Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem szeretem az embereket,...

Nem szeretem az embereket, elidegenedett vagyok, hogy szeressem akkor Istent?

Figyelt kérdés

2016. okt. 4. 14:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%

Ez összetartozik: Istent, az érző lényeket és önmagadat - szeretni. Külön nem ér fabatkát sem.

Azt kellene megnézni, mi az hogy elidegenedett vagy? hogy lehetne ezen segíteni?

2016. okt. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%
Isten tulajdonképpen egy képzeletbeli barát/apa/gazda stb. Szóval pont az olyanoknak van rá szükségük, akik húsvér embereket nem tudnak vagy nem akarnak szeretni.
2016. okt. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
2 ugye azt tudod, hogy ez nagyon nagy butaság. Teréz anya nem szerette az embereket, vagy más szentek, apácák, szerzetesek, akik az egész életüket arra áldozták, hogy az embereknek segítsenek?
2016. okt. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%

3


Teréz anyáról hallottam már cifrákat.


Én azt mondom, ha megtaláltad azt az embert, akit aztán igazán szeretsz, akkor már nem lesz szükséged effajta pótlékra.

2016. okt. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%

A szeretet,egy pont olyan nyelv,mint a beszédé.Mindegyiket-optimális esetben- édesanyánktól tanuljuk meg.A szeretet nyelve kifejezéseinek eszközeit,azoknak megértését,kisgyermek korban kell elsajátítanunk.Bárki bármilyen nyelvet megtanulhat akcentus nélkül,ha 12 éves koráig bekerül egy idegen nyelvi közegbe.A szeretet nyelvét is megtanulhatja botladozás nélkül,aki szeretetközegbe kerül 12 éves koráig.Egyébként nehezen tud mit kezdeni ezzel a nyelvvel úgy kifejezésében,mint befogadásában.


Bármilyen nyelvet meg lehet tanulni vénségünkig.(Ismerek olyan bácsit,aki 80 évesen,12 hónap alatt perfektül megtanult angolul.)A feltétel,az akarat, a gyakorlás, és a kitartás.


Az,aki nem érez szeretetet környezetében,az esetek 98%-ban ő maga nem tud a szeretet nyelvén,s ezért nem gyakorolja azt.


Senki sem szeretheti Istent,aki nem szereti a mellette lévő embert,s aki legközelebb áll hozzá,vagyis önmagát!

2016. okt. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Inkviziciós detektív ***** válasza:
82%

A teremtmény tartozik a teremtőjének. :)

Ha Isten úgy szeretett minket, hogy elküldte a Fiát értünk, akkor nekünk is szeretnünk kell egymást.

Aki nem tudja szeretni azt akit lát, akkor azt sem tudja szeretni akit nem lát.

Igazi szeretetről csak akkor lehet beszélni ha folyamatos kapcsolatod van a forrással, Isten Igéjével. Mert egy társadalmi jótettet is szeretetnek szoktak nevezni, de hiába az egész ha az illető jótevő el van szakadva az Élettől, el van idegenedve a Teremtőjétől.

Azért küldte el Isten az Életet, hogy éljünk általa. Ez volt az igazi segítség és az igazi szeretet.

Jézus azért, hogy segítsen rajtunk, meg kellett halnia. Csak a vére által tudott Életet adni nekünk.

Neked sem kell leélned az életed tudatlanul. Megismerheted és részesedhetsz abból a fajta szeretetből amellyel Isten szeret minket. Aztán tudsz majd szeretni másokat is.

Ha pedig már befogadtad ezt a szeretetet, és mégsem tudzs jóra törekedni, akkor meg kell újjitanod a kapcsolatodat a forrással. Mert Isten szeretetét szemlélve lehet megújjulni. Jézus amikor a nagy szegek ott voltak a kezébe, akkor is az Őt gúnyolókért imádkozott.

2016. okt. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

Kezdetnek jó, hogy beismered.

tedd fel a kérdést magadnak, miért, vagy mitől tudnál valakit szeretni?


Ha meg van, akkor innen lehet tovább lépni.

2016. okt. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%

6. Hsz!


Ha egy külföldi nem érti mit mondasz neki magyarul,kiabálj a fülibe!

Ha akkor sem érti,kiabálj még hangosabban a fülibe!

2016. okt. 5. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
37%

7.Hsz!


Nesze semmi,fogd meg jól!

2016. okt. 5. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Te a bűnt nem szereted és azt kötöd össze az emberrel. Ha meglátod a csupasz embert bűn nélkül, akkor ez a nemszeretem dolog át fog csapni egy sajnálatba feléjük.

És ahogy meglátod a bűnt, meg fogod szeretni Istent.

2016. okt. 5. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!