Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Oké, velem van a baj, hogy...

Oké, velem van a baj, hogy nem tartom Lucifert gonosznak, sőt. (? )

Figyelt kérdés
Lehet rossz a kategória és le leszek hurrogva, de ha belegondol az ember, azért taszították le, mert nem tetszett neki hogy az embereket úgy tartsák mint holmi állatkertet, és nem volt hajlandó térdre borulni Isten előtt, és elismerni "tévedését". Ezután történt az "almás eset" és én bárhogy nézem azokat a történeteket amikor a Sátán, a "gonosz" megakarta "kísérteni" az embert, inkább csak gondolkodásra akarta ösztönözni. És így nekem nagyon az jön le, h a Bibliának az az egyik "rejtett" üzenete, h ne gondolkodj. És ezek fényében nem értem, hogyan tudják őt eladni a gonosz megtestesülésének, hogy ha ő az az elem ami fejlődésre készteti az embert. Nem vagyok se sátánista se keresztény, nem hiszek semmiféle túlvilágban se újjászületésben, szóval ezt teljesen kívülállóként és laikusként kérdezem.

2016. nov. 7. 08:47
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:

Mondom, nekem a Biblia nem válasz semmire mert az én szememben semmi másra nem jó mint az emberek manipulálásra. Nincs bajom azzal ha valakinek ez a hite. Tök jó dolog, ha magadban nem tudsz bízni/hinni akkor mindig ott lesz mellett egy felsőrendű valami amiben tudsz. Értem én, hogy ez miért jó ennyi embernek, könnyebb így élni.

És pontosan ezért írtam valamikor az előbb, h rájöttem, full fölös volt ezt a kérdést feltenni. Akinek ez a hite, ebbe született bele, ebben nőtt fel az nem fog belegondolni abba, hogy "de mégis ez így fura..."

2016. nov. 7. 11:30
 12/48 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem veled van a baj, már korábban is sokakban felmerült ez a kérdés.

[link]

2016. nov. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
33%
Tényleg nem veled van a baj: rosszak az információid, és azok alapján mérlegelsz. De ha már a Bibliával kapcsolatban véleményed van, legalább vedd a fáradságot, és közelebbről vizsgáld, különösen, ha rejtett tartalomra apellálsz. A Biblia üzenete az, hogy gondolkodj, nem pedig az, hogy ne. Aki ezt hiszi, az nem érti a Bibliát - már ha egyáltalán kinyitotta. De a meg nem értés nem áthidalhatatlan akadály, csak küzdelmes. Van aki az egész életét felteszi a Biblia tanulmányozására, amit te felületes információkkal igyekszel helyettesíteni. Nem gondolod, hogy sokkal nagyobb súlya van egy olyan véleménynek, ami mögött tartalom is van?
2016. nov. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 A kérdező kommentje:
keresztény általánosba jártam, 8 évig kötelező hittanoktatásban részesültem. ez alatt volt 4 hittantanárom. sok mindent lehet róluk mondani, de azt, hogy gondolkodó emberek voltak azt nem. én ebből tudok kiindulni illetve abból ami ott rám ragadt.
2016. nov. 7. 13:31
 15/48 anonim ***** válasza:
63%

Indító kérdéshez: Honnan taszították le az embert? Honnan veszed, hogy a sátán azt szerette volna, ha gondolkodjunk és Isten pedig ez ellen volt? Csak nem a szádba adtak valamit? Te mondtad...

Az ember elbukott, a jelleme alapján eleve lázad Isten ellen ("ti az ördög atyától valók vagytok" vs. "Bizony, bizony mondom néked: ha valaki újonnan nem születik, nem láthatja az Isten országát"). Te erről bizonyságot teszel nekem, Isten Igéjét erősíted.


Kérdeztél valamit, tartsd tiszteletben, ha valaki nem azt válaszolja, amit hallani szeretnél.

Ha nem akarsz hinni ezekben a dolgokban ám legyen, de akkor minek térítesz? Ha nem hiszel semmiben, hogyhogy a Bibliával és Istennel (Jézussal) és a szavával bajod van? Ez nem logikus. Semlegesnek vallod magad, de a véleményed nem semleges, hanem támadó. Ez is ellentmondásos. "Semleges vagyok, de a keresztény Isten hülye". Ez igen! Nem veszed észre, hogy Isten ellen lázadsz? Nem ismered a saját állapotod? Elég, ha visszaolvasod, amiket írsz.

