Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek az emberek hány...

Szerintetek az emberek hány százaléka hisz még Istenben?

Figyelt kérdés

2016. okt. 31. 08:38
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Istenben is tobben mint egy milliard ember, de az emberisegnek szerintem tobb mint 80 szazaleka hisz valamilyen istenben.
2016. okt. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%

A hit, nem egyenlő a hiszékenységgel.

Van akik a hagyomány miatt "hisznek" de a valódi hittel nagyon kevesen rendelkeznek, és úgy is élnek.

2016. okt. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ákos13 ***** válasza:
88%

Valamilyen istenben kb. 70%-a hisz a Föld lakosságának. Ez úgy jön ki, hogy a kb. 6 milliárd hívőből kivonjuk a kb. 900 millió buddhistát, akik nem igazán hisznek istenekben.


A keresztény Istenben a Föld lakosságának kb. 27%-a hisz. Legalábbis ha feltesszük, hogy a kb. 2 milliárd keresztényből mindenki hívő. Mert ez egyáltalán nem biztos. Ahogy előttem is írták, sokan csak a hagyomány miatt tartják még a vallásukat. Sokakat meg csak megkereszteltek gyerekkorukban, de utána nem érdekelte őket a vallás. Ugyanakkor felekezeten kívüli hívők is vannak, akik nem tagjai egy egyháznak sem, de Istenben azért hisznek. Igaz, ezek száma alacsonyabb, mint az előbbieké. Úgyhogy ez a 27% csak egy durva becslés, nem feltétlenül fedi a valóságot, de kb. ennyi keresztény lehet.

2016. okt. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
32%

Én folytattam közvéleménykutatást,ami szerint valamilyen trancendens felsőbbrendűben,a magyar emberek 99%-a hisz.(Még az istentelenséget vállalók is.)

Azt gondolom,hogy ez az arány Földünk minden részén nagyjából.

2016. okt. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ákos13 ***** válasza:

99%? Értem. Szóval a te kutatásaid annyira reprezentatívak, hogy az egész országról tudsz ilyen adatot mondani?


Én nem hiszek transzcendens hatalomban, köszönöm szépen. De mindjárt megmondod, hogy valójában hiszek, mi?

2016. nov. 1. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%

Kedves istentelen Ákos 13!


Te vagy az 1%-ból az egyik.

2016. nov. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!