Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha háború lenne és be kéne...

Ha háború lenne és be kéne állni katonának és én nem vállalnám a fegyveres szolgálatot vallási meggyőződésből, akkor gyávának neveznének?

Figyelt kérdés
2016. okt. 22. 14:57
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
36%

Igen és jogosan. Mivel nem azért nem kell egy eszetlen robot hentesnek lenni, mert hiedelmed van. Hanem értelmes ember vagy, akinek trónoló elmebetegek nem mondják meg, hogy mit csináljon.

Persze a katonság nem csak erről szól, ahogy a szekták birkái terjesztik.

2016. okt. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Igen, de ha mély a meggyőződésed, akkor nem szabad foglalkozni azzal, hogy ki mit mond. Én sem tudnék fegyvert fogni.
2016. okt. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Én sokkal inkább hitelesnek neveznélek, mint gyávának, amennyiben valóban vallási meggyőződésből tennéd, illetve nem tennéd.
2016. okt. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

katonaskodas helyett mast is valalhatsz vagy erre kotelezhetnek is


#1 miert lett teljesen lepontozva? a legtobb haboru nem a nep erdekeben tortent sosem vagyis hodito haboruk voltak

a kishalak meg sodrottak az arral...

2016. okt. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Háború esetén borul a bili. Ha elkapnak, a rögtönítélő bíróság szolgálatmegtagadásért fél óra alatt elítélne és kivégezne. És ez a jobbik eset.


A rosszabbik eset, ha hazaárulás címén végeznek ki, mert akkor a vagyonodat is elkobozzák, és az örököseid nem kapnak semmit.


A történelem folyamán általában ez így volt, demokratikusnak kikiáltott államokban és diktatúrákban egyaránt.

2016. okt. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
50%

#5 miert kezdet el az "osember" eszkozoket es vagy majd fegyvert is hasznalni?


azert mert unatkozott


ezert meg mindeg jobb az a sok hulyeseg amit szorakozasbol csinalnak a mai emberek minthogy unalombol haboruzanak

2016. okt. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
43%

A kérdésem, mit tanított Krisztus?


Azt kell tenned. s nem gyáva vagy, hanem engedelmes.

(János 18:36) . . .„Az én királyságom nem része e világnak. Ha a királyságom része volna e világnak, szolgáim harcoltak volna, hogy ne szolgáltassanak ki a zsidóknak. Így azonban a királyságom nem innen való.”

2016. okt. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
58%

(Máté 26:51, 52) . . .. 52 Jézus akkor így szólt hozzá: „Tedd vissza kardodat a helyére, mert mindazok, akik kardot fognak, kard által vesznek el.


Egy keresztény nem harcol,

azok akik nacionalista szellemmel, politikailag elkötelezettek, azok valószínű, de egy keresztény nem avatkozik bele a világ ilyen dolgaiba. Semlegesek, szeretik a felebarátaikat is.

2016. okt. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Egyet értek
2016. okt. 22. 19:23
 10/26 Pietrosol ***** válasza:
51%

Szia!


Azért kíváncsi lennék, ha a feleségedet, gyermekedet erőszakolnák meg a szemed láttára és, hogy mentsd a helyzetet lőnöd kellene, mit tennél?!


Szerintem borulna minden elmélet meg idézet.

2016. okt. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!