Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most akkor melyik könyv...

Most akkor melyik könyv melyik valláshoz tartozik?

Figyelt kérdés

Én római katolikus vagyok, elvileg nálunk a Biblia, az Ó és Újszövetséggel együtt.

Zsidóknál úgy tudom, hogy náluk csak Ószövetség.

De hallottam hogy nekik van a Tóra meg a Talmud is.

A mohamedánoknál a Korán van.

A buddháknál milyen könyv van?

Az a baj, hogy elég sok irányzat van, nem is látom át.

Zsidók, izraeliták, muszlimok, ortodoxok, mormonok meg a többi. Kerestem könyvet, ami próbálja rendszerezi a vallásokat, nincs.Vagyis nem találtam, pedig elég nyitott vagyok és szeretném ezeket jobban megismerni.

Valaki tiszta vizet öntene a pohárba, ha szépen megkérem?


2016. okt. 22. 20:57
1 2
 1/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

buddhaknal nem tudom de a hinduknal a Vedak az alapmu (4 "nagy konyv") de ehhez sok egyeb szent konyv kapcsolodik

tul hatalmas a hindu vallasi irodalom meg akkor is ha csak a "legszentebb"eket nezed is


ajanlom olvasd el a Bhagavad Gita -t ez szamit alapmunek, nemn tu, hoszu, ne csak egy forditast olvass el (a mek oszk n levo torzitott)


Tora a teremtes 5 konyvenek neve a talmud a hozatsrtozo magyarazatok


Koran t is erdemes lehet olvasni itt gyakorin csak ugy olvasni valonak lattam mar parszor ajanlani

en meg sose olvastam


de az ujszovetseget ajanlom hogy olvasd el akar legeloszor, utana terj at a tobbire elsonek a Bhagavad Gita


kinaiaknak is van szent konyve cime nem jut eszembe fejbol

a vallas a taoizmus (mara mar talan majdnem halott lehet, nem olvasgatam reszletesen ezutan)

2016. okt. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
2016. okt. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Arra még tudod a választ, hogy mi a különbség a muszlim, az iszlamista meg a mohamedán között?

2016. okt. 22. 21:13
 4/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Ezen kívül van még Lao-ce könyve A Tao tö csing az Út és Erény könyve


erre gondoltam kinabol hogy ezt erdemes elolvasni (elsonek a tobbi kozul)

2016. okt. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

[link]


szerintem egy gyokeru vallasok de jo sok agra szetszakadtak


ha megnezed itt iszlam alatt emlitik a mohamedanokat es a muszlim (akik muzulmanokkal egyenloek csak mas a szo kicsit, mas nyelbol van)

2016. okt. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

a gond ezekel ez hogy volt egy osvallas mindenutt de a kor haladtaval egyre jobban szetbomlottak


igy a kereszteny vallas is sajnos erre a sorsra jutott


nem erdekes hogy a kulonbozo hivok azt mondjak a szentirasok csak egyfelekeppen ertelmezhetok es nem ellentmondasosak?


akkor miert partoskodnak? amit maga a biblia az ukszovetseg is ir hogy ne partoskodjatok

megis ezt teszik

egy fovallason belul is

no de mindegy

2016. okt. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nekem is van egy saját elképzelésem, ezért is szeretném jobban elmélyedni.

Köszi!

2016. okt. 22. 21:29
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha el akarsz igazodni a vallások világában, akkor Mircea Eliade Vallási hiedelmek és eszmék története c. könyvét ajánlom. Közérthető nyelven írja meg az alapvető infókat a vallásokról, történelmi sorrendben.


(Talán lesz aki az Öt világvallást fogja ajánlani Glasenapptól, de azt én semmi esetre sem ajánlom, több okból sem. Az Eliade viszont tuti.)


A Tóra az Ószövetség része, konkrétan Mózes öt könyve. A teljes Ószövetséget héberül Tanakh-nak hívják. A Talmud a Tórához írt kommentárok gyűjteménye.


Buddhisták szent "könyve" a Tripitaka vagy Tipitaka, de ez valójában nem egy könyv, hanem három gyűjtemény (a szanszkrit illetve páli neve is ezt jelenti), az összterjedelme kb. harmincezer oldal.


Az előző hozzászóló jól írja, a hinduknál a Védák és a Bhagavad Gíta számít alapműnek. Ez utóbbi a Mahábhárata c. eposz része, maga az egész eposz szent könyvnek számít, akárcsak a másik eposzuk, a Rámajána.

2016. okt. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az 5 világvallást megtaláltam, elég terjedelmes. Igazából nem csodálom hogy nincs rendszerezve nagyon, elég elolvasni :)

Köszönöm a válaszokat.

2016. okt. 23. 10:26
 10/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

amerikai oslakosoknak is voltak vallasaik


Popol Vuh a majak szent konyve (maja-kicse)

2016. okt. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!