Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek a vallások nem...

Szerintetek a vallások nem hoztak több háborút, halált, szenvedést az emberiségre, mint bármi más a világtörténelemben?

Figyelt kérdés

2016. júl. 28. 07:28
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
100%

Hát.. ha a mostani terrortámadásokat vesszük alapul, amiből csak egyre több van, akkor mi is az oka, hogy megtörténnek? Hah. Naná, hogy a vallás.

Szóval, igen. Azt hiszem, hogy a vallás elég sok háborút hozott.

2016. júl. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Gipsz Jakab #42 válasza:

En inkabb a buta embereket neveznem meg indoknak akiket konnyen lehet fanatizalni. A vallas sokaknak egy fontos es szemelyes tema, ha megtalalod azokat a pontokat amikbe konnyen bele lehet magyarazni hogy akkor koveted pontosan ha masokat meszarolsz, es a vallast kello letszamu ember koveti, gyakorlatilag nyert ugyed van egy konflikltus kirobbantasahoz. De hiaba volt a kommunizmusnak is egy joindulatu alapja, lattuk hogy mi lett belole.

Ha az embereknek a sutireceptek volnanak ennyire fontos szivugyei, akkor az abban erdekeltek a nosalty es aprosef megfelelo szekcioit bongesznek ugyanilyen pontokert, hadd essenek neki azok a szemet kuglofistak azoknak az aljas zserbonariusoknak :D

2016. júl. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Pietrosol ***** válasza:
33%

Szia!


Minden háború mögött egy idea bújkált. Minden háború oka egy vallás.

2016. júl. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
65%

"Minden háború oka egy vallás."

Na, ez így nem igaz. A háborúknak legtöbbször kőkemény gazdasági okai vannak. Mondjuk ahhoz tényleg sokat segít a vallás, hogy ezt aztán háborúval rendezzék le.


Inkább úgy mondanám, hogy a vallás jelentősen rontja helyzetet ebben is.

2016. júl. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Eddig még mindig a bolsevikok vezetik a prímet:

100 millió fő áldozat / 70 év.

2016. júl. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Sajnos a hatalom, nagy úr.

azok a vallásos hatalmak akik Istennevében uralkodnak, sok kárt okoznak nem csak ember életeknek, hanem Isten nevében még olyat is támogatnak és olyanban is részt vesznek, ami ellentétes a Keresztény tanítással, és Jézus tanításával

2016. júl. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb háborúnak gazdasági, politikai vagy területi oka van, erre húznak rá általában valamilyen ideát, ami lehet egy vallás is. Tehát nem a vallások hozták a háborúkat, hanem emberek, akik (szabatosan értelmezett) dogmákkal igazolták tetteiket.
2016. júl. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Semmiképpen sem (sőt ellenkezőleg). Ezeket a háborúkat nem a vallások hozták, és nem azokból következnek (esetleg azok kiforgatásából, elferdítéséből), hanem az ember bűnös természetéből, amelynek csak ürügy kell a háborúhoz, és ezt hol a vallásban, hol a filozófiában, hol a politikában találja meg, de valójában csak meg akarja ideologizálni a saját aljas szándékait.


Így használták fel kiforgatva (a valódi lényegének az ellenkezőjére torzítva) Krisztus békéről és szeretetről szóló tanításait a katolikusok a középkorban, a keresztesháborúk, az inkvizíció (zsidó- és eretneküldözések, boszorkányperek) és az ellenreformáció idején, és így forgatják ki a Koránt is, annak szellemével ellentétesen a mai iszlamista terroristák.


De nem kell ehhez vallás az embernek, bármilyen ideológiát fel tud használni és ki tud forgatni.


Marx filozófiáját is ki tudták forgatni a bolsevikok, és egy szép, igaz, nagyon utópikus, de mélyen humanista filozófiai alapon állva, amely minden ember egyenlőségét hirdette, sikerült egy véres, milliók életét kioltó és százmilliókat megnyomorító véres diktatúrát kiépíteni (Marx meg foroghatott a sírjában).


Nietzsche filozófiáját a nácik forgatták ki és használták fel ugyanígy, egy aljas, fajgyűlölő, gyilkos és sötét diktatúra kiépítéséhez, tömegmészárlásokhoz.


De még a demokrácia szép eszméit is lehetett vérengzésre ki- és felhasználni. Aki ismeri a francia forradalom történetét, tudja, miről beszélek. A "Szabadság, egyenlőség, testvériség!" gyönyörű jelszavai és eszméje szülte a Gillotinokat, a jakobinus diktatúrát és végül egy megalomán, önimádó császárt, Napóleont.


A nevükben elkövetett mészárlások azonban NEM a vallásokat vagy eszméket, pláne nem azok megálmodóit minősítik, hanem azokat a gazembereket, akik képesek a legszebb, legtisztább szándékból és eszméből is gyilkos fegyvert kovácsolni.


Ezekről a rémtettekről ugyanúgy nem tehet sem Jézus, sem Mohammed, sem Marx vagy Nietzsche, mint ahogy a demokrácia eszméinek megálmodói sem a jakobinus diktatúráról. Ez csak és kizárólag az ember romlottságáról árulkodik.


A vallások pedig épp ellenkezőleg: legtöbbször békét hirdettek és azt is hoztak az emberek életébe. Még a mai fanatikusok által kihasznált Mohammed is azért volt a maga korában olyan nagyrabecsült és elismert, mert egy vad, barbár és forrongó régióban békét tudott teremteni, egyesítve az egymást gyilkolászó törzseket az új vallásban, és békét hirdetve a zsidók és keresztyének felé is. Medinában, ahova ma be sem teheti a lábát senki, aki nem muzulmán, Mohammed alatt békében éltek muzulmánok, keresztények, zsidók (a medinai törvény által), olyan békében, mint azelőtt századokig soha.


Hogy mit művelnek ma, sokszáz évvel Mohammed halála után az ő nevében egymással, a zsidókkal és a keresztyénekkel szemben is egyes elfajzott állítólagos követői, arról Mohammed kb. annyira felelős, mint Nietzsche Auschwitzért, vagy Marx a Gulágért. Semennyire.

2016. júl. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
A világon "hivatalos" háborúk közül (ertsd: hivatalos ,tehát amiket a történelem könyvekbe is olvashatunk) csak 7% robbant ki vallási ok miatt. Szóval hülyeség ez a feltevés.
2016. júl. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Pietrosol ***** válasza:

#4!


Minden ideológia mögött egy gondolati építmény húzódik. Teljesen mindegy, hogy azt szervezett vallásnak vagy gazdasági oknak nevezik.


Úgy látod, hogy van valamiféle különbség gondolat és gondolat között?

2016. júl. 29. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!