gyülekezet egészét, minden jelenlévő és távollévő hívőt is egyúttal, hogy a hívek nevében Krisztus dicsőségét magára ölti. Ezt a helyi gyülekezet és az Egyetemes Egyház egészének a nevében teszi.


(andrás)

2016. okt. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Bocsánat, elfelejtettem leírni, hogy a csakis az érintettek válaszoljanak.
2016. okt. 2. 16:28
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne sajnáljuk már le egy emberről a ruháját is,nem vagyok katolikus,de Jézus nem mondott olyat,hogy külső megjelenésben kellene követni Őt,Isten a szívek vizsgálója,nem az öltözeté. Az a lényeg,hogy a szívük hogyan van felöltöztetve. :)
2016. okt. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja,még annyit,hogy ugyan most nem vagyok,de voltam már katolikus,szal anno érintett voltam úgymond :D
2016. okt. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Értem, a kérdésem nem is támadó jelleggel lett megfogalmazva, hiszen szimpatizálok a történelmi Ortodox, Katolikus Egyházakkal, pusztán csak érdekel ez a téma, köszönöm az eddigi válaszokat is.
2016. okt. 2. 16:41
 9/17 szp72 ***** válasza:
100%

A királyi pompa a királynak jár, vagyis az Istennek. Ha elolvasod a Bibliát, s benne a szent sátor s a templom pompáját és felszerelését, akkor láthatod, hogy a zsidók is megadták a módját.


Jézus valóban nem volt gazdag, de azért toprongyos sem volt, értékesebb ruhával is rendelkezett. Azt is megengedte, hogy nagyon drága illatszert rápazaroljanak.


Én nem mondom, hogy a külsőségeknek nagy jelentősége van, de azért van. Szerintem minden felekezet igyekszik ünnepélyesebb termet használni. A katolikus templomok, liturgikus öltözetek történetesen olyanok amilyenek, abban is van sokféle. Végül szerinted mire kéne használni az aranyat? Miért baj, ha erre használják?

2016. okt. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
A pompa Istent dicsőíti.
2016. okt. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!