Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Fundamentalista vagyok?

DarthPlagueis kérdése:

Fundamentalista vagyok?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom, hogy a Bibliába minden történet igaz (pl. Ádám és Éva, az özönvíz stb.)

Ha a Biblia isteni kinyilatkoztatás, Isten Szava, akkor nem lehet történeteket jelképesen érteni, főleg ha Jézus is hivatkozott rá.

Ettől én már fundamentalista vagyok? Meg az is érdekel, hogy mely egyházak számítanak fundamentalistának?


(Egyébként evangélikusnak vagyok keresztelve, és ez nem álkérdés)



2016. okt. 7. 08:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
75%

OK.10.hsz!


Tegyünk egy egyszerű próbát!


Miért volt elfogadhatatlan Isten számára Kain áldozata,és miért volt kedves Ábelé?

2016. okt. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
50%

Igen,mondhatjuk,hogy fundamentalista vagy.

Egyébként megmutatnád,hol hivatkozott arra Jézus,hogy a Biblia minden szava igaz? Mert úgy tudom,ilyet nem mondott.

2016. okt. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
46%

"Miért volt elfogadhatatlan Isten számára Kain áldozata,és miért volt kedves Ábelé?"


Ha jól emlékszem káin kvázi szemetet égetett, míg ábel a legszebb báránykáját áldozta fel.


Egyébként vallásos nevelést kaptam, aztán lettem ateista, szal azért van fogalmam a dolgokról.

2016. okt. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

"Ha a Biblia isteni kinyilatkoztatás, Isten Szava, akkor nem lehet történeteket jelképesen érteni, főleg ha Jézus is hivatkozott rá."


Szerintem meg abszolút nem ez a lényeg, hanem az adott történetek mondanivalója. Isteni kinyilatkoztatás, de nem olyan értelemben, hogy minden történet valós eseményt írna le.

2016. okt. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
26%

Nos,13.Hsz.


Válaszod tudatlanságot jelöl,s helyedben eltitkolnám "vallásos neveltetésedet",ha csak ennyit tudsz a Bibliáról!


Kain,a leg csodálatra méltóbb terményeiből áldozott Istennek.

2016. okt. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%

"Válaszod tudatlanságot jelöl,s helyedben eltitkolnám "vallásos neveltetésedet",ha csak ennyit tudsz a Bibliáról!"


Akár hiszed akár nem ezzel a mesével általános iskolában foglalkoztunk, későbbiekben istenbizonyítás, tulajdonságai stb volt a téma.

2016. okt. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
75%

16.Hsz!

OK.Nem ismerted a történetet,hiába tanították az iskolában.Nem káptalan a fejed.A kérdés maradt.Mint bölcs istentelen válaszolj,ha valóban az vagy!


Miért fogadta el Isten Ábel bárányáldozatát,és miért nem Kain legszebb növényeiből összeállított áldozatát?

2016. okt. 9. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
2016. okt. 9. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"Miért fogadta el Isten Ábel bárányáldozatát,és miért nem Kain legszebb növényeiből összeállított áldozatát?"


Hozzáállása miatt, más ok miatt áldozott mint ábel.

De mit számít ez?

2016. okt. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

19.Hsz!


Aki érti a Bibliát,érti,hogy milyen hozzáállás okozott Kainban gyilkos indulatot.(Itt nem a történet elhivése,vagy tagadása ad megoldást,hanem a felülről jövő értelem.)

2016. okt. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!