Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ugyebár vasárnap nem szabad...

Ugyebár vasárnap nem szabad dolgozni, a pap vasárnap prédikál, akkor miert kap fizetést? Ez már nem bűn?

Figyelt kérdés
Ha anyira hisznek, es szivből csinálják Istenért miért kel nekik anyi pénz? Meg kocsi?
2010. ápr. 4. 01:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
Sok vidéki papnak minden nap több faluban kell misézni. Kocsi nélkül nem tudna utazni, faluról falura járni.
2010. ápr. 4. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%

Először is egy papnak,nem "annyi" a fizetése,hanem elég kevés.Neki is kell enni,ruházkodni,rezsit fizetni,fenntartani a plébániát!

Kocsira pedig a hívek ellátása miatt van szükség.Ahogy az előttem szóló írta,egy plébániához több település tartozik.Legtöbbje 10-15 km-re van.Kocsi nélkül nemcsak misézni nem tudna elmenni,hanem a temetésekre vagy a haldoklókhoz sem.

A vasárnapi mise csak egy a kötelezettségei közül.Vasárnap nemcsak a papok dolgoznak,hanem a vasutasok,mentők,orvosok,sőt a háziasszonyok is.Akkor is,ha vallásosak.Ez nem bűn.Akkor bűn.ha olyan munkát végzel,amire nincs szükség,hétköznap is elvégezhetnéd.

2010. ápr. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
3%
Régen nem volt kocsi és akkor is oda értek,csak nagyon kényelmes nekik a sok becsapott öregasszony pénzéből élni.Amit ők tesznek és nem a szentírásuk szerint tehát bűnt azt mindig a hívőkért teszik babla.Akkor még ilyeneket tesznek tedd szét lányom a lábad kiűzöm a gonoszt,vezessünk részegen mert nekünk ez a munkánk babla.Sorolhatnám estig de hánynom kell ezektől.
2010. ápr. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%

1 a papok fizetése.

Egy káplán ismerősöm emlitette, hogy fizetése 20.000 ft.Megélhetéshez kevés, éhenhaláshoz sok. Jüvedelem inkább a stólapénzből van.(esküvő, temetés, miseszándék)

Lehet, hogy furcsálod, de a papok is szoktak éhezni, ruházkodni, van rezsijük stb.

2. Mikor nevelőotthonban dolgoztasm rendszeresen szombat vasárnap is ügyeletes voltam. Megemlitettem ezt a gyónáskor, elmarasztalás helyett dicséretet kaptam, ugyanis a felebaráti szeretet parancsa felúlirja a többi előírást, - ld Jézus gyógyitását szombaton.

"Nem az ember van a törvényért, hanem a törvény van az emberért."


OFF;

Remélem tényleg a kiváncsiság vezérli a kérdezőt, és nem a szokásos ateista propagandahadjárat része a kérdés.

2.

2010. ápr. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
08:23-as rám nagyon nem jellemző, hogy védem a papokat, de régen amikor nem volt kocsi akkor általában jutott minden templomra egy pap, és ha nem is akkor a hívek mentek el a paphoz (mármint oda ahol a mise volt) és nem fordítva.
2010. ápr. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

nem szeretem ha olyan tudatlan valaki és mégis annyira úgy állítja be magát mintha tudna valami biztosat


aki lehordja a papokat az előttem szólók közül az ismer egyet is?????????

ennyi.

2010. ápr. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
72%

te igen ostoba vagy. Tudod nem hiszem hogy a papra vonatkozna a munka tilalma. Tudod vannak egyházak, amik több mint ezer évesek- és még az én gyerekkoromban is munkanap volt a szombat és a 80-as évekről beszélünk. De régen ( ajánlom figyelmedbe pl Dickenst) az egészen kicsi gyerekek is dolgoztak és nem het öt nap és napi 8 órát. Hanem pirkadattól estig és heti hat nap.Egyedül a vasárnap volt, amikor templomba tudtak menni és a gyerekek vasárnapi iskolába. Úgyhogy ez a papgyalázás nem jött be neked, sőt.

Ha meg a jelennél maradunk, most ez egy ezeréves szokás és ha eddig jól működött, akkor minek rajta változtatni. Ráadásul pár évtized alatt még kevésbé rögzült szokások is nehezen változnak.

Egyébként meg hétvégére nem kapnak sem pénzt sem ellátást a papok. Ezt biztosan tudom.

Az autóra meg annyit, hogy a céges mobil, autó már a legalsóbb munkakörökben is alap. (jó nem a szalagmunkákra gondolok)Magasabb pozicióhoz meg lakás is jár.

Úgyhoyg ezt sem vetheted a szemükre. Pláne ha az egyházmegyének telik rá.

Sok mindent lehet a papok szemére vetni, elismerem, de ez nem más mint ostoba hangulatkeltés.

Megint.

2010. ápr. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

nos, mégha úgy van is, akkor sem állíthatod, hogy az összes pap ilyen!

ismersz 1-2 bunkó embert akkor már mindegyik ember bunkó?

énszerintem. ha volna értelem a szavaidban a félreértéseket tisztáznád nem pedig szidnád őket a hátuk mögött.

2010. ápr. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
42%

"Pláne ha az egyházmegyének telik rá"


Ez remek hozzáállás. Az átlagember, aki nem sűrűn engedheti meg magának a lakást meg autót, kiadózza a belét, az államkasszából meg megy a pénz az egyháznak, hogy a papnak legyen "szolgálati" lakása meg autója, miközben semmit nem dolgozik, csak vakarja a p*csáját egész évben, aztán a sok szentfazék csodálkozik, hogy rühellve van.

2010. ápr. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
63%

Hát még a te hozzáállásod, sokkal de sokkal több állami támogatást kapnak a betelepült cégek és a képviselők. akik ugyan lakást nem, de az albérletüket fizeti az állam és ingyen utazhatnak, de kapnak autót (szerintem különbet mint a pap).

De ha ennyire irigyled a papokat, miért nem mész el papnak és vakargathatnád a p..d egész nap és lenne lakásod és autód is.

Vagy miért nem mész el egy olyan állásba, ahol szintén mindezt megkapod? A barátnőm egy kis cégnél, kis könyvelő és mindezt magkapta (vagyis egész pontosan pár millát a lakásvásárláshoz meg autót)

2010. ápr. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!