Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Itteni muszlimok! Ti ünnepelte...

Itteni muszlimok! Ti ünnepeltek születésnapot? Ki hogy áll ehhez a témához? Mekkora bűn megünnepelni a szülinapunkat?

Figyelt kérdés

2016. nov. 28. 03:22
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Az ünneplés kifejezés részemről túlzás, de nem vallási okai vannak, egyszerűen már túlkoros vagyok a babazsúrokhoz :)


A kérdés elég megosztó, de szerintem az elítélő magyarázatok kissé nyakatekertek, szóval részemről nem tartom bűnnek, ha valaki megünnepli.

2016. nov. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Saját tapasztalatom, hogy a boszniai muszlimok közül elég sokan ünneplik.
2016. nov. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
En meg nem nagyon talalkoztam olyannal, akiben barmilyen ellenerzes lett volna szulinapokkal szemben. Nalunk is meg van unnepelve ugyanugy, mint mas :D. Torta, lufi, kiskutya :D. Viszont el tudom kepzelni, hogy vannak olyan radikalis csoportok, akiknel meg a szulinapozas is bunnek szamit.
2016. nov. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem kell ahhoz radikálisnak lenni, hogy ne ünnepeljen egy muszlim névnapot születésnapot ki-tudja-milyen-napot stb. Én sem ünnepelem, csak szelíden elismerem azt aki magasabb életkorba lépett, üdvözlöm, a férjem kapott tortát, mert a családjukban így szokás, de nincs gyertyázás, ajándékozgatás.

Névnap viszont egyáltalán nincs, az az, ami kellemetlen helyzeteket szokott generálni pl munkahelyen. A születésnap az elmegy kategória:)

Az iszlám szerint 2 nagy ünnep van amit egy muszlim ünnepel, és ez nem a születésnap. Ezért "tartok" én csak egy egyszerű "megemlékezést". Nincs babazsúr itt sem, sem tortákból kiugró nő se alkoholizálás stb...

2016. nov. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%

Bár nekem közöm sincs a valláshoz, de van egy muszlim ismerősöm (nem magyar, és egy elég radikális, iszlám országban nőtt fel) és ő ünnepli a saját, és mások születésnapját, tortával mindennel együtt.

Tehát szerintem egyáltalán nem számít bűnnek.

2016. nov. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
6%
... Helyben vagyunk: egy nem muszlim alkot megint véleményt hogy szerinte... mert egy ismerőse így meg úgy, tehát ő tudja jól akkor! Muszlimoknak szóló kérdés.
2016. nov. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

Azt hiszem hogy normális formában mondtam el a véleményem.


Azért mert én nem vagyok vallásos, a kultúrájukhoz és életfelfogásukhoz lehet közöm.

Tudod aki csak felvette a vallást és nem muszlim országban nőtt fel annak soha nem lesz olyan az életfelfogása, mindennapi rutinja mint egy muszlim országbeli embernek aki ott nevelkedett.

Ezért is gondoltam hogy válaszolok, mert testközelből tapasztaltam meg sok-sok oldalát az életüknek, és kultúrájuknak, amikről sok muszlimnak fogalma sincs.

2016. nov. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%
Muszlim vagyok. Igen ünneplem. :-) Nem kell nagy dologra gondolni. Csak beülünk valahova egy kávéra, sütire barátokkal.
2016. nov. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az iszlámban csak két ünnep van. A születésnap ünneplése haraam, azaz tilalmas.

Bűn megtartani.

(Szunni muszlima vagyok)

2016. dec. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!