Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány keresztény ember lenne,...

Hány keresztény ember lenne, ha a szüleik nem erőszakolták volna a rájuk a kereszténységet?

Figyelt kérdés

2016. okt. 30. 21:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
19%
Ugyanannyi.
2016. okt. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Andizsuzsi ***** válasza:
79%
Én biztosan. Rám nem erőszakoltak semmit. Erőszakolni amúgy is csak addig lehet, amíg fel nem nő valaki, és addig is csak a külsőségeket.
2016. okt. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem alig lenne kevesebb, mert akire ráerőszakolják, az szerintem utána "kilép" vagy csak névleg marad keresztény. Vagy őket is annak számítod? (Lehet, hogy akikre anno ráerőszakolták, nem is tartják annak magukat, e persze ezt csak ők tudják.)

Rám nem erőltették, szóval én nem változnék ilyen szempontból.

2016. okt. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%

És hány ateista lenne, ha a szülei nem ateistának nevelték volna őket? Ezen már gondolkodtál?


Nagyságrenddel több nem vallásos tér meg életében valamelyik valláshoz, mint ahány vallásosból lesz nem vallásos az élete során. Ez a szociológiai igazság.

2016. okt. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%

Senki nem lehet keresztény egy másik ember akaratából. Amire te gondolsz, az a vallás, nem pedig a keresztény hit. Vallást rá lehet egy emberre kényszeríteni, ahogy a vallástalanságot, az ateizmust is. Meggyőződést azonban sehogyan sem, ahhoz az adott személy akarata is kell. Annyi igazság van a dologban, hogy a konyhakész alapanyagokat sokkal könnyebb fogyasztani, mint a nyers dolgokat konyhakésszé tenni, és sok ember lusta hozzá. Ilyenek a szülök vallási, vagy ateista tradícióját vakon követő utódok, de ilyenek a társadalom, az iskola és a média instant gondolatait vakon fogyasztó tucatemberek is.


De szerinted hány ateista lenne, ha a társadalom, az iskola, a szülők, a média nem égetné bele az ember EPROM-jába?

2016. okt. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
32%

Jóval kevesebb.

Nálunk édesanyám és édesapám szakították meg a láncolatot, így én már nem lettem keresztény.

De az előtte való generációk mind nagyon benne voltak.

2016. okt. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 szp72 ***** válasza:
65%
A hülye szülők gyerekei bizony maguk is hülyévé válhatnak, ezért nem javaslom, hogy gondold meg a családalapítást.
2016. okt. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 szp72 ***** válasza:
70%

Bocsánat így akartam:


A hülye szülők gyerekei bizony maguk is hülyévé válhatnak, ezért javaslom, hogy gondold meg a családalapítást.


Már én is hülye vagyok, Úgy látszik a hülyeség interneten keresztül is fertőző.

2016. okt. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
23%

kritikus mértékben kevesebb szerintem, aztán persze a média is rátesz erre, tehát nem csak egy oldal miatt válik az ember olyanná amilyen, hanem sok forrásból építkezik


úgy érzem, hogy ezt sokan nem látják be de az elkövetkezendő generációkban már egyre kevesebb lesz a vallásos ember, főleg a sok viszonylag saját gondolattal rendelkező emberek körében, majd idővel kihal a vallás

2016. okt. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
46%

#4 #5 nagy +1


#9 Isten nem hagyja kihalni a vallast,

de az ember sem, mivel a legtobb mindeg hinni fog valamiben,

de mig az ember a gonoszban is hihet

addig a tiszta vallasok a jo hitet probaljak az emberekbe elvetni

2016. okt. 31. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!