Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azt szeretém megkérdezni,...

Azt szeretém megkérdezni, hogy a keresztények istene megegyezik a zsidók gyilkos istenével szerintetek?

Figyelt kérdés

Szerintem nem.

A zsidók istene megkért valakit(pontosan nem tudom hogy kit) hogy áldozza fel neki a saját fiát, azaz ölje meg. Szerintetek akiben csak szeretet van az kér ilyet? Na most vagy a zsidók istene. Nem isten vagy a biblia hamis.



2016. okt. 30. 23:14
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
48%
nem ismerem a zsidókat, nem tudom, h mit hisznek , mindenki mást lát ki a bibliaból, általában azt ami kényelmes neki. Az a sztori amit írsz nekem is rémlik, de szerintem ott a végén látja, hogy Isten fontosabb neki mint a kölyke, úgyhogy leállítja az öreget időben, nehogy megmurderelje a pulyát.
2016. okt. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Az rendben van hogy Jahve leállítja. De ha most valaki azt mondta volna hogy öld meg a fiad szerintem te is elküldted volna a fenébe nem??
2016. okt. 31. 00:41
 3/32 2*Sü ***** válasza:
100%

> Szerintem nem.


Hát ez így csak egy vélemény. Van, aki szerint a Föld lapos. Van, aki szerint soha nem járt ember a Holdon. Van, aki szerint meg már a nácik is jártak a Holdon.


> A zsidók istene megkért valakit(pontosan nem tudom hogy kit) hogy áldozza fel neki a saját fiát, azaz ölje meg.


Azért fura, hogy Istenről úgy nyilvánítasz véleményt, hogy még a Biblia fő részeit sem ismered. Én ateista vagyok, de ezt még én is tudom. Ábrahámnak parancsolta Isten, hogy áldozza fel a fiát, Izsákot. Ábrahám engedelmeskedett is volna, de az utolsó pillanatban Isten egy angyal közbenjárásával megakadályozta az áldozatot. Ezzel tette Isten próbára Ábrahám hitét, és ezután erősítette meg kettejük szövetségét. Lásd: [link]


> Szerintetek akiben csak szeretet van az kér ilyet?


Ki mondta, hogy Istenben csak szeretet van? Én azt gondolom, hogy a kereszténységnek sem ez volt az eredeti elsődleges tanítása, csak ezt magyarázták bele később. Sőt sok teológiai megállapítás nagyon megkérdőjelezi azt, hogy Isten egyáltalán igazságos lenne. Illetve ki mondta, hogy Isten mindig is ilyen volt, hogy Isten tökéletes, és az is volt? Miért ne lehetne elképzelni akár azt is, hogy Isten is fejlődik?


> De ha most valaki azt mondta volna hogy öld meg a fiad szerintem te is elküldted volna a fenébe nem?


Pont ez a fő kérdés ebben a történetben. Ábrahám előbbe helyezi-e a saját érzéseit, érdekeit, mint Istennek akár a nem is érhető parancsaival szemben? Ha igen, akkor a hite és bizalma nem teljes. A kereszténység – ahogy a vallások többsége – a jóról és rosszról tanít. Jelen történet arra tanít, hogy azt, hogy mi jó és mi rossz, az nem tiszted eldönteni. Neked akkor is be kell tartanod Isten törvényeit, ha nem éred az okukat, vagy nem értesz vele egyet.


Nem lehet azt csinálni, hogy hát oké ez a tízparancsolat, kilenc rendben is van, de ez a „ne paráználkodj” nekem nem tetszik. Mi értelme? Kinek árt ez? Amúgy ez fontos szabály volt az adott korban. Egy olyan korban, ahol nem volt fogamzásgátlás, nem volt védekezési mód és gyógymód a nemi úton terjedő betegségekre, ott ennek a szabálynak a megszegése, a szexuális szabadság az egész társadalmat, népcsoportot veszélyeztethette. Tehát akár értette egy együgyű hívő, akár nem, muszáj volt betartatni, mert abban a korban ennek igencsak praktikus, akár jól érthető következményei voltak.

2016. okt. 31. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Tegyük fel hogy Jahve a zsidók "apja".

Egy apa nem parancsol ha kér valamit a fiától hanem kér.

Akkor már nagy gáz van ha meg kell parancsoni hogy ne ölj.

A zsidóknak ez meg lett parancsolva.

Igazam van? Vagy esetleg tévedek?

2016. okt. 31. 01:37
 5/32 2*Sü ***** válasza:
100%

> Tegyük fel hogy Jahve a zsidók "apja".


Nem az apja. A teremtője. Az apa lényegileg azonos a fiával, csak idősebb. Isten viszont egészen más szinten van, mások a lehetőségei, képességei, egy magasabb intelligencia birtokában van, amit ember nem érhet el. (Legalábbis az elterjedt keresztény értelmezés szerint.) Isten úgy viszonyul az emberhez, mint egy ember egy számítógéphez, vagy egy biciklihez.


> Egy apa nem parancsol ha kér valamit a fiától hanem kér.


