Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha azt valljuk, hogy Krisztus...

Ha azt valljuk, hogy Krisztus Isten, akkor Krisztus miért imádkozott Istenhez?

Figyelt kérdés

Lk 6,12

...kiment a hegyre imádkozni,és Istenhez imádkozva virrasztotta át az éjszakát.


Kol 2,9

Mert benne lakik az istenség egész teljességében testileg


2016. nov. 23. 14:24
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

8-as, 9-es, köszönöm

Mostantól csak figyelni fogom, de nem írok hozzá semmit.

Elment a kedvem az egésztől.

Megyek Istenhez vigaszt keresni...

2016. nov. 23. 17:00
 12/20 anonim ***** válasza:
A halálod pillanatában megérted. Így helyes.
2016. nov. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
73%

De komolyan nincs elegetek már ezt a kérdést ujra és ujra fel tenni!?

Azt huiszem már milliosszor el volt magyarázva,át volt rágva, mindenféle ellent mondás meg volt cáfolva, de azért még mindig ujra és ujra megkérditek.

Árulja el már valaki nekem, hogy milyen szellem hajtja ezeket az embereket akik folyamatosan Krisztust támadják?

Mert abban biztos vagyok, hogy nem az én hitemet, vagy a te hitedet kérdőjelezi mweg az ilyen fajta ember hanem Krisztus személyével van problémája.

Minek ez!?

Kinek teszel jót vele!?

Nyugodtabb lesz a lelked ha folyamatosan Krisztus személyét piszkálod, vagy mi!?

Nem,senki nem mondja, hogy fogadd el Krisztus isteni mivoltját, abban hiszel amiben akarsz!-de hadd, hogy a másik is azt tegye, légyszíves!!

Ha nem érted akkor fordulj segítségért olyan személyekhez akik nerm csak az őrtoronybol(tól) táplálkoznak szellemileg.


Ha Krisztus nem Isten, akkor szerínted ki Ő!?

Mindent Ő Teremt!(Ján.1:1-3)

Betegeket gyógyít!(Luk.5:12-13)

Hallottakat támaszt!(Mt.9:25,Ján.14:43)

Ördögöket űz!(Mt.9:33)

Parancsol a tengernek!(Mrk.4:39)

Parancsol a természet erőknek!(Mrk.4:39)

Vizen jár!(Mt.14:26)

Feltámassza magát!(Ján.10:18)



És ami a leg fontosabb,amit Istenen kívűl senki másnak nincs joga megtenni;

A bűnök eltörlése és az ítélet joga!


Mt 9:2

" És ímé hoznak vala hozzá egy ágyban fekvő gutaütött embert. És látva Jézus azoknak hitét, monda a gutaütöttnek: Bízzál fiam! Megbocsáttattak néked a te bűneid.

3 És ímé némelyek az írástudók közül mondának magukban: Ez káromlást szól.

4 És Jézus, látva az ő gondolataikat, monda: Miért gondoltok gonoszt a ti szívetekben?

5 Mert mi könnyebb, ezt mondani-é: Megbocsáttattak néked a te bűneid; vagy ezt mondani: Kelj föl és járj?

6 Hogy pedig megtudjátok, hogy az ember Fiának van hatalma a földön a bűnöket megbocsátani (ekkor monda a gutaütöttnek): Kelj föl, vedd a te ágyadat, és eredj haza."


Itélet;


Mt.28:18

És hozzájuk menvén Jézus, szóla nékik, mondván: Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön.


És Örökkévaló Isten!


(Jel.21:5-7)

"És monda az, a ki a királyiszéken ül vala: Ímé mindent újjá teszek. És monda nékem: Írd meg, mert e beszédek hívek és igazak.

És monda nékem: Meglett. Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég. Én a szomjazónak adok az élet vizének forrásából ingyen.

A ki győz, örökségül nyer mindent; és annak ISTENE leszek, és az fiam lesz nékem."


Még mindig kételkedsz abban ami annyira nyilvánvaló!?

Itt az ideje, hogy elgondolkodj barátom a fentieken, mert nem az én hitemet kérdőjelezed meg,nem az én hitemet támadod,hanem a Teremtő Istent!

Lépjél már ki abból a burából amibe bele gyömöszőlték a hitedet, a lelkedet és álljatok már le a Krisztust támadó kérdéseitekkel mert komolyan mondom, hogy már nekem fáj az a sok eretnekség és hitetlenség amit nap mint nap itt találok, legyen már végre elég, lakjatok már jól egyszer és mindenkorra!

2016. nov. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 imakommandós ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Látom, hogy őszintén kérdezel és nem provokatív a kérdésed.

Sajnos ez a téma körül annyi provokatív kérdés volt már, hogy sokan befeszülnek, presztizskérdést csinálnak belőle és párbajnak veszik.


A Messiásról tudni kell, hogy az újszövetség Istennel nem csak "egy"-nek, hanem "egyenlőnek" is állitja. Vagyis ~ jelenleg ~ két trón van a mennyben egymás mellett, az egyikben Isten ül, a másikban a Messiás. Krisztus nem magától egyenlő Istennel, tehát nem egy független Isten, hanem kapta ezt az Atyától. A teljesség végett pedig meg kell emliteni azt is még, hogy maga Krisztus mondta, hogy az Atya nagyobb nála.

