Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Biblia tanulmányozást csak a...

Biblia tanulmányozást csak a Jehova tanúitól lehet kérni/igényelni?! Más vallási szervezet nem végez ilyet? Vagy van más lehetőség is?

Figyelt kérdés

2016. nov. 15. 09:09
1 2 3 4 5
 1/47 A kérdező kommentje:
Az a gond,hogy náluk az a tanítás,hogy Jézus Krisztus nem kereszthalált halt.Mindenhol ezt mondják,minden vallásban,de náluk oszlop van,és nem kereszt. :-(
2016. nov. 15. 09:24
 2/47 A kérdező kommentje:
Ja,és még egy dolog.Ez a házról házra prédikálás dolog. :-( Nekem is erősködnöm kellene,hogy hidje el én jót akarok önnek...És szidnának az emberek,meg elzavarnának stb...Ezért más módon szeretném megismerni a Bibliát.
2016. nov. 15. 09:28
 3/47 A kérdező kommentje:
Azért írtam ki a kérdést,mert más közösségről nem tudok akikkel lehet Bibliát tanulmányozni csak velük...
2016. nov. 15. 09:32
 4/47 anonim ***** válasza:
88%
Más közösségekben biblia órának hívják ( s teljesen más töltetű gyakorlatiasabb mint a tanúnknál, nem a térítés a feladata) és nem házról házra járnak hanem elmennek az egyház által fenntartott helyiségbe vagy egymáshoz és ott többen beszélgetnek a bibliáról és arról,hogy miként értekezzük egy-egy élethelyzetben. Erre valók még a közösségi házak is.. de van baba kör,amamkör férfikör niö kör kinek mi a legmegfelelőbb.
2016. nov. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
77%

Máshol is lehet,nem csak a Jehova Tanúinál!

Azért érdemes annak is utána nézni,hogy milyen Bibliából tanítanak.Nem árt a Biblia eredetét is figyelembe venni!(mielőtt elmész valahová,szerintem győzdődj meg róla,hogy hol melyik Bibliából tanítanak,és utána dönts)

2016. nov. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:
Kaptam privát üzeneteket is,hogy mit szeretnék.Én megszeretném érteni a Bibliában leírtakat,és az eseményeket hogy mire miért volt szükség.pl nem értem Pál Apostol miért metélte körbe Timóteust,és azt sem hogy az egyik prófétának miért kellett megennie azokat a papírokat amit Istentől kapott.Talán Ezékielnek kellett megennie,de lehet rosszul emlékszem.(Egyébként Károli Gáspár Bibliám van.)
2016. nov. 15. 10:26
 7/47 anonim ***** válasza:
52%

Kedves Kérdező! Igazán nem befolyásolni szeretnélek,de bizony meglátásom szerint,akkor jó.Én is elvégeztem egy kis kutató munkát,mielőtt megbizonyosodtam a Bibliák "leghűbb" szövegkörnyezetéhez,és magam is a Károli Gáspár féle eredeti(!) Fordítást találtam annak!

Innen már könnyű volt.Nem sok helyen tanítanak ebből!A második lépésem az volt,hogy amimegállapításra jutottam itthon magam egy ige által,ogy az vajon mit jelenthet? Hát elkezdtem a Mózesi parancsok szerinti (szombatnap) után kutatni a vallásokban,melyik is az,amelyik szombatot tart,és Károli eredeti szöveget tanít! Így már egyre kisebb lett a kör.Hát elkezdtem ...bementem a gyülekezetbe,és lám!Mély ledöbbenésemre azt hallottam vissza,amit nekem ember nem mondott,hogy mi is annak az igének a jelentése.Jöttek-mentek a válaszok.Tudom azóta,hogy hol van az igazság! (tudom,ez most biztos van akinek esetlgel bántó lehet!Én tiszteletben tartom mindenki döntését.De egyről ne feledkezzünk meg!Ne magunknak akarjunk megfelelni,hanem Istennek!)

2016. nov. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
62%
Jah...annyit had tegyek hozzá,hogy bizony a szombati napnak is előtte utána néztem! És ott is megtaláltam,hogy a szombat igazából a 7.nap! Így innen tudtam meg azt is,hogy a szombat is jó!
2016. nov. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:

interneten keresztül ezt az oldalt ajánlom:


[link]

2016. nov. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:

Dr. Szigeti Jenő előadásaira rátaláltam.Ez az első rész: https://www.youtube.com/watch?v=-mWH002JTNM

Bevezetés az Ószövetségbe.És hála a jó Istennek ez egy videó előadás sorozat,mert az eszt követő videóban Mózesről beszél,és végig halad a Biblián.Köszönöm szépen a válaszokat,de úgy látom,hogy megtaláltam a nekem megfelelő tanulmányozási módszert ! Az Úr áldása legyen minden hívő emberen !

2016. nov. 15. 12:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!