Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szentostyával vagy kenyérrel...

Szentostyával vagy kenyérrel meddig marad bennem Jézus Krisztus?

Figyelt kérdés

Meddig tart az egyesülés? A következő áldozásig? De ha már BENNEM van Krisztus és súlyos bűnt nem követtem el a következő áldozásig, miért vegyem a szentostyát vagy a kenyeret újra és újra, ha BENNEM Krisztus lakozik?

Kenyeret enni és bort inni csak Krisztus áldozatának emlékezetére van értelme, tehát a kenyér Krisztus teste, a bor Krisztus vére, nemde?


2016. nov. 13. 12:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%

2-3 óra alatt kiürül. Addig különösen veszélyes bűnözni, mert nyitott út a pokol.


Ha nem okkult dolog trténik, miért így emlékezzünk meg?

2016. nov. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 szp72 ***** válasza:
65%

Ugye egy közönséges táplálék úgy működik, hogy az éhenhalásunkig életben tart. Persze az okos emberek nem csak az éhhalál szélén táplálkoznak hanem rendszeresen, mert egyrészt enni élvezet, másrészt a táplálék erejében vagyunk képesek más jó dolgokat is csinálni.


Épp így a hitünk által bennünk élő Krisztus mindig bennünk marad egészen a hitünk haláláig vagyis a kegyelmi élet elvesztéséig. Az okos emberek azonban rendszeresen törődnek a hitükkel, feltöltekeznek Krisztusból, hittel eszik az ő testét és isszák az ő vérét, hogy Krisztus minél erőteljesebben bennük éljen és képesek legyenek a szeretet cselekedeteire.


"Bizony, bizony mondom nektek: ha nem eszitek az Emberfia testét és nem isszátok az ő vérét, nem lesz élet bennetek. Aki eszi az én testemet és issza az én véremet, annak örök élete van és én föltámasztom az utolsó napon. Az én testem az valóban étel s az én vérem valóban ital. Aki eszi az én testemet és issza az én véremet, bennem marad, és én őbenne. Amint engem küldött az élő Atya és én az Atya által élek, úgy aki engem eszik, énáltalam él. Itt a mennyből alászállott kenyér, ez nem olyan, mint a (manna), melyet atyáitok ettek és mégis meghaltak. Aki ezt a kenyeret eszi, örökké él." (Jn 6,53-58)

2016. nov. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Ha életedbe egy falat kenyeret nem eszel, egy korty bort nem iszol, Jézus akkor is "benned lesz, ha te aszerint cselekszel és úgy akarod.
2016. nov. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%

Amíg babonás egyházi rituálékkal foglalkozol,addig nem fogod megérteni,mit jelent,hogy benned van a Krisztus.

Igyekezz a szeretet szerint élni,és ne félj semmitől.Ekkor marad benned.

2016. nov. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
10%

Kedves Kérdező!


A kovásztalan kenyér,és az alkoholmentes bor,melyet Jézus-mint jelképet adott tanítványainak,büntelen testét,és kiontott vérét JELKÉPEZI.


Újbóli fogyasztására,e szent jelképeknek,az emlékek felfrissítése miatt van szükség.Az ember könnyen elfelejti,hogy Krisztus bűntelen volt,mert az jó,és vére által mi is újból,és újból megtisztulhatunk.


Letehetjük bűnterheinket,és helyette felvehetjük a jócselekedeteket,melyek boldogságot,és harmóniát teremtnek bennünk.

2016. nov. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

#5


Alkoholmentes bor?

Ezt te honnan veszed, hogy Jézus alkoholmentes bort adott volna?

2016. nov. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 szp72 ***** válasza:
62%
Jézus semmi esetre sem ihatta azt a bűnös folyadékot. Világos, hogy mélyhűtőben vagy légmentesen lezárt palackokban tárolt erjedetlen szőlőleveket ivott.
2016. nov. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem Jézus nem mászkál ki-be az emberből. Amikor megtértél, kapcsolatba kerültél Vele, és ez a kapcsolat tart meg Téged.


Az úrvacsorát több okból vesszük. Kifejezzük, hogy hiszünk Jézus megváltásában (vérének erejében), illetve hogy majd találkozunk vele az új földön, illetve a lábmosással azt is, hogy tmogatjuk egymást az úton. Szóval sok oka van.


Az úrvacsorai jegyek jelképesek, szőlőnek erjedetlen leve és kovásztalan kenyér, emlékeztető jegyek.

(mivel az erjedés és a kovász a bűnnek a jelképe, így Jézus áldozatát nem szimbolizálhatja).

2016. nov. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

köszönöm válaszaitokat, ma egész nap utánaolvastam könyvekben. Natália nővér lelki naplójából idézve, hogy mit jelent a Szentostya: "Mindketten egyek vagyunk. Eggyé válunk. Testem és Vérem testetekben és véretekben cirkulál, belép és benne marad, majd eltávozik. Bennetek lakom, és ti énbennem."

Megmutatom, ki Natália nővér:

[link]


De nektek igazatok van, szépen leírtátok, hogy mit jelent Krisztusban élni.

2016. nov. 13. 22:51
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves szp72!(7.Hsz.)


Bizonyítottan léteztek Jézus idejében olyan csonkakúp alakú,szerpentines vésetű kőfaragványok,amelyeken,a friss kipréselt mustott lecsorgatták,és a napsugártól felhevült csatornában lesűrűsödött a must,s így bőrtömlőkben,leviaszozva hosszan eltárolható volt.Használatkor vízzel felhígítva fogyasztották.


Én magam is tartósítottam így mustot.(95%-ban otelló,5%nova szőlő)

Abban az évben nagy szárazság volt,és a szőlő mézédes volt.Igen keveset termett.


Miután kipréseltem, lepalackoztam a leülepített mustot,a palackokat csordultig öntve lezártam.Reggel 6-ra készültem el,és a fáradság miatt elfeleftettem beletenni a nátrium benzoikumot.Az összes must elállt,de olyan édes volt,hogy hígítani kellett vízzel,szódával.

2016. nov. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!