Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi jelentősége van a házasságn...

Mi jelentősége van a házasságnak? Isten, az örökkévalóság, és a mi szempontunkból?

Figyelt kérdés
Pár kiegészítés. Keresztény vagyok. 13 éve házas. Férfi. Ennek ellenére nem igazán érzem át a házasság súlyát. nekem ez nem olyan lényeges, mint ahogy látom másnak az. A házasságommal semmi gond, mielőtt még valaki erre terelné a dolgot.
2016. okt. 25. 11:50
1 2
 11/15 Inkviziciós detektív ***** válasza:

Isten előtt a döntő momentum amikortól házasnak tekint két embert az, amikor egymás, tanúk, és Isten előtt kinyilvánitják egymás felé a szeretetüket és a hűségüket. (egy életre természetesen)

Nem a szexuális aktustól lesz valaki házas, hanem a szövetség megkötésétől. Bizonyiték erre Dina megerőszakolása. Mert miután megbecstelenitették utána akarták Jákobtól elkérni Dina kezét, és nem néztem utána, de szerintem ennél az esetnél szerepel először a Bibliában a tisztátalan és a parázna kifejezés. Nyilván a tisztátalan ahhoz kapcsolódik, hogy házasságkötés és beleegyezés nélkül erőszakoskodott Shekem Dinán. A szó azt is jelenti, hogy megszentségtelenit. Tehát a járható út, ami Isten előtt szent dolog, az a házasságkötés.

2016. okt. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Dina történetében nem szerepel a parázna kifejezés, és a tisztátalan sem. Amúgy ha szerepelne, a tisztátalan kifejezés már Noé történetében szerepelt, jóval korábban. A történetben a megerőszakolást követően a férfi nagyon megszerette Jákob lányát, és ahogy ez szokás (!) volt, kikérte az apjától a lányát. De a testvérei gonosz fondorlatot forraltak ellene, és rábeszélték, hogy akkor adják ki a lányt, ha az egész pereputty körülmetélkedik. Amíg seblázukban fetrengtek, a két testvér megölt mindenkit. Ebben a történetben hol van az, hogy Isten mit tekint házasságnak?
2016. okt. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Inkviziciós detektív ***** válasza:
Olvasd el mégegyszer, esetleg szótárazd ki.
2016. okt. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Pietrosol ***** válasza:
Van olyan mancsnyomkodó, aki meg tudná indokolni, hogy mi volt a gond a kommentemmel?
2016. okt. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Inkviziciós detektív!


Nincs benne paráznaság szó. Nézd meg Te, ha nem hiszed.

2016. okt. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!