Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A ti plébánosotok jól prédikál?

A ti plébánosotok jól prédikál?

Figyelt kérdés
Figyelsz vagy alszol a misén?

2016. okt. 26. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Különböző időpontokban járok, úgyhogy nem mindig ugyanaz tartja. Hát van amikor csak pislogok, annyira eltér a tárgytól, vagy épp egyik témáról ugrik a másikra. Általában figyelek, de nem mindig sikerül :o.
2016. okt. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Aha :) Fiatal, lelkes, érdekesen és jól beszél, néha személyes tapasztalatait is behozva, humorérzéke is van... Vallásosnak sem kell lenni hozzá, hogy az embert megérintse a lelki mondanivaló. Csak kórustagként járok misékre, de nem szoktam unatkozni, sőt.
2016. okt. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Ylyria ***** válasza:
Bár én nem vagyok vallásos, de néha elkísérem a nagymamámat. Nálunk egy fiatal huszonéves hipster kinézetű szakállas pap van. Én nagyon bírom. Az igazi airmax+reverenda pap. Mint már említettem én nem hiszek, de ő ateista szemmel is nagyon jól prédikál.😊
2016. okt. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tomeges alvas van. Miota idejott felig ures a templom. Bar az elnyujtott predikalasa a legkisebb hibaja...
2016. okt. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Abba a közösségbe ahova 40 évig jártam,csak minden 3.héten járt lelkész.A közösség vezetői jelölték ki a többi akalmakra a prédikálót.

Néha,amikor tudtam,hogy egy olyan személy fog beszélni,aki-90 és a halál közt-elméje már nem képes összefogni gondolatait,nem volt kedvem templomba menni,de a kórusom várt.(Minden istentiszteleten énekeltünk.)Imádkoztam:"Isten!Tégy csodát,és szólj hozzám ezen a vénemberen keresztül!"Mindíg kaptam ilyenkor különleges üzenetet akkor is,ha az öreg gondolatai csapongtak,és nem volt egyetlen befejezett mondata egész prédikációja alatt.


Isten üzenete megszólalása nem elsősorban az előadótól függ,hanem Istentől,és a hallgatótól.

2016. okt. 27. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk (ortodox liturgián) általában nincs prédikáció. A pap a liturgia után szokott néhány kedves üdvözlő szót mondani a megjelenteknek, ez azonban tényleg köszöntés, nem prédikáció.


És figyelünk a szertartáson, hiszen azért vagyunk ott. :)

Aki nem a szertartás miatt jön, hanem mondjuk csak a társaság kedvéért (ilyen is előfordul) az kint az udvaron tölti az idejét.

2016. okt. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nem szopnak a ministránsok plébános úr!!
2017. jan. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!