Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért teremtett könyörte...

Isten miért teremtett könyörtelen világot?

Figyelt kérdés
Nagyon örülnék, ha válaszolna valaki, aki igazán hívő... Pár éve a házasságkötésünk miatt jártam ref. lelkészhez. Nagyon sok jóérzéssel telített meg, amiket mondott, és egy fontos mondata is volt: "egy szalmaszálat se tehetünk keresztbe Isten tudta nélkül". Nem tartom magam ateistának, mert az - szerintem - egyértelmű, hogy valami számunkra felfoghatatlan teremtő erő kellett ahhoz, hogy akár a Földön ismert élővilág kialakuljon. Több példát is tudnék erre, de pl. számos növény és alacsonyabbrendűnek mondott állatfaj is olyan "tudatossággal" bír és él túl, ami vagy egy teremtő "isteni" erő eredménye vagy még a növények is olyan döbbenetes tudattal rendelkeznek, ami zavarba ejtő. Visszatérve a kérdéshez: ha a Bibliai Isten teremtette a világot, akkor az miért olyan könyörtelen?(Értem ez alatt az állatvilágban tapasztalható, emberi szemmel kegyetlen dolgokat, az élve felfalástól kezdve(pl. hiénák) a kölyökgyilkosságokat.)Miért ennyire pazarló? Ezt azért kérdem, mert egy élet elindulása amúgy is nagyon sok mindenen múlik, mindegy, milyen élőlényről van szó. Ehhez képest rengeteg újszülött vagy még magzati korban levő élőlény pusztul el, vagy megeszi valami vagy beteg lesz. Elképesztő energiapazarlás...Direkt a természetből hoztam pár példát, de megemlíthetnénk az emberi könyörtelenséget, és a katasztrófákat is ( mint a legutóbbi Olaszo.-i földrengés - közismerten mélyen vallásosak, és ez történik??). Tehát, ha a lelkész szavaiból és Isten mindenhatóságából indulunk ki, akkor miért van mégis ez? Vagy valaki csak ezen "földhözragadt" kérdéseket kizárva lehet hívő?

2016. okt. 21. 16:05
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
minden rendben*
2019. jún. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 világvége1 ***** válasza:
Isten jónak teremti a szellemeket (állatoknak nincs), azok (majdnem mind) teljesen maguktól lesznek gonoszok egyből.
2020. jún. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
nem vagyok kereszteny, es igazabol egyik vallashoz se sorolnam magam teljes mertekben (bar a taoizmus es a samanizmus nagyon eros hatassal van ram), de gondoltam azert megprobalok en is valaszolni, ha ez senkinek nem okoz problemat. Velemenyem szerint tokeletesseg nem letezhet tokeletlenseg nelkul, hiszen ha csak az egyik van akkor honnan tudod hogy az melyik? Pl. ha csak a pokol letezne e semmi mas, akkor honnan tudnank hogy ez nem tokeletes? A kettonek kez a kezben kell jarnia annak erdekeben hogy a dolgok ertelmet nyerjenek, es egyik koveti a masikat. A keresztenysegben isten megjutalmazza a szenvedoket (hegyi beszed), tehat egy fele "karma" letezik, csak varni kell ra. Azert hogy a kenyer finom legyen meg kell dolgozni. Ha valaki olyan helyzetbe szuletik hogy semmiert sem kell megdolgoznia akkor soha nem fogja tudni ertekelni azt amiert mas talan akarmit megtenne.
2022. jún. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!