Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért tesznek fel a jehova...

Miért tesznek fel a jehova tanúi mostanában egyre több provokáló kérdést?

Figyelt kérdés
Milyen módon segíti elő más egyházak pocskondiázása az emberek üdvösségét?
2016. nov. 21. 13:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mert mindig van egy aktuális újonc, aki a kapott friss tanításokat idehozza. Érdekes látni, hogy mit hoznak ki az emberből, milyen lelkületet. Ha egy eltűnik, akkor jön a másik, míg a stabil régi mag istápolja őket a háttérben.
2016. nov. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

És az az érdekes, hogy bármikor jön egy új, az mindig ugyanolyan fellengzős stílusban írja az írnivalóját, süt belőle a felsőbbrendűség éreztetése, az, hogy csak ő tudja a tutit és mindenki más téved. E mellett pedig olyan életunt, lehangolt módon ír, hogy az ember legszívesebben a kardjába dőlne tőle.


És még ők hirdetik, hogy az embernek van szabad akarata, az Isten nem robotokat teremtett. Pedig amelyik idejön, mind tökugyanolyan, pont mintha robotok lennének.

2016. nov. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, évek óta mindegyik ugyanaz. Teljesen egyformák.
2016. nov. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azért is érdekel ez, mert kb 1 nap alatt, legalább 5 tisztítótűz, pokollal kapcsolatos kérdés került fel, amit java részt tanúk rakták fel, majd tanúk válaszoltak rá, az egyik kérdés alatt, még be is szól a kérdező a válaszolónak, amikor szóvá tette, hogy ennek a provokálásnak semmi értelme, hogy ne szóljon abba bele, hogy ők milyen kérdést tesznek fel, és hogy hogyan válaszolnak rá. Ilyenkor próbálok belelátni annak az embernek a lelki világába aki ezt csinálja, vagy egy másik, amikor a tanúk, rendszeresen hitehagyottnak írják az egyházakat, vagy éppen másokat farizeusoknak hívnak, erre is volt példa az elmúlt két napban, milyen érzés lehet az ilyen emberben? El nem tudom azt képzelni, hogy aki ilyen hatalmas erőket fektet bele mások pocskondiázásába az tiszta lélekkel tud Isten előtt "megjelenni" én például tudom, hogy sok bűn terheli a lelkemet, és hogy van, amikor indulatos vagyok, és leírom a véleményemet azoknak, akik szerintem másokat bántanak, mint most, viszont nem veszem azt észre a tanúkon, hogy őszintén elismernék tévedéseiket, és megaláznák magukat mások előtt, sokkal inkább rendszeresen élnek a "Jézust is üldözték, Jézusnak sem hittek a Farizeusok" mondatokkal, amikben felsőbbrendűség, és mások lenézésének lelkülete van.
2016. nov. 21. 14:42
 5/11 anonim ***** válasza:
29%

Tévedés.

Én soha nem teszek, fel kérdéseket, és nem is értek ezzel egyet.

S nem provokálok senkit, ha annak veszi az, az Ő baja.


S nem pocskondiázok senkit, hogy nem értek egyet valamivel attól még nem bántok senkit.

2016. nov. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#5 Sajnos van egy rossz hírem, te vagy jelenleg az egyik legnagyobb gyűlöletkeltő tanú aki itt jelen van, nem tudom, hogy te vagy e opendoor, de egy az egyben ugyanazokat a felsőbbrendűséget sugárzó, másokat lenéző, és burkolt provokációkat válaszoló ember vagy, jól leírtad, és örülök, hogy végül is még be is ismerted, hogy másoknak a baja, ha annak veszik, nyilván tisztában vagy vele, hogy a szavaiddal másokat megsértesz, mert ha nem akkor súlyos gondok vannak a lelki világoddal, és az Isten képeddel, én például jelenleg is érzem, hogy nem teljesen szeretetből fakadóan írom ezt neked, érzem, ahogy Isten a lelkiismeretemen keresztül szól, hogy hagyjam rád, majd Ő dönt, el is ismerem sajnos nehezen tudom szóvá hagyni az olyan emberek viselkedését, mint te, de ha te saját magad nem látod be, hogy milyen borzalmas módon sértőek a válaszaid, amint mondtam is, gondolkozz el mélyen magadban.
2016. nov. 21. 18:03
 7/11 anonim ***** válasza:
23%

"gyűlölet keltő"


Nem vagyok gyűlölet keltő, az a gyűlölet keltés aki alapból megvet azért hogy Tanú vagyok és ennek megfelelően kezeli az írásaimat, és úgy akarja bemutatni, hogy utálatos vagyok.


Ez azért sem így van, mert maga az alap természetem, egy vidám, optimista, sokszor infantilis, minden emberrel közvetlen, és segítőkész természetem van.

Még a hajléktalanok is, akiket közvetlen ismerek, jól érzik magukat a társaságomban.


a szavaim mindössze észrevételeket, vagy egyet nem értést tartalmaznak, minden harag, vagy gorombaság, távol áll tőlem.

Pedig lenne okom vissza vágni mikor koromhoz és emberségemhez mérten, egyes magukat Jézus követőinek vallók, olyan szavakkal "tisztelnek" meg, hogy csak lesek, és az Én szótáramban nem létezik ilyesmi.


mélyen sajnálom ha így gondolkodsz erről.

S ami számomra is meglepő, hogy 18%-ról indultam nem rég, és valamiért, most 22%-on állok.

Talán azért mert gyűlölet keltő vagyok?

2016. nov. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
23%

Robotok"


Nem robotok, hanem egységesek ebben

2016. nov. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért a neprotestáns ítélkezés sem piskóta.
2016. nov. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sokan nem úgy fogadják el Jézust,ahogy kéne.Beszélnek róla,de nem szeretik.Effektíve olyanról beszélnek,amiben nem hisznek.Na most egy ember,hogy akar olyan dolgot az emberek elé vinni,amibe ő maga sem hisz?


Mint tudjuk a szeretet nem erőszakos,nem kérkedik,nem fuvalkodik fel! Tehát azt tudom csak mondani:"gyümölcseikről ismeritek meg őket"Ki is,aki Jézussal jár,és ki az ki nem.

2016. nov. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!