Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták, alapból elutasítjáto...

Ateisták, alapból elutasítjátok egy teremtő felsőbb hatalom létezését vagy csak azt nem fogadjátok el ahogyan a Biblia leírja?

Figyelt kérdés
2016. nov. 15. 09:47
1 2 3 4 5 6
 51/57 A kérdező kommentje:

75%-os


"De. A VÉGTELEN igazságosság pontosan ezt jelenti! Mindenki, KIVÉTEL NÉLKÜL és PONTOSAN azt a büntetést kapja, amit megérdemel!"


Nem. Mindenki azt kapja amit érdemel. Azt csak a te téveszméd hogy az igazságosság egyenlő a kötelező büntetéssel.



"Mert ők sem végtelenek és kompromisszumokra is hajlandók. Vádalku mond neked valamit?"


Hogy jön ide a vádalku? Én arról beszéltem hogy ha az illető megbánja a bíróság enyhítheti a büntetést, vagy akár el is törölheti.



"Mondom: TÖKÉLETES világban. Nézz utána, mit jelent a szó."


Én meg azt mondtam hogy sok vallásban majd ezután jön a tökéletes világ amit hiányolsz.


"Fordítva ülsz a lovon: NEKED kell bizonyítani, hogy van. "


Neked meg azt kell bizonyítanod hogy ha nem tervezés eredménye a világ akkor mi?



"Nagyon buta vagy - már többször mutattunk itt példákat. Csak akkor kerülhette el a figyelmed, ha szándékosan becsukod a szemed. "


Egy az egyben mint a primitív szektások csak a másik oldalról. Azok is lehülyéznek ha visszakérdezel hogy miért is az ő vallásuk az igaz.



"De akkor nem végtelenül jó. És nem is végtelenül igazságos, mert ő teremtett téged ilyen hajlamokkal. Miért nem a jóra van 10-szer akkora hajlamod, mint a rosszra? Akkor még mindig meglenne a szabad akarat."



Előre megmondja mire számíthatsz és ez nem jó? Akkor lenne igazságtalan ha nem tudnád mik lesznek a tetteid következményei. Tehetsz jót is és rosszat is, a te döntésed. Az meg nem igaz hogy alapbol 10 szer akkora hajlamod van a rosszra, persze ha magadból indulsz ki az más. Senki nem kényszerít arra hogy rosszat tegyél.



"Mondd, te teljesen hülye vagy?

ÚGY VISELKEDNEK, MINTHA LENNE.

Mi pedig MEG TUDJUK OLDANI ezt a problémát.

ISTEN NEM TUDJA???"


Én már abban is kételkedem hogy a 8 általános kijártad. Ha szabad akaratuk lenne az atomoknak akkor bármikor széteshetnél :), mert az atomok így is dönthetnének. Közöd nincs bármiféle tudományhoz.



"Ha tanultál volna az iskolában, akkor te is tudnád, hogyan történt ez."


Meséld már el hogy történt :)



"Nem, hanem az ősrobbanásból. Ezért kellett volna figyelni az iskolában neked is."


És az ősrobbanást mi indította el? És az ősrobbanás nem magyarázat az élet kialakulására.



"De én válaszoltam helyette, amit szépen figyelmen kívül hagytál, és elsunnyogtad a választ."


Ha ez ilyen könnyű akkor ismételd meg. Miért nem teremtesz egy ilyen világot ha tudod milyen egy tervezett világ?

2016. nov. 18. 23:25
 52/57 A kérdező kommentje:

Ozmium42


"Tehát te úgy döntöttél, hogy a világot vagy megtervezte a nagy varázsló, akit nem tervezett senki, vagy pedig nincs világ és kész. Az, hogy létezzen a világ, vagy létezzen akármilyen világ, de ne legyen tervezett, az elő sem fordulhat."


Én úgy látom hogy csak így lehet. Ha van szerinted más alternatíva akkor várom mert hallgatsz.



