Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mormon könyve micsoda?

A mormon könyve micsoda?

Figyelt kérdés

Ma a levélbedobó nyílásomba félig benyomtak egy könyvet.


"A mormon könyve, egy másik tanúbizonyság Jézus Krisztusról."


Ez a címe.

Nem is nyitottam ki, mert siettem dolgozni. Leraktam csak, hogy majd este beleolvasok.

Ez valami biblia kell vonat vagy magyarázat? Érdemes beleolvasni?



2016. nov. 6. 09:38
1 2
 1/13 How Arrow ***** válasza:
20%
A bibliát saját maga magyarázza és a Szentlélek!
2016. nov. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

*Biblia kivonat

Ezt akartam írni.


És vajon miért hozzám dobták?

Semelyik másik ajtónál nem láttam ilyet.

2016. nov. 6. 09:42
 3/13 anonim ***** válasza:
61%

Szia!


Én kb. 20 évvel ezelőtt foglalkoztam a témával. Beszereztem a könyvet és becsülettel elolvastam.


Már az elején feltűnt, hogy komoly tévedések vannak benne, hiszen Jézus Krisztus születéséhez viszonyít, onnan számol vissza és Sedékiás (Cidkijja) király uralkodásának idejét is rosszul tudja. Ebből adódóan a kezdő próféciája kb. 10 évet téved, ami egy szent iratnál igencsak kellemetlen.


A másik ami rendkívüli módon zavaró, hogy nagyon sokat hivatkozik az evangéliumokra, és Jézus azt fejtegeti benne az amerikai őslakosoknak, hogy amit a tanítványainak mondott azt hogyan értette. Nos ez logikailag is igencsak nagy bukfenc, hiszen ha ki akart nyilatkoztatni valamit, akkor nyilván kinyilatkoztatta volna... :-)


Üdv. Péter

2016. nov. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
49%

Mormon könyve:


A mormonok szent könyve csak 160 éves.

A Mormon című könyv, amit állítólag egy Moroni nevű angyal adott Joseph Smith-nek az Egyesült Államokban, a XIX. századból származik.


Joseph Smith úgy dicsőítette a Mormon könyvét, mint amely „minden könyv között a legpontosabb a földön, és vallásunk talpköve”. Azt mondják, írásainak forrása egy aranylemezekből álló sorozat volt. Tizenegy mormon bizonyságot tett arról, hogy látta a lemezeket. Smith azonban azt állította, hogy a dokumentum befejezése után a lemezek felvitettek az égbe. Így nem lehet őket elérni szövegelemzés céljából.


Az utolsó napi szentek alapította Jézus Krisztus Egyháza nevű mormon szervezet tagjai például azt hiszik, hogy a Mormon könyvét egy Mormon nevű próféta írta arany táblákra; később a fia Moroni elásta, és közel 1400 évvel később, a XIX. század első felében megtalálta egy angyal és Joseph Smith-nek adta, aki pedig lefordította.


Biblia ellenes tanításokat tartalmaz,

2016. nov. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%
A mormon könyve egy vallási fanatikus képzelgései, semmivel sem másabb, mint az Adventista egyházban Ellen G White elképzelései, vagy a Jehova Tanúinál, Russel és Rutherford elképesztő tévedései, tévtanaik.
2016. nov. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat.
2016. nov. 6. 13:22
 7/13 anonim ***** válasza:
80%

Röviden: A mormonok szentírása a Biblia mellett (Mint ahogy a zsidóknak Tóra+Talmud, a mormonoknak Biblia+ez).

Ahogy living witness is írja: "állítólag egy Moroni nevű angyal adott Joseph Smith-nek" XD

Úgyhogy gondolom, azon tanítások gyűjteménye, melyek a mormonokat "különlegessé" teszik a többi keresztény gyülekezettel szemben.

2016. nov. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
19%

A Mormon Könyve közelebb vihet Krisztushoz, mint bármilyen más könyv a világon, ha lelkileg felkészült vagy arra, hogy befogadd az evangélium teljességét.


Igen, vannak benne hibák, de azok emberek tévedései, ne kárhoztasd tehát Isten dolgait, hogy szeplőtelennek találtathassál Krisztus ítélőszéke előtt. (szabadon, a Mormon Könyve előszavából)


Igen, ez egy próba.


Róm. 9,33

A mint meg van írva: Ímé beleütközés kövét és megbotránkozás szikláját teszem Sionba; és a ki hisz benne, nem szégyenül meg.

2016. nov. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

#8as válasz írója!


Te mormon vallású vagy?

2016. nov. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%

A Mormon Könyve,saját állítása szerint Isten által diktált,hibátlan angyalok által leírt könyv,tehát ettől szentebb,különösebb a Bibliánál.

Ha elfogadnánk valóban isteni eredetűnek mindkettőt,akkor nem lehetnének a kettőben különböző tanítások ugyanazon dolgokról.Márpedig vannak.

2016. nov. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!