Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség és az azonosság...

Mi a különbség és az azonosság a keresztény és iszlám vallás között?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a kultúrákra, szokások, élet...stb
2016. okt. 6. 19:12
 1/8 anonim válasza:
54%
nah ezt tényleg nem a gyikon kéne megkérdezned, sorry. erre való a google.
2016. okt. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a googlen általában össze vissza van minden..ha nem tudsz válaszolni akkor tartsd meg magadnak az okosságot
2016. okt. 6. 19:13
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Már majdnem válaszoltam, amikor elolvastam hogy milyen bunkón beszóltál az elsőnek.


Tudod mit? Csináld meg egyedül a házidat.

2016. okt. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Én is pont most kerestem rá az iszlám vallásra, aztán sok hasonlóság van. Van ószövetség, újszövetség. Ismerik Noét, Ábrahámot meg más keresztény alakokat is.Monotesiták, egy istenben hisznek. Igazából elég durva. Olyan, mintha Jézus Mohamed lenne.Ugyan az a sztori, szal van Isten/Allah, aki elküldte az emberét.

Talán ebből látszik, hogy ember találta ki az egészet.

2016. okt. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
Semmi... Csak manapság a törvény pórázon tartja a kis agymosott kereszteseket... Régen ugyanugy gyilkolták millószámra a hitetleneket mint ahogy a muszlimok manapság ezrével... Hogyha ilyen szempontból nézzük akkor az iszlám az sokkal "kedvesebb" vallás. Ők legalább nem kinozták meg a vádlottat elmebeteg szadisták módjára isten nevében, hanem gyorsan lekapták a fejét és köszöntek...
2016. okt. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A két vallás valójában sokkal jobban hasonlít egymáshoz mint ahogy azt egy átlag ember gondolná.
2016. okt. 7. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A keresztény álszent.
2016. okt. 7. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg van, kérdezz konkrétabban.


Alapvetően a két vallás egy tőről fakad, az iszlám magába foglalja a kereszténység nagy részét is. A legfontosabb különbség talán a szentháromság kérdése, az iszlám ugyanis nem fogadja el Isten "háromságát": nincs szentlélek és Jézus csak próféta volt.

2016. okt. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!