"A mosógép szerinted ugyanaz, mint egy élőlény. Egyáltalán nem! Első körben azt kellene észrevenned, hogy az élőlények a természetben szaporodnak, a mosógépek pedig nem szaporodnak. Te például anyukád pocakjában nőttél, és nem az istened gyúrt össze a föld porából, igaz? A mosógépek viszont így készülnek, össze kell őket szerelni alkatrészekből. Nem osztódnak, nem párzanak, nem születnek kis mosógépek."


A mosógépben és az élőlényekben az a közös hogy tervezés eredménye. Véletlenül nem jön létre mosógép így az élőlények sem. Ez könnyű belátni szerintem.


A különbségek amiket felsoroltál azt bizonyítják hogy az élőlények bonyolultabbak a gépeknél.



"Mi a tanulság? Az, hogy az élőlények és a mosógépek teljesen különbözőek, az összevetés értelmetlen, az élőlények képesek evolúcióra, a mosógépek pedig nem, az élőlények az evolúció miatt sokkal hatékonyabbak, mint bármilyen intelligensen tervezett mosógép, tehát az evolúció nyert."


Tanulság? :) És az evolúció hogy jött létre, márha tényleg így van és az evolúció nem ad magyarázatot hogy lett élettelenből élő.



"Te pedig nem tudtál mondani egyetlen épkézláb dolgot sem, hogy mitől lenne tervezett a világ, és mitől nem. Szerintem ha rajzolok egy pontot egy papírra, az intelligens tervezés, és meg nem mondod róla, hogy én azt szándékosan rajzoltam oda ceruzával, vagy csak egy véletlenül rákerült kosz. "


A papír amire rajzoltál tervezés eredménye és a toll is nem igaz? :) Egyébként nem hallatom tőled sem más magyarázatot. Ha nem egy felsőbb hatalom hozat létre a világot akkor mi? Véletlen? Persze ez sokkal tudományosabb :)

2016. nov. 18. 23:45
 53/57 A kérdező kommentje:

Ezek nem utalnak tervezésre. Csak azért, mert nem tudjuk valamire a választ nem jelenti azt, hogy a válasz isten. Régebb nem tudták, hogy honnan jöttünk, miért kel fel a nap és miért vannak viharok, mindezekre azt mondták tehát, hogy isten, s közben kiderült, hogy dehogy is.

"Ugyanaz a helyzet ezzel is. Bizonyos dolgokat még nem tudunk. Ez nem jelenti azt, hogy a válasz egyértelműen isten, sem azt, hogy ennek bármiféle bizonyító ereje van bármire nézve, pláne tervezésre. Ha ezen kis felderítetlen területekre teszed istent, és kiderül majd, hogy van neki tudományos magyarázata, akkor hova szorulsz a teremtőddel??"



Én egy szóval sem mondtam hogy az a bizonyíték Istenre hogy nem tudjuk valamire a választ. Tudományról beszélsz de egyszerű szöveg értő olvasása sem megy. Másik válaszoló kérte hogy mondjak példát arra ami tervezésre utal, és nincs megmagyarázva a tudomány által. Ha ezek nem tervezés eredménye akkor mi? Erre válaszolj.

2016. nov. 19. 00:03
 54/57 Snapette ***** válasza:

Én egy szóval sem mondtam hogy az a bizonyíték Istenre hogy nem tudjuk valamire a választ. Tudományról beszélsz de egyszerű szöveg értő olvasása sem megy. Másik válaszoló kérte hogy mondjak példát arra ami tervezésre utal, és nincs megmagyarázva a tudomány által. Ha ezek nem tervezés eredménye akkor mi? Erre válaszolj.


Nem utal tervezésre. Ezt állítod, de nem bizonyítod. Miért utal tervezésre?


És előbb mondottam: megmagyarázott dologhoz hozzátenni istent fölösleges. Ha már tudjuk, hogy miért kel fel a nap, akkor nincs amiért azt mondani, hogy "de a háttérben isten csinálja...". Eltekintve attól, hogy semmi nem utal vagy kéri a plusz magyarázatot eléggé erőltetetten hangzik.

