Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszek Istenben és szeretem...

Hiszek Istenben és szeretem Őt de ennél többet akarok, mit tegyek, hogy elérjem a célomat?

Figyelt kérdés

Szeretem Istent és bizok benne de ennél többet és többet akarnák azt akarnám elérni, hogy beszéljek vele egy kapcsolatot akarok Istennel, egy olyan kapcsolatot amely megmarad életemben, halálomban és az Örökkévalóságban is, egy olyan kapcsolatot szeretnék amely soha de soha nem szünik meg Ö vezérelje az életemet, senki sem méltó arra hogy a saját esze és saját szive vezérelje öt hanem Isten, Istenteremtett meg bennünket és senki aki tapossa a Földet (emberek) nem saját magáé hanem mindenki aki él a jelenben aki élt a multban aki élni fog a jövőben Istené, mert aki saját eszére támaszkodik és az vezéreli az életben mindig hibázik és vétkezik, szóval én ennyire hiszek benne olyannyira, hogy minden helyzetben Öt hívom segítségül minden egyes pillanatot amit átélek Isten vezérelje. Most ha már bele mentem elmondom kapcsolatomat Istennel: mikor egyedül vagyok (nincs velem ember) egy olyan erös és jó érzés kap el ami leírhatatlan, vagyis ember nincs velem de Isten mindigvelem van, mostis itt vagyok a számítógép elött és felteszem ezeket a kérdéseket 100%-ban hiszem, hogy Ö itt van velem és nemcsak most hanem MINDÍG minden egyes szekundumban itt van és figyel engem, szeret, gondomat viseli, egyszóval nagyon hiszek Istenben, most elmondom hogy gondolom a házasságomat (még csak 16 éves vagyok) de így képzelem: végzem a munkámat amelyet Isten adott és mikor eljö az az idő mikor Isten akarata beteljesül (a házasságra mondom) észre sem fogom venni nem az eszem vezérel hanem Isten össze hoz avval a személjel amelyik nekem lett szabva és végül megismerem öt (a személyt) talán évekbe kerül de ez nem számit és ott találom magamat a templomban mikor esküt teszünk és nem csak mi ketten vagyunk abban a pillanatban a népeken kívűl ott van Isten is és gondoskodik arrol, hogy ez a házasság el ne szakadjék.


Szoktam istent kérni, hogy erösitse meg naprol napra hitemet és szeretetemet is Iránta és szeretteim iránt, arra is kérem, hogy soha ne engedje a gonoszt közel hozzám és szeretteim közelébe, szoktam imatkozni az ismeretlen embertársaimért is akit nem is ismerek kérem az Istent, hogy mindenkinek adjon hitet és szeretetet


A végsö célom az a nagy hit, hogy a hiten, a szereteten, a bizalomon keresztül meg hljam az ö szavát és teremcsek egy szakíthatatlan kapcsolatot Istennel HALJAM SZAVAIT MONDATAIT AMIKÉPPEN SZÓL HOZZÁM, Ámen


Mit tegyek, hogy elérjem azt a rendkívüli nagy hitet?


Írhatnak lelki pásztorok is és közönséges emberek is ezt végre akarom vinni, el akarom erni ezt a célt (És kivánom hogy nektek is ez legyen a céljaitok)


Előre is köszönöm a válaszokat DICSÉRJÉTEK AZ URAT!



2013. aug. 18. 21:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mt 6,24

Senki sem szolgálhat két úrnak. Mert vagy az egyiket gyűlöli és a másikat szereti; vagy az egyikhez ragaszkodik és a másikat megveti. Nem szolgálhattok Istennek és a Mammonnak.

2013. aug. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2013. aug. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Talán ismered azt az igét:

a hit halott cselekedetek nélkül.

A tetteket az erős hít motiválja, amihez pontos ismeretből van , ahogy Pál írta, a hit a hallást követi


Az erős hitet folyamatos Biblia tanulmányozással lehet kifejleszteni, ami jézusi tettekre sarkal, vagy is végezzük azt a munkát amit Jézus parancsolt nekünk

ehhez elengedhetetlen a buzgó ima


Minden elkötelezettség nélkül kérj ingyenes biblia tanulmányozást a jw.org web oldalon.


Katy Weaver

2013. aug. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"senki sem méltó arra hogy a saját esze és saját szive vezérelje öt hanem Isten"

Én ateista vagyok, de minek teremtett volna meg minket, ha utána neki kell irányítania a cselekedeteinket? Minek adott volna vágyakat, ha nem érhetjük el azt, amire vágyunk?

Ráadásul te arra VÁGYSZ, hogy Isten irányítson téged, és ha Isten irányítani akarna téged, akkor minden bizonnyal megtenné, viszont nem teszi, tehát te most isten akaratának akarsz ellent mondani.

Továbbá szerinted van, nemhogy gyk-n, de egyáltalán ezen a bolygón bárki is, aki tudja, hogy hogyan létesíts olyan személyes kapcsolatot istennel, ami örökké megmarad?

A "mindig" nem hosszú "I"...

Ha Istenre, mint "személyre" gondolsz, akkor nagy "I"...

Nem imátkozni, hanem imádkozni...

Ezt még folytathatnám egy darabig, de a lényeg az, hogy tanulj meg helyesen írni, mielőtt ezt a "rendkívüli nagy hitet" eléred :)

Ráadásul ezzel azt mondod, hogy isten teremtményei nem méltók saját maguk irányítására, és még te nevezed magad hívőnek...

És remélem elnézed, hogy nem konkrétan a kérdésedre válaszoltam, mert arra nem lehet.

2013. aug. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem én irtam

Es nem szeretem a Mammomot egyedul Istent akarom teljes lelkemből szolgálni

2013. aug. 18. 21:54
 6/13 anonim ***** válasza:

Mammon a pénzimádat istene.


Embereket becsapni könnyű, Istent lehetetlen.

2013. aug. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Vree ***** válasza:

Menj el apácának.


De komolyan, azt írod szereted de többet akarsz, akkor menj hozzá.

2013. aug. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

FL✿W3R: Szent Pál

ezt a következő

szavakkal foglalja

össze: „Akiket Isten

Lelke vezérel, azok

Isten fiai.

2013. aug. 18. 22:14
 9/13 A kérdező kommentje:
En nem hiszek a Mammonban egyedul Istenben hiszek, ha miliomos lennek az osszes penzemet a szegeny embereknek ajandekoznam
2013. aug. 18. 22:18
 10/13 anonim ***** válasza:

Milyen vallású vagy?


Ha katolikus, akkor a szerzetességen elgondolkodhatnál.

2013. aug. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!