Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért teremtett könyörte...

Isten miért teremtett könyörtelen világot?

Figyelt kérdés
Nagyon örülnék, ha válaszolna valaki, aki igazán hívő... Pár éve a házasságkötésünk miatt jártam ref. lelkészhez. Nagyon sok jóérzéssel telített meg, amiket mondott, és egy fontos mondata is volt: "egy szalmaszálat se tehetünk keresztbe Isten tudta nélkül". Nem tartom magam ateistának, mert az - szerintem - egyértelmű, hogy valami számunkra felfoghatatlan teremtő erő kellett ahhoz, hogy akár a Földön ismert élővilág kialakuljon. Több példát is tudnék erre, de pl. számos növény és alacsonyabbrendűnek mondott állatfaj is olyan "tudatossággal" bír és él túl, ami vagy egy teremtő "isteni" erő eredménye vagy még a növények is olyan döbbenetes tudattal rendelkeznek, ami zavarba ejtő. Visszatérve a kérdéshez: ha a Bibliai Isten teremtette a világot, akkor az miért olyan könyörtelen?(Értem ez alatt az állatvilágban tapasztalható, emberi szemmel kegyetlen dolgokat, az élve felfalástól kezdve(pl. hiénák) a kölyökgyilkosságokat.)Miért ennyire pazarló? Ezt azért kérdem, mert egy élet elindulása amúgy is nagyon sok mindenen múlik, mindegy, milyen élőlényről van szó. Ehhez képest rengeteg újszülött vagy még magzati korban levő élőlény pusztul el, vagy megeszi valami vagy beteg lesz. Elképesztő energiapazarlás...Direkt a természetből hoztam pár példát, de megemlíthetnénk az emberi könyörtelenséget, és a katasztrófákat is ( mint a legutóbbi Olaszo.-i földrengés - közismerten mélyen vallásosak, és ez történik??). Tehát, ha a lelkész szavaiból és Isten mindenhatóságából indulunk ki, akkor miért van mégis ez? Vagy valaki csak ezen "földhözragadt" kérdéseket kizárva lehet hívő?

2016. okt. 21. 16:05
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
31%

Hát nagyon meglep ez a kérdés.


Azért az eléggé alapvető keresztény tanítás, hogy nem Isten teremtette rossznak a világot, hanem a bűnbeesés miatt vált azzá. A mennyországban (amit nem érintett ebben a formában a bűnbeesés) továbbra is minden szép és jó.


A lelkész valószínűleg azért nem beszélt erről részletesen, mert feltételezte, hogy ezt úgyis tudod. Ezt ugyanis már ovis hittanon is tanítják. :)

2016. okt. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
A bűn miatt, ami egy ember által jött be a világba, a bűn büntetését látod, amikor könyörtelenséget látsz, Isten viszont könyörületes, nem ilyenné teremtette a világot, de a bűn alá rekesztette. Nem ok nélkül, hanem hogy mindeneken könyörüljön.
2016. okt. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
Ő nem ilyennek teremtette, ilyenné az ember tette. A könyörületesség is, ahogy a könyörtelenség csupán döntés kérdése. Isten mindent tud és mindent lát. De szabad az akarat. Viszont van esély, van második dobásunk, ami nagyon jó és ez az irgalomnak köszönhető és a végtelen szeretetének.
2016. okt. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem érdekel az áhitatos tekintet, de az vagy, amiben hiszel.
2016. okt. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
35%

szabad akaratunk van


isten egy idore magunkra hagyott igy a gonoszsag ervenyesulni tudott mindenben


ha csak azert elfordulsz istentol mert gonoszsag van a vilagban akkor magad is a gonoszok koze kerulsz


akin tudsz segits ments meg a gonsztol akit tudsz


a vallas ezert teritett mindenutt hogy a gonosztol mentse meg az embereket


gyakorlatban cselekedeteidben kell onzetlenul segiteni akin tudsz


az allatokon is segithetsz de azt ne feled hogy isten az embert tartsa a legfontosabbnak igy te is az embertarsaid tarsd fontosnak


tobb ezer kilometerre levon magad nem biztos hogy tudsz segiteni de aki a kozeledbe van azon igen es ha tovabb adod a hited akkor tobb ezer kilometere is eljuthat


ne a jutalomert tedd ezt, de a jutalmad meg lesz erte feltamadaskor

2016. okt. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Igen, eleve bűnösnek születünk - de ezek az EMBEREK!

Magát az egész természeti rendszert nem az ember tette olyanná, amilyen! Vagy a hiénák is szabad akaratból döntik el, hogy elevenen tépik szét az áldozatukat vagy előbb megfojtják? Miért kell ennyi fájdalom és szenvedés? Vagy Isten az evolúcióra bízta a továbbiakat? De akkor tényleg a "Deux ex machina" érvényesül! Én most az embereken kívüli dolgokat kérdezem, amik egyébként az embereket is sújtják, lévén a természet részei vagyunk magunk is...

2016. okt. 21. 18:47
 7/33 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

mindenek van sajat akarata de a husevoknek a huseves szukseges, es az osztoneik vezerlik oket


mi az ami igazan zavar a ragadozokban? azok allatok, te ugy erzed hogy vonz az a viselkedes? ha taszit az nagyon jo, az embert taszitania kell a rossz dolgoknak ha o maga jo akar lenni

a ragadozo ha buntetest erdemel istentol megkapja majd, a zsakmany pedig ha jutalmat erdemel azt kapja meg, de mint irtam nem veletlen


nem olvastad a bibliat?

vagy nem a bibliaban hiszel? vegetarianus vagy?


az allatokat isten az ember ala rendelte hogy uralkodjon feletuk vagyis igy hogy taplalkozon is


egy allatert nincs okod sajnalkozni, isten szamontartja oket tudja mi tortenik veluk

ezt magad is irtad kerdesben

de istennek elsosorban az ember a legkedvesebb az embereket akarja megmenteni a karhozattol


konkretan peldaul mit szeretnel? hogy novenyt egyen minden allat? meg nem jott el isten orszaga

2016. okt. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

utolso kerdesed akerdesben

igen foldhoz ragatan gondolkodsz, akik meghalnak egy katasztrofaban nem vesznek oda csak a feltamadasig

pl. vmert ezt is irtad elotte

2016. okt. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a Deus ex machina teljesen mást jelent, mint amire én emlékeztem...
2016. okt. 21. 19:23
 10/33 A kérdező kommentje:
Hát ez az...itt nem a húsevőkről van csak szó, hanem úgy az egész rendszerről, amiről inkább a Dawkins-féle önző gén uralma jut eszembe. És ennek a része az ember is, hiszen ha nem így lenne, nem, esne áldozatul pl. különféle vírusoknak...Az a helyzet, hogy természettudománnyal foglalkozom, ezért nehéz nekem úgy hinnem, ha ezekre nem tudom a választ. Jelenleg olyan elhagyatottságot érzek ezzel kapcsolatban, tehát, hogy van Isten, de nem tudom, mennyire "bízhatok meg" benne, mert nem tudom, mennyire foglalkozik ő velem, mikor látom, hogy mi folyik a világban és milyen farkastörvények vannak..
2016. okt. 21. 19:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!