Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondolsz arról, hogy a...

Mit gondolsz arról, hogy a katolikus egyház megbocsátja az abortuszt?

Figyelt kérdés
[link]

2016. nov. 21. 19:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
43%
Végre!
2016. nov. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
54%
Én ezt nem is értem. Eddig úgy tudtam, mindent meg lehet bocsátani, még a halálos bűnöket is, a gyilkosságot is. Különbséget tesznek abban is, hogy mennyire volt valaki tudatában annak, hogy mit is tesz pontosan. És akkor mondhat ilyet a katolikus egyház, hogy van amit a körülményektől függetlenül, soha, semmilyen esetben nem bocsáthatnak meg? Hogy mik vannak!
2016. nov. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 szp72 ***** válasza:
68%

Ez az index azt se tudja miről van szó, vagy pedig tudatosan ferdít, beszél homályosan.


Természetesen minden megbánt bűn megbocsájtható, s az Egyház végső soron minden megbánt bűn alól feloldoz.


Az abortusz alól eddig csak a püspök illetve az erre felhatalmazott papok adhattak feloldozást. Ferenc pápa úgy rendelkezett, hogy most már minden pap feloldozást adhat, nem kell tehát az ilyen bűnt meggyónókat feljebb küldeniük.

2016. nov. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
6%

A Pápa sem bírálhatja felül Isten alapelveit.


Mivel a Pápa az emberek előtt Isten földi helytartójaként van feltüntetve és azt sokan el is hiszik, ezért érvényes ebben az esetben is a vak vezet világtalant mondás...

2016. nov. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
22%

# mirőlszól


Azért elég mókás amit mondasz. Gyilkosság esetében persze hogy mérlegelik, hogy gondatlanságból, tudatlanságból, hirtelen felindulásból esetleg önvédelemből vagy más életének a védelméből követik el.


De nehogy már azt mond, hogy a művi abortuszt hirtelen felindulásból vagy tudatlanságból el lehet követni. Jó hogy nem már önvédelemből!


Nem is tudom hogy sírjak vagy röhögjek a hozzászólásodon.

2016. nov. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
67%

"tudatlanságból el lehet követni."

Ha nem ismerte a fogamzásgátlást... máshol van ilyen.


"Jó hogy nem már önvédelemből!"

A "veszélyben az anya élete" mond neked valamit?

2016. nov. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

5.

Nem erre gondoltam, hanem arra amikor valaki külső nyomás hatására cselekszik, félreinformálják, nincs tisztában azzal ami ténylegesen történik vele. Nem az abortusz témára reagáltam, hanem a bűnök alól való feloldozásra. Ez két különböző dolog. De egyébként igen, úgy gondolom minden bűn elkövetésénél lehetnek enyhítő körülmények, azt meg végképp úgy gondolom, hogy pusztán a tettei ismeretében, én mint ember nem ítélkezhetek senki felett.

2016. nov. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
72%

Az index egyházi témában megint topon van...

Itt csak arról van szó, hogy eddig a püspök vagy a püspöki engedély kellett ahhoz, hogy abortusz alól feloldozzanak valakit és most Ferenc pápa annyival módosított ezen, hogy nem kell püspök.

Az abortusz halálos bűn, mivel szándékos emberölés.

"Tehát továbbra is bűnnek tekinti az abortuszt, pusztán intézményesítette az által eddig csak az irgalmasság rendkívüli szent évére – 2015. december 8-2016. december 8. – kiterjesztett gyakorlatot, amely lehetőséget adott az abortuszt meggyónó nők feloldozására." - ezt írja a cikk. De elég süsük. Az Egyház eddig is feloldozta az abortuszon áteső nőket, ha megbánták bűnüket. Mint ahogy azokat is, akik szándékosan embert öltek. Nincs olyan bűn, ami alól ne lenne feloldozás, mivel mindig van esély az újrakezdésre és Jézus is ezt tanította (kivéve a szentlélek elleni bűn, de az meg kizárja, hogy valaki bűnbánatot tartson).

2016. nov. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
49%
#4 De te nem bántasz meg senkit, nem sértesz meg senkit igaz? Látom nem sikerült elmélkedned azon amit mondtam, őszintén, képes vagy ezek után elmenni a királyságterembe és mosolyogni, mint aki Istent szolgálja? Nem veszed észre megint mennyire sértő voltál ? Ha bárki így írna rólatok, máris jönne elő a betanított Jézust is üldözték a farizeusok elmélet, pedig most megint te voltál az aki bírált másokat.
2016. nov. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Eszerint az abortuszt végző orvosoknak továbbra is püspökhöz kell fordulniuk.
2016. nov. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!