Ezt most jól meg azt mondtad. Ez olyan mintha azt mondtad volna, hogy valaki nem gyalogol ha fut, hanem gyalogol. Kétségtelenül igaz, csak a kérdés az, hogy mit akarsz ezzel mondani.


> Akkor már nagy gáz van ha meg kell parancsoni hogy ne ölj.


Máshol is van, hogy olyan dolgokat tiltanak meg írott és íratlan szabályok, amit az emberek 99%-nak eszébe nem jutna megtenni. Másrészt az adott korban azért ez sem volt magától értetődő. Te a mai, alapvetően civilizált, fejlett társadalomban élő, a kereszténységre épülő értékrendű világban élsz, ahol számodra ez természetes. Ott és akkor nem volt az, mint ahogy a világnak vannak ma is olyan pontjai, ahol az emberölés nem magától értetődő, nem megkérdőjelezhetetlen tabu. Alapvetően egy törzsi kultúráról van szó, amiben a másik törzs tagjainak élete pl. nem sok értékkel bírt, és nem számított etikátlannak – már ha lehet beszélni etikáról – akár megölni egy másik törzsbe tartozó embert.


> A zsidóknak ez meg lett parancsolva.


Igen.

2016. okt. 31. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Jahve nem hazúg az tuti!

Nem azt mondta a zsidóknak hogy ő teremtette őket hanem azt hogy ő választotta ki őket.

Sajnos a bibliából sok kinden kimaradt.

Azt sokan mondják hogy átírtak sok mindent.

Pl hogy a bábel tornyánál a nyelvet isten azért "keverte" össze mert a tornyot azert akartak építeni mert azt hittek akkor olyan hatalmasak lehetnek mint isten

2016. okt. 31. 03:04
 7/32 A kérdező kommentje:

A bibliában Isten száma a hetes míg a sátáné a hatos.

Azért a hetes mert isten a 7.nap megpihent"nem dolgozott"

Pontosan nem tudom miért a hatos a sátán száma de azt tudom hogy a zsidók szombaton a hét 6.napján "nem dolgoznak".

Isten száma a hetes azaz a vasárnap, sátán száma a hatos azaz a szombat. Amikor a zsidók "nem dolgoznak". Itt is van összefüggés a zsidók és a sátán között.

Erről mi a véleményed?

2016. okt. 31. 03:37
 8/32 anonim ***** válasza:
6%

Egy és ugyan az a személy.

Ha hihetetlennek tűnik akkor is. ennek az a magyarázata, hogy Istennek van egy idő terve, és az elhatározása miatt kellett így vagy úgy tennie az akarata megvalósításában.


Amikor az ember megakarja Isten tervét hiúsítani, akkor a Teremtő közbe avatkozik, s bizony volt, hogy más megoldás nem volt, mint a halál büntetését kiszabni a lázadókra,

Ez Jézus idejében azért változott, mert a megváltás megtörtént, és onnantól más módszerek, illetve események lettek szükségesek.

2016. okt. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

De istenben csak jóság van és szeretet. Ő tökéletes.

Szóval elképzelhetetlen hogy egy olyan ember akiben szeretet és jóság van az öljön. Még a földön élő normális ember sem öl hanem megoldásokat keres. És szerintem jézus nem volt zsidó. Jézus azért született a zsidókhoz szerintem hogy "megtisztítsa" őket hiszen nagyon rossz irányba haladtak.

Én az ószövetséget nem fogadom el mert ott jahve csak a zsidókkal kötött szövetséget. Pedíg a paradicsom az minden jó emberé.

2016. okt. 31. 09:54
 10/32 anonim ***** válasza:
96%

Kerdezo, egyszeruen rohejes vagy!

Fogalmad sincs arrol, hogy mi a zsido vallas, kiragadsz korulbelulre hallott reszleteket, ...


Ami a 6 es a 7-es szamot illeti.

A zsidoknal egesz maskepp megy a "szamolas", es te tarthatod Istent a 7-nek, a Satant a 6-nak, de a zsidok nem tartjak annak.


Az pedig tenylek a tudatlansag csimborasszoka, hogy SZERINTED a szombat nem a 7-ik nap.

MEG MA IS a napok a nevei heberul "elso nap", masodik nap"... Es a hetedik napnak KULON neve IS van: shabat (szombat).

A keresztenyek, akik meg akartak kulonboztetni magukat a zsidoktol, a sajat "shabatjukat" eltoltak egy nappal, igy esik a hetedik nap vasarnapra.

A muzulmanok, akaik meg akartak magukat kulonboztetni mind a zsidoktol, mind a leresztenyektol, elorehoztak egy nappal a sajat shabbatjukat, ugyhogy az pentekre esik.


EKKORA alapveto tudatlansag, mint a tied, azt hiszem ritkasag. Es a butasagodat mutatja, hogy fogalmad nincs a SAJAT tudatlansagodrol, es meg velemenyt is mereszelsz mondani a tudatlansagod alapjan.

2016. okt. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!