Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez milyen fajta vallás?

Ez milyen fajta vallás?

Figyelt kérdés
Vannak azok, akik Szent Józsefhez, Szűz Máriához, Szent xy meg ilyenekhez imádkoznak. Ez honnan jött? Ki találta ki? Van e Biblia alapja?
2016. nov. 16. 22:57
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
már nem is nekem válaszolgatnak, hanem csak egymásnak. A lényeg, a Bibliában nincs benne egyértelműen egyféleképpértelmezhetően, hogy halott por embetekhez imádkozzak, aki lehet pokolban van. Az viszont le van írva, h Jézushoz lehet. Én nem akarok kockáztarni, Jézusnál nem kell több
2016. nov. 18. 15:29
 22/24 szp72 ***** válasza:

1. Másokért imádkozni és mások imáját kérni áldásos.


2. Ha meghalunk, de valójában Krisztussal együtt tovább élünk, akkor logikusan az imáink ugyanolyan áldásosak maradnak.


3. A meghalt, de Krisztusban megdicsőült szentek és a mennybéli angyalok imádkoznak velünk és értünk. Ezt fejezi ki a tömjénes jelenet a Jelenések könyvében.


4. A Bibliában valóban nincs nyoma, hogy bárki is kérné a mennybéliek imáját és közbenjárását. Logikus azonban, hogy ha tényleg továbbra is élnek, akkor továbbra is ugyanúgy megkérhetőek.


5. Előfordulhat, hogy véletlenül olyan valaki imáját kérjük, akinek az imája történetesen semmit nem ér. Annak, hogy a méltatlanul felkért illető ezen vagy a túlvilágon él-e egyáltalán semmi jelentősége nincs. Ha valaki úgy véli, hogy az ilyen tévedést Isten súlyosan megbünteti, az szerény véleményem szerint egy degenerált istenben hisz.


6. A katolikusok nem imádják a szenteket, hanem az imájukat kérik. A magyar "szentekhez imádkozni" kifejezés meglehetősen szerencsétlen és könnyen félreérthető, ezért inkább kerülendő.


7. A hívők közbenjáró hatalma egyáltalán nem homályosítják el Krisztus egyedüli közbenjáró voltát. Hatalmunk ugyanis Krisztus hatalmából forrásozódik és egyedül őt szolgálja.


8. A hívők közbenjárói hatalma egyénenként változik. Vannak erősebb hitű, nagyobb karizmával rendelkező, hősies életszentségű keresztények, akiknek imája és közbenjárása hatékonyabb. A Katolikus Egyház a legkiemelkedőbbeket ünnepélyesen is szenté avatja és ezzel követendő példaképül állítja.


9. A szentek tisztelete, imájuk és közbenjárásuk kérése nem kötelező, hanem csak gyümölcsöző.


10. A szentek tiszteletét, mint mindent túlzásba lehet vinni, a protestáns kritikák többé-kevésbé jogosak lehetnek. Számomra például ez a Kis Szent Teréz ima is eléggé túlzó, ha nem is gondolom kifejezetten bálványimádásnak.

2016. nov. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Ne haragudj, ha úgy érezted, kimaradtál a beszélgetésből. Sőt, itt a gyakorikérdésekben már megszoktuk, hogy nemcsak a kérdésekre adunk választ, hanem egymással elbeszélgetünk :) egyébként jól írtad a hozzászólásaidat
2016. nov. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

á semmi. egész jó, hogy még senki sem szídta egymás anyját...

De én maradok simán Jézusnál, na ő imádkozzon értem. A halott emberekből nem kérek. Az élő emberes ima teljesen más, és imádkozni is KELL egymásért. Én úgy gondolom ha a tökéletes Isten úgy gondolta volna, h Imádkozzunk halottakkal/halottakhoz is az rendesen lelenne írva, konkrétan. De biztos, h ha valaki nem jut a Menybe, nem azon csúszna el, h csak Jézust hívja, hiszen azt mondta, h csakis Ő általa...

2016. nov. 18. 20:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!