Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehetne a Káin és...

Hogyan lehetne a Káin és Ábel, a Vízözön és a Bábel tornya bibliai történeteket átírni mai nyelvre?

Figyelt kérdés
2016. nov. 19. 14:32
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

- Dicsák, épitsünk bunkert csücsükkel!

- Be vagy spanolva more? A devla simogassa a zuzádat!

- Én vagyok az atya Isten testvírem! Enyém a bulding!

- Há dikk'má mit pattognak lent ezek buzsák. Törne daraobkra a nyelvük még jobban! Hátha akkor nyelvtanonznak a nyelv tanok helyett!

- Jájjj!

-gurugu dumo?

-NUNU csing csan csung.

2016. nov. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

-No, né mán a bolondot! Mit buherált itt össze.

-Hé, tata! Ha hajó kő a sivatagra, miért nem veszel puputevét? Hi-hi-hi.

-Eriggyetek má innen. A pokol tüzén fogtok égni hitetlenek! De előtte meg lesztek fürdetve! Píranyák fognak enni a vesétekből! Jöjjön a kénkű, dürgjön az ég!

-Lazíts papa, nyugi van!

-Mit mondott a varázsló Dzsoni?

-Ne törődj vele fiam, csak irigy. Menjünk bulizni, hozd a gidákat és szólj a csajoknak is.

-meee,-meeee, aaaaa

-Látod Nojé, milyenek ezek? Mint az olajban a panírozott hal.

-Minden élőlényből amputálj ki egy szövetet, az ebből kinyert DNS mintából pedig inejktálj egy invazív modulációs radioaktív hullám generálással egy membránt a Golgi-­apparátusnak. Ne törődj senkivel, csak migrálj!

-Hozsanna neked atyám!

-Ki zavarja a motoszka estünket?

-Tüzes nyelvek röpülnek, úszik a ház!

-Ó, te szerencsétlen flótás. Bekrepált a mosógép? Huzzá le az Aldiba, érted? Azt mondo...gluygluygluyg.

-Ha-ha-ha, -hó-ho-hó, most fuldokolhattok! Na Albert ne kapd be a fülemet, ott van a kókusz fa.

-Apukám, most ha mindenki bekrepált és alulról szoglja az ibolyját, ibolyánk még lesz?

- Bólya, gólya. Majd apu éjszaka besegít:)

2016. nov. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

-Szeva Ábel.

-Csákány Káin, hogy ityeg a fityeg?

-Bajod van Ábel? Azt hitted, hogy te jobb pasi vagy?

-Nem úgy értettem tesó, bocsessz! Cuki az öved!

-Köszcsi, szercsi van! Figy Ábel! Van egy progi, a Cain és Ábel. Arra gondoltam, hogy ellophatnánk a wifi jelszót. Lehetnél a jobbom!

-Ne legyél palacsinta Káin, az úr üzenni, hogy hozzunk neki a mekiből kaját.

-Már megint? Na jó oksa.

-Mit hoztatok skacok?

-Hoztam egy big mac menüt én uram!

-Nyami.

-Te mit hoztál Káin?

-Én a 22-es kupont választotam. Dupla big mac, közepes krumpli.

-Hmm...kupon.

-Káin ismered a só című mesét?

-Na jó Ábel!

-Na, mit akarsz a kapvával?

-Na,na,na.

-Bumm.

-Jáááj,, bumm!. gluty.

-Kun van Ábel, bedöglött a hűtő?

-Ábel mirelitet játszott uram. Berágotta kuponra.

-Ne nézz bolodnak, te pimasz, bújjál el! Az Isten verjen meg. A nyilam állna beléd!

2016. nov. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer két bratyó, meg a Főnök, és ez a Mr Boss az egyiket csípte, a másikat nem. Az ifjabbik ajándékát szívesen fogadta, a másikét nem, lelki törést okozva ezzel a csávókának. Előkerült a revolver és PUFF.

Habár a Főnök mindent lát és hall, rákérdezett, mi ez a sok vér. Hát ő nem tudja. De a Főnököt nem lehet átvágni.

Gyilkosság + hamis tanúzás = 30 év a Pokolvölgyi Csillagbörtönben.


Jó éjt gyerekek.

2016. nov. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Alex Fly ***** válasza:
76%
Ha komolyabb választ akarsz: valamikor a 90-es években találkoztam a Nagyfőnök c. könyvvel. Az írójára nem emléxem, de kb. erről van benne szó. A Biblia mai tizenéves szlengben előadva.
2016. nov. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hogyan lehetne átírni 1848-at mai nyelvre?

Mi értelme lenne?

2016. nov. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
te jó ég milyen jót nevettem Luci igazán jó voltál! :)
2016. dec. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Természetesen át lehet,és át is kell.Ezt meg is teszi minden nemzet,amelyben elég keresztény van ahhoz.


Nyilván,a történésen semmilyen változtatást nem követhetnek el,semmilyen nyelvben.


Néha,a történés megértését szolgálhatja,egy hasonló szituáció megfogalmazása mai közegben,és mai eszközökkel,s ezzel tele vannak Hollywood filmjei,és a világirodalom művei....


Ha jól meggondoljuk,kevés olyan témát,jelenséget lehet találni világunkban,amelyre emlékeztető nincs a teljes Bibliában.

2016. dec. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!