2016. nov. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:

"Mindenki azt kapja amit érdemel."

No igen - de ez egy kompromisszum. Jóság is van benne az igazságosság mellett.


"Azt csak a te téveszméd hogy az igazságosság egyenlő a kötelező büntetéssel."

Na, fogalmad sincs a VÉGTELEN igazságosságról. AZ NEM TŰR ELTÉRÉST!


"Neked meg azt kell bizonyítanod hogy ha nem tervezés eredménye a világ akkor mi?"

Nekem semmit nem kell bizonyítani, mert nem is állítottam semmit. Annyit mondtam, hogy NEM VALÓSZÍNŰ a tervezés.

A másik, hogy a legeslegelső világ semmiképpen sem lehet tervezett, mivel nem volt, aki tervezze. Tehát LEHETSÉGES tervezés nélkül létrejött világ.

Akkor pedig - a jelek alapján - akár a mi világunk is lehet az.


"Előre megmondja mire számíthatsz és ez nem jó?"

Nem!

Mert egy olyan világot teremtett, ami tele van rossz következményekkel és olyan hajlamokat adott, amelyek el is visznek oda.

EZ SZADIZMUS és NEM jóság!


"Ha szabad akaratuk lenne az atomoknak akkor bármikor széteshetnél :), mert az atomok így is dönthetnének."

Tudod, a te szabad akaratod sem terjed ki arra, hogy repüljél. Vagy hogy bolygót váltsál. Vagy hogy ne kelljen enned. Meg még néhány milliárd más dologra sem.

Az atomok látszólagos szabad akarata is CSAK arról szól, hogy mikor bomlanak el.

Szóval, válaszolsz végre a kérdésre?


"az ősrobbanást mi indította el?"

Egyelőre nem tudjuk. Ezzel mi a gond? Majd megtudjuk.


"az ősrobbanás nem magyarázat az élet kialakulására."

De igen. Kicsit tanulni kellene, bár ezt nagyon felületesen magyarázzák csak el az iskolában... de utána lehet nézni.

Dávid Gyula, mcse.


"Ha ez ilyen könnyű akkor ismételd meg. Miért nem teremtesz egy ilyen világot ha tudod milyen egy tervezett világ?"

Na, ez már nem sunnyogás, hanem színtiszta mellébeszélés. Nézzük csak:

1: továbbra sem válaszolsz,

2: ismét egy másik feltételt állítasz, ami most már tényleg teljesíthetetlen - miközben magad nem teljesítettél semmit.

A kettő között persze semmi összefüggés, mert attól még, hogy tudom, milyen jeleket kellene keresni egy tervezett világban, nem tudok létrehozni egy működő, tervezett világot.


Ez így becstelenség tőled, ugye tudod?

2016. nov. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:

"Én úgy látom hogy csak így lehet."

Ez senkit nem érdekel, ez a te korlátod.

HA viszont a valóság érdekel, akkor elsőnek a tényeket nézzed.


"A mosógépben és az élőlényekben az a közös hogy tervezés eredménye."

Ez a FELTEVÉSED.

Bizonyítani semmivel sem tudtad, a tények pedig mást mondanak.


"A különbségek amiket felsoroltál azt bizonyítják hogy az élőlények bonyolultabbak a gépeknél."

Igen - és TELJESEN MÁS JELLEGŰEK. Közük nincs egymáshoz. Az egyik tervezett, a másik meg nem.


"Tanulság?"

Igen. Ha képes lennél rá, hogy levond.


"És az evolúció hogy jött létre"

Ez terelés. Nem akarod bevallani, hogy tényleg így van, ezért felteszel egy másik kérdést. Nem becsületes módszer.


Az evolúciót amúgy fizikai törvények működtetik.


"és az evolúció nem ad magyarázatot hogy lett élettelenből élő."

És akkor mi van? Nem is ez a dolga - ahogy már párszor mondtuk is. Mint ahogy a gravitáció sem ad magyarázatot arra, hogy miért világos a fény.

