Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliaban Kain es Abel utan...

A Bibliaban Kain es Abel utan hogy születtek gyerekek?

Figyelt kérdés
Ugye Adam es Eva gyereke volt Kain es Abel, aztan Kain megolte Abelt, es azon gondolkoztam hogy hogy maradt fent az emberiseg? Kitol lett Kainnak gyereke?
2015. okt. 12. 19:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
a biblia szerint lányaik is születtek és azoktól. akkoriban ezt nem tíltotta semmi.
2015. okt. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%

Nos, nem vagyok vallásos, nagyon nem, de éppen most kezdtem el olvasni a Bibliát, kizárólag általános műveltség növelése miatt.


A helyzet az, hogy Ádámnak és Évának született egy 3. fiúk is, és innen kezdődik a történet. (Utána még sok gyerekük született, akkoriban 800 év felett haltak az emberek.)

2015. okt. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


A történet a 1Mózes 4. fejezetében van leírva.

a 16 és 17-s versek arról írnak, hogy Kain elmenkűlt Nód, az az a Menelülés földjére, és ott vett feleséget magának, aki később gyermeket szült neki. Ebből arra következtethetünk, hogy a Menekülés földjén már éltek emberek. Valőszinüleg Egyik testvérét vette feleségül.

az 1Mózes 5:4-ben az van írva, hogy "És Ádám napjai, miután Sétet nemzette, nyolcszáz évet tettek ki. Időközben nemzett még fiúkat és lányokat."

2015. okt. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"akkoriban 800 év felett haltak az embere"


Úgy értem, a mese szerint.

2015. okt. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha érdekel, itt van összefoglaló: [link]
2015. okt. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Elvileg voltak emberek a csalamádén kívül is.
2015. okt. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!:)
2015. okt. 12. 20:34
 8/13 _Harry Potter_ ***** válasza:
41%

Szia Kérdező!


Vizsgáljuk meg kicsit alaposabban a szöveget. Kain és Ábel története a Tórában (mózesi könyvek) található, azon belül is a Genezis 4. fejezetében.


A két fiú születéséről a (4,1-2) szakaszban olvashatunk. Ha figyelmesen elolvasod, akkor magad is észreveheted, hogy a szöveg egy betűt nem mondd arról, hogy Ádám más gyermekeket is nemzett volna. Ezt csak a keresztények magyarázzák bele a szövegbe, hogy az ellentmondást látszólagosan feloldják. A Szentírás szövege világosan rámutat, hogy Ádám csak Szet születése után nemzett fiúkat és lányokat (5,4). Mielőtt azonban Szet megszületett volna, már azt olvassuk, hogy Kain megnősült (4,17), azt a látszatot keltve, mintha lettek volna más emberek is a földön.


Az ellentmondás feloldásához érdemes tudni, hogy a modern szentírástudomány álláspontja szerint ez a történet egy törzsi monda volt eredetileg, amit a szerző beemelt a Tórába, amely végleges formát megközelítőleg i.e. 400 körül öltött. Maga a story nem egy történelmi eseményt akar megörökíteni, teljesen más célja volt a szerzőnek/szerzőknek, amikor papiruszra vetették ezeket a sorokat.


A történet nem szó szerint értelmezendő.

2015. okt. 13. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
(1Mózes 5:4) És Ádám napjai, miután Sétet nemzette, nyolcszáz évet tettek ki. Időközben nemzett még fiúkat és lányokat.
2015. okt. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kedves 8, én nem vagyok profi, még vallásos sem, de olvasgatom a Bibliát, és egészen biztos vagyok benne, hogy azt olvastam (Mózes 1. könyve, hogy hol, nem tudom), hogy még nagyon sok gyermekük született, hiszen Ádám is vagy 830 évig élt.
2015. okt. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!