Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » 1520-ig miért nem volt ismert...

1520-ig miért nem volt ismert a "Jehova" megnevezés?

Figyelt kérdés

2016. okt. 3. 18:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Inkább azt lenne érdekes tudni, hogy milyen félreértés alapján született meg egyáltalán ez a szó.
2016. okt. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Ja erre én is kíváncsi vagyok egyébként..
2016. okt. 3. 18:54
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem annyira érdekes a keletkezése, mivel ismert dolog. Téves olvasat a ludas.
2016. okt. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
87%

A tanúk szerint mindig is ismert volt, csak a "hitehagyott" egyházak szándékosan kihagytál a nevet a Bibliákból. Tehát lényegében, a tanúk úgy gondolják, hogy végig a történelem folyamán, mindig volt egy olyan csoport amely "Jehovát" képviselte, és tudták az "igazságot" majd Jézus után 1850 évvel hopp, megjelentek a nyilvánosság előtt is a képviselői, akik minden kétséget kizáróan közölték a kereszténységgel, hogy mindenki téved, és mind végig náluk volt az igazság :D


Jajjj, annyira nevettem miközben ezt leírtam, attól függetlenül, hogy ennek legalább a nagy részét, tényleg így hiszik a tanúk, tényleg, mint egy kabaré :D :D

2016. okt. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%

@ Alias


Na ja, de pont ez benne az érdekes, hogy ha ezer éven át ismerik a szónak a helyes olvasatát, akkor miért kezdik el egyszer csak rosszul olvasni. :)

2016. okt. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerték, csak a tetragrammatont. Azt a négy betűt, amit évente egyszer mondtak ki csak és akkor is csak egy ember, amúgy meg Adonainak ejtették.

Olyan, mint a Szentháromság. Az a szó sincs benne a Bibliában, mert csak később keletkezett a szó, ami összefoglalta a Biblia egyik lényegét. Így született a jehova szó, amit aztán átvett pár fordító és költő, író.

2016. okt. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

@ Alias


"Nem ismerték, csak a tetragrammatont."


De hiszen te magad is írod, hogy ismerték, hiszen hogyan tudták volna évente egyszer kimondani, ha nem is ismerik? :D


A másik dolog pedig az, hogy a héber írás mássalhangzóírás, de ez nem jelenti azt, hogy ne lennének fonetikai szabályok a nem jelölt magánhangzók kiejtésére. Vannak ilyen szabályok, ami alapján akkor is tudható a helyes kiejtés, ha tényleg soha nem ejtették volna ki.

2016. okt. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

nekem erre azt mondták, hogy Isten úgy is tudja hogy rá gondolunk, mindegy hogy pl jehovának szólítjuk vagy angolosan "dzsehóváh" stb, ugyan így a tetragrammatont olvassuk fel jól vagy rosszul lényegtelen Isten azt tudja


persze ez ellentmondásban van azzal hogy akkor miért ne lehetne Istent akárhogy szólítani (Isten, God, Jah, Kyrie, Lord, (Th)eos, Deaus stb )

2016. okt. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
53%

7es: mindezt átok állítják, akik ismerték a tetragrammaton kiejtését és ők állítják, hogy a jehova szó nem csak hogy egy téves olvasat, de még hibás nyelvtani ragozás is.

Ha valaki azt állítaná nekem, hogy a BKV rövidítést úgy kell kiejteni teljesen és jól, hogy: Boldog Kerekek Vállalat, akkor biztosan ellenkeznék én is, hogy ez hibás elképzelés. Ha egy szónak ismerjük a keletkezését és az grammatikalag még hibás is az adott nyelven, akkor az nem lehet az igazi, több ezer éves isteni név.

Igaz, Isten bemutatkozott, tehát nem is értem minek kell új nevet kreálni neki.

2016. okt. 4. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Alex Fly ***** válasza:
100%
@7: ismerték a kiejtést. Leírva JHVH, kiejtve Adonáj. A héber nyelvben van még ilyen kifejezés, aminél az íráskép nem egyezik meg a hangos formával. Külön nevet is kaptak az ilyen szavak: qetív keré. A pontozásnál ilyenkor az írott mássalhangzós formához a kiejtés szerinti magánhangzókat jelölik. A tetragrammaton esetén az "Adonáj" hangzóit. Aki ismeri a héber nyelvet, annak ez nem okoz gondot. Aki nemn az pedig "Jehova"-nak olvassa...
2016. okt. 4. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!