Ettől még evolúció van és működik.


"A papír amire rajzoltál tervezés eredménye és a toll is nem igaz?"

Ez megint csak mellébeszélés, és NEM VÁLASZOLTÁL a kérdésre!


"Ha nem egy felsőbb hatalom hozat létre a világot akkor mi? Véletlen?"

Igen, és a fizikai törvények. Ha érdekel, hogyan, akkor tanulj tudományt. Van olyan izgalmas, mint a Biblia.

2016. nov. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 A kérdező kommentje:

Snapette


"megmagyarázott dologhoz hozzátenni istent fölösleges. Ha már tudjuk, hogy miért kel fel a nap, akkor nincs amiért azt mondani, hogy "de a háttérben isten csinálja..."



Ha te tudod hogy miért kel fel a nap akkor ez bizonyiték hogy nincs egy felsőbb hatalom ? :) Hogy valamit értünk vagy nem, nincs köze ahhoz hogy Isten létezik vagy sem.



"Na, fogalmad sincs a VÉGTELEN igazságosságról. AZ NEM TŰR ELTÉRÉST!"


Mondom, ez a te beszűkült elméd szüleménye. Ha megbocsátasz valakinek akkor ez igazságtalan?



"Annyit mondtam, hogy NEM VALÓSZÍNŰ a tervezés."


Nem azt kérdeztem hogy mit tartasz valószínűnek, és még ezt sem indokoltad meg.



"A másik, hogy a legeslegelső világ semmiképpen sem lehet tervezett, mivel nem volt, aki tervezze. Tehát LEHETSÉGES tervezés nélkül létrejött világ."


Mi van? :) Milyen legelső világ? És ez a mostani hányadik?


"Mert egy olyan világot teremtett, ami tele van rossz következményekkel és olyan hajlamokat adott, amelyek el is visznek oda. EZ SZADIZMUS és NEM jóság!"


Nem, ez a szabad akarat. Ha te rosszra használod te bajod. Senki nem kötelez arra hogy rosszat tegyél, ez a te döntésed.



"Tudod, a te szabad akaratod sem terjed ki arra, hogy repüljél. Vagy hogy bolygót váltsál. Vagy hogy ne kelljen enned."


Ajjajj, nálad valami komoly zűr van :) Ha akarok felszállok egy repülőre, az ember eljutott a holdra, és ha akarom nem eszek, de olyanról nem hallottam hogy valaki szétesett mert az atomjai így döntöttek.



"De igen. Kicsit tanulni kellene, bár ezt nagyon felületesen magyarázzák csak el az iskolában... de utána lehet nézni."


Ha te tudod hogy alakult ki az élet te lennél a legismertebb ember :) Van egy rossz hírem. Fogalmunk sincs hogy lett élettelen anyagból élő. Szerintem túl sok hollywoodi filmet néztél.



"A kettő között persze semmi összefüggés, mert attól még, hogy tudom, milyen jeleket kellene keresni egy tervezett világban, nem tudok létrehozni egy működő, tervezett világot."


Az a baj hogy te semmit nem nem tudsz létrehozni. Előbb járd ki az általános iskolát.



"Bizonyítani semmivel sem tudtad, a tények pedig mást mondanak."


Neked semmi közöd a tényekhez. Vallásokról fogalmad sincs, tudományhoz meg még annyi sem.



"Igen - és TELJESEN MÁS JELLEGŰEK. Közük nincs egymáshoz. Az egyik tervezett, a másik meg nem."


Mi a bizonyitékod arra hogy nem tervezett?



"Az evolúciót amúgy fizikai törvények működtetik."


TE zseni vagy :) És a fizikai törvényeket ki hozta létre?



"Igen, és a fizikai törvények. Ha érdekel, hogyan, akkor tanulj tudományt."


Te pedig keress egy szektást és beszéljétek meg melyikőtök a hülyébb.

2016. nov. 22. 14:57
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!