Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Normális-e, ha egy katolikus...

Normális-e, ha egy katolikus pap, maga akarja felnevelni a gyermekét?

Figyelt kérdés

Tanítottam együtt egy kollegával ,aki egy lelkigondozottját teherbe ejtette,majd miután ez világos lett,felmondott a püspökénél.(A lelkigondozás apa-gyermek viszony,amely észrevétlenül átváltozhat férfi-nő kapcsolatba.)A püspök,-a gyónás hangsúlyozása mellett- kérlelte,ne lépjen ki,s ha gyermekét nevelni akarja,áthelyezi egy távoli parókiába,ahova házvezetőnőként felveheti gyermeke anyját,csak minden paráználkodásnál meg kell gyónniuk.Kollegám nem vállalta,mert képmutatásnak érezte.

Szerinted,mi a keresztény eljárás?



#paráznaság #apaság #képmutatás #cölibátus(papi nőtlenség) #keresztényiesség
2016. okt. 12. 01:16
1 2 3 4
 1/35 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


Ezt hívják a felelősség vállalásának. Tisztelet a kollégádnak!

2016. okt. 12. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Fontosabb a felelősségvállalás,mint a papi fogadalom?
2016. okt. 12. 08:32
 3/35 anonim ***** válasza:
91%
Igen. És minden tiszteletem a püspök úré, amiért ennyire rugalmas.
2016. okt. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 Pietrosol ***** válasza:
100%

Kérdező!


A pap lemondott a fogadalmáról, önmagáról, két másik emberért. Igen, fontosabb.

2016. okt. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen normális, hogy egy apa szeretné felnevelni a gyermekét. Ennek ez a rendje!

Persze meg lehet oldani ezzel a gyónásos maszlaggal, de a helyes megoldás a házasság volna, nemde?

2016. okt. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:

Én azt érzem keresztényhez méltóbbnak, ha valaki vállalni tudja a felelősséget a döntéseiért, másrészt fel tudja vállalni a saját érzéseiét.


Lehet, hogy a püspök úr rugalmas volt és megértő, de amit javasolt, az én szememben álszent, képmutató magatartás (lenne), ugyanúgy, ahogy a kollégád érezte.


Őszintén, belegondoltál, hogy milyen érzés lenne a nőnek, a gyermeke anyjának azt színlelni a külvilág felé egy életen keresztül, hogy házvezetőnő, meg abba, hogy a kisgyerek mégis hogy nőne így fel?


Őt nevelnék abban a tudatban, hogy a saját édesapja nem az édesapja, vagy őt kényszerítenék arra egészen pici korából, mikor már beszélni tud, hogy a külvilág felé egy hazug látszatot próbáljon fenntartani a szüleivel együtt?


Milyen mintát kapna így a szüleitől őszinteségből, tisztességből, és milyen lelki sérüléseket szenvedne így szerencsétlen?

2016. okt. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

3.Hsz!

A püspök úr "rugalmassága"pont ilyen"dícséretreméltó"lenne,ha az illető egy rablógyilkost mentene fel-gyónásakor-,biztosítva egy másik országban azon jól jövedelmező foglalkozása másutt való gyakorlását?

2016. okt. 12. 18:01
 8/35 anonim ***** válasza:

Parókia reformátusoknál van. Protestánsoknál viszont lehet felesége a lelkésznek, ahogy a papot hívják.

Kimondottan gyónás viszont a katolikusoknál, ortodoxoknál van.

Szerintem itt kéne kezdeni a kérdést...

2016. okt. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

8.Hsz.


Az Alföld azon részén,ahol közel 40 évet éltem,a plébániát is parókiának nevezték,és nevezik,a mai napig.

(A "plébánia"szót,különösen a templomi szolgálatra értjük,s nem a pap lakására.)


A Wiki szótár szerint is.


" Paplak; katolikus pap vagy protestáns lelkész lakása és hivatali helyisége, az egyházközség tulajdonában levő házban."

2016. okt. 12. 19:14
 10/35 anonim ***** válasza:

Megkövetlek...


Szerintem, ahogy mondani is szokták, ha elesik az ember (és mindenki eleshet), akkor fel kell állni, leporolnia magát az embernek és továbbmenni. Ennek a megfelelője az említett esetben, szerintem nem az, ha egy pap elhagyja a hivatását. És persze nem is az, hogy rendszeresen folytatja a paráznaságot; ilyen módon "felelősséget vállalva" az illető nőért és a gyermekéért. Alap esetben azt hiszem, hogy függetlenül attól, hogy valaki a kereszténységét papi hivatásban éli meg, vagy laikusként, nem biztos hogy jó, ha bárki mást Krisztus elé helyez. Én az első verziónál (vagyis hogy nem adja fel a papi hivatás gyakorlását) azt látom, hogy ott egyszer hagyta el Krisztust, a másik verziónál pedig nem csak egyszer (ha a papi hivatást feladja). Ezekből a variációkból nem a második a jobb szerintem.

Az, hogy a kvázi családjával, gyermekével mi legyen, az egy másik kérdés, amire gyakorlatilag kizárólag rossz válaszok adhatók (a bűn következményeként).

2016. okt. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!