Elég különös ez, de a lényeg, hogy Krisztus isteni természetéről csak a Szent Szellem tud nekünk kijelentést adni, még a Messiás sem hirdette ezt magáról, hát akkor emberi magyarázat mennyire kevés hozzá. :)

Isten Fia mindig ember fiának nevezte magát, az isteni természetét csak mások segitésére és a sátán királysága ellen használta, amúgy pedig úgy kell látni Őt, hogy amikor a Földön járt, akkor emberi természetet vett magára. Ugyanúgy elfáradt, megéhezett, megszomjazott, álmos lett, fájdalmat érzett, és meg tudott halni mint mi emberek. Na már most, nem vehette igénybe az isteni természetét a megváltás saját magára vonatkozó feladataiban. Pl. abban, hogy eltűrje azt a fájdalmat és megaláztatást, mindenki részéről való elutasitást, amit értünk kellett szenvednie. Úgy könnyű lett volna, hogy kikapcsolja a fájdalmat magának, stb, de az Atya szemében ez szabályszerűtlen lett volna. Ilyen dolgokban például Neki is mint egy embernek, esedeznie kellett Istenhez, hogy legyen ereje végigcsinálni. Az sem lett volna fer, hogy saját magát szabaditsa meg a halálból, ezekkel is mind meghallgatásért kellett mennie Istenhez. Remélem valamennyire segitettem megérteni. :)

2016. nov. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Sajnálom, 13-as, hogy a kérdésem ilyen reakciókat váltott ki belőled. Igazad van Krisztus isteni voltát illetően. Hiszem, hogy Krisztus Isten, nem szükséges isteni voltát megvédened. Ne bántsd más felekezeteket, még Tanú, CoG-os, unitárius, zsidó sem vagyok. A tanúk most ártatlanok ebben, ezt a kérdést én tettem fel, mert elolvastam nagyon sok (ha jól emlékszem 300 feletti) kommentet is tartalmazó Szentháromság-tan kérdést. Kérdésem kíváncsi és érdeklődő volt, de bánom, hogy feltettem. Sőt, kérdéseimmel felkerestem hozzáértő embereket is, akik azt válaszolták ezekre, hogy hit-titok. Mást is kérdeztem tőlük, mint például miért kapjuk látható pecsétet lelkünkre bérmálkozásnál, de mindenre azt mondják, ez is, az is „titok”. Az a baj, ahány felekezet, annyiféle válasz jött a kérdéseimre és ez összezavar engem! Hol találom meg az igaz hitet? Arra is majd a halálomig várjak? Nem Krisztust akarom megtámadni, hanem nem úgy akarok felkészülni a halálra, hogy nem tettem-e valamit rosszul, amivel Istent magamra haragítottam volna a földi életemben. És pont ettől félek! Ezért a bennem zajló "provokációnak" is nevezhető kérdéseket egy időre félreteszem, és csak a főparancsnak, a szeretetnek éljek a hit által, mert ahogy Krisztus szeretett minket, úgy szeressünk egymást mi is.

Imakommandós, köszönöm, igen sokat segítettél, közelebb vittél a kérdésem megértéséhez.

Béke veletek!

2016. nov. 23. 19:04
 16/20 imakommandós ***** válasza:
Még annyit hozzátennék, hogy a kereszten csak azután használta saját maga céljaira az isteni természetét, miután kijelentette, hogy "elvégeztetett". Ekkor ugyanis nem végelgyengülésben, hanem természetfeletti módon tette le az életét.
2016. nov. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 imakommandós ***** válasza:

Ja látom közben írtál.

Sejtettem én, hogy igazi érdeklődésből van a kérdés. Szivesen segitettem. Isten áldjon!

2016. nov. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Hol találom meg az igaz hitet? Arra is majd a halálomig várjak? "

Nem várni kell, tenni. "Aki keres az talál." Az ajtót neked kell kinyitni, nem fog ajtóstól a házadba rád törni.

Isten türelmesen vár Rád. Ez a kegyelem.


“Ímé az ajtó előtt állok és zörgetek; ha valaki meghallja az én szómat és megnyitja az ajtót, bemegyek ahhoz és vele vacsorálok, és ő én velem.”

Jelenések 3,20

2016. nov. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nagyjából egyetértek "imakommandós" válaszával. Még annyit tennék hozzá, hogy Jézus, amikor a földre jött, az emberek érdekében lemondott Isteni természetének bizonyos előnyeiről. Pl. Isten nem kísérthető a Gonosz által (Jak 1:13), Jézust mégis kísértette (Lk 4:1-13).

Istennek nem kell fejlődnie, mert ő tökéletes (Jak 1:17), Jézusnak viszont fejlődnie, tanulnia kellett (mert nekünk is kell fejlődnünk, Zsid 5:7-10).

Ezekről Jézus lemondott, hogy teljes mértékben át tudja érezni az emberek minden nehézségét és fájdalmát, és így hű főpap tudjon lenni értünk az Atya előtt.

2016. nov. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A Bibliából világosan látszik, hogy Jézus és Isten nem egy személy.
2016. nov. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!