"nekem a Biblia nem válasz semmire mert az én szememben semmi másra nem jó mint az emberek manipulálásra"--> Eleve erről az alapról gondolkodsz. Ez nem az abszolút, hanem a saját igazságod erőltetése.


"és ki határozza meg, hogy hogyan kell értelmezni? ja, vegyünk mindent szószerint? nyilván, akkor ezek szerint 2 ember népesítette be azt a földet amit egy faszi 7 nap alatt teremtett..." ---> Ha beveszed az evolúciós/törzsfejlődéses mesét, az szintén a te bajod. De javaslom, nézz szét a másik oldalon is, fájdalmas dolgokra fogsz találni. Amúgy nem egyszerű a Bibliát megérteni, de többünknek sikerült, alázattal, gyermeki odafigyeléssel. De neked ez gondolom meseszerű dolog.


Ráadásul vallási rovatban vagy. Mit vársz? Hogy elsírjuk magunkat és megtagadjuk Jézust, csak mert azt mondod, meg fröcsögsz gúnyolódva? Hallottuk ezeket mástól is, meggyőződtünk az ellenkezőjéről. Nem Te találtad fel a spanyolviaszt.

Gyalázod a tanáraid, nem gondolkodónak nevezed őket. Súlyos szavak ezek. Természetesen magadat tökéletes gondolkodónak tartod, feltételezem.

Jézus kegyelme Veled!

2016. nov. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
43%

"Ráadásul vallási rovatban vagy. Mit vársz? Hogy elsírjuk magunkat és megtagadjuk Jézust, csak mert azt mondod, meg fröcsögsz gúnyolódva? "


Nem, szerintem arra vár, hogy nyitottak lesztek a kérdésre és arra válaszoltok, nem pedig kitértek a kérdező felvetései elől. Ez a kategória továbbra sem Jézus fan klub és nem is katolikus/kálvinista/stb. keresztény beszélgető fórum, hanem minden vallással foglalkozik.

2016. nov. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 A kérdező kommentje:

nem akarok téríteni és nem várok semmit, pontosan ezért írtam 2x és most ez lesz a 3. hogy számomra offos már a téma mert full fölös ilyenről vitázni...olyan mint a homoszexualitás, egy full homofób embert az életben nem fogok meggyőzni arról, hogy attól mert valaki meleg még nem lesz rossz ember...

erről a témáról úgy lehet beszélni ha képesek a felek teljesen elvonatkoztatni attól amiben hisznek és egy ilyen beszélgetés valszeg nem a gyakorikérdéseken fog megtörténni.

2016. nov. 7. 14:03
 18/48 anonim ***** válasza:

Ez a metafora félremagyarázása. A paradicsomkert NEM állati (tudatalatti) állapotot jelöl, hanem az Istennel való személyes egységet, szeretetkapcsolatot. Isten azért teremtette az ember, hogy vele egységben éljen. Ez volt az, amit a Sátán a kezdet kezdetén elutasított (ugyanis ő képes önmagát a maga lényénél fogva látni, így inkább önmagát választota), ill. az embernek is ugyanezt a magányt akarta eladni.


Csakhogy rosszul sült el a dolog: az ember nem látja önmagát (csak a testét), a folyamatosan változó külvilághoz van kötve az érzékei, az érzékeihez van kötve az értelme, és testi lényként folyamatos, intenzív változásnak, fejlődésnek van kitéve mind testileg, mind lelkileg (ezért nem bukott el teljesen, mint a Sátán).


Egy szó mint száz: Isten nem várja el senkitől, hogy mintázatokat utánozva élje az életét, ne használja az eszét, reflexiós képességét, szívét, akaratát. Csak azt szeretné, hogy a saját egyéni utadat vele járd le.

2016. nov. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!


Úgy értem kérdésed,hogy hitetlenséged megerősítésére kérsz segítséget hívő emberektől.

Elszomorítlak.Én nem segítlek ebben.

2016. nov. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló!

Rosszúl értelmezted a kérdést, de ezzel a válasszal is az én egyik állításomat igazoltad. Nem várom, hogy megértsd.

2016. nov. 7. 